Styl industrialny - aranżacja sypialni

Styl industrialny narodził się w latach 50 ubiegłego wieku w USA, kiedy opuszczone fabryki zaczęto przekształcać w pomieszczenia mieszkalne. Wnętrza cechowały się przestronnością i minimalizmem. Wystój, jaki w nich panował, można określić jako chłodny i surowy. Otwarte przestrzenie, brak podziałów na pokoje i ograniczona paleta kolorystyczna były koniecznością w latach kryzysu. Aktualnie ten styl postrzegany jest jako wyrafinowana swoboda i artystyczna wolność w urządzaniu wnętrz. Na co więc zwrócić uwagę przy projektowaniu sypialni w stylu industrialnym?

Czytaj też: Sypialnia w stylu prowansalskim – inspiracje i porady!
Sprawdź również: Sypialnia w stylu vintage
Wejdź na: Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia industrialna – dla kogo?

Na wnętrze w stylu industrialnym decydują się odważne i ekscentryczne osoby. Ten styl jest doceniany przez tych, którzy mają słabość na punkcie wiekowych kamienic i loftów, które idealnie nadają się do stworzenia niebanalnej przestrzeni mieszkalnej. Pomieszczenia wykończone są najczęściej surowym materiałem, tynkiem lub cegłą. Mieszkanie w stylu industrialnym projektowane jest z zamysłem, aby ograniczyć podziały na pokoje do minimum. Dla wielu może się wydawać zbyt chłodny i mało przytulny, odpowiedni tylko dla młodych osób.

sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym – cechy charakterystyczne

Styl industrialny w sypialni oparty jest na prostocie, a zdobienia ustępują na rzecz minimalistycznych dodatków. Atutem są duże okna rozświetlające przestrzeń, które korzystnie wpływają na uprawę zielonych roślin doniczkowych, idealnie komponujących się z surową kolorystyką mieszkania. Nieodzownym elementem są proste meble połączone z industrialnymi elementami takimi jak szkło, drewno czy stal. Na dużej przestrzeni nie ma ograniczeń, łóżko może być odzwierciedleniem oczekiwań, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i wygląd. W wersji minimalistycznej może być wykonane z desek lub palet, do tego wystarczy zakup wygodnego materaca i podłoże do snu jest zapewnione.

Sprawdź również: Sypialnia soft loft – jak urządzić?

styl industrialny - sypialnia

Łóżka w sypialni w stylu industrialnym

Dostępny jest szeroki wybór łóżek w stylu industrialnym, które można podzielić ze względu na kolor i materiał, z którego są wykonane. Proste drewniane łóżka z ozdobnym wezgłowiem, utrzymanym w minimalistycznym tonie, świetnie sprawdzą się w aranżacji przestrzeni w surowym stylu. Typową loftową aranżację przełamią również eleganckie łóżka tapicerowane, które dodają charakteru i powagi wnętrzu. Do niedawna łóżka z pikowanym zagłówkiem kojarzyły się ze stylem glamour, aktualnie coraz częściej umieszczane są we wnętrzach o zróżnicowanej stylistyce.

Dodatki w stylu industrialnym

Mimo że trudno jest zrezygnować z charakterystycznych dla stylu industrialnego materiałów, wnętrze można ocieplić za pomocą dodatków. Drewniane elementy wprowadzą przytulną atmosferę natomiast metalowe meble, pomalowane na dowolny kolor dodadzą niepowtarzalnego charakteru. Surowe ściany ozdobione ciekawymi plakatami lub obrazami nabiorą przyjaznego wyglądu.

W pofabrycznych wnętrzach czuć upływ lat, który tworzy niepowtarzalny klimat i duszę mieszkania. Otwarte przestrzenie budzą zachwyt, a proste wnętrza są ponadczasowe i zawsze prezentują się oryginalnie. Czerwone cegły na ścianach, beton i surowe drewno stanowią świetne tło dla stylowych dodatków. A co Wy myślicie o stylu industrialnym? Podoba Wam się prostota i minimalizm we wnętrzach?

Similar Posts

1 Comment

  1. Bardzo podobają mi się wasze pomysły. Styl industrialny doskonale pasuje do mojego charakteru jednak miałam ogromny problem z dopasowaniem odpowiednich mebli do swojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *