certyfikat aeh

Osoby, dla których kwestia wyboru materaca jest sprawą godną poświęcenia sporej uwagi, zagłębiają się w szczegółowe informacje o dostępnych na rynku modelach. Poszukując i porównując produkty, można trafić na wzmiankę o tym, że materac posiada znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Jeśli spotkałeś się z takim oznaczeniem produktu, z pewnością chciałbyś lepiej zrozumieć, czym jest certyfikat AEH. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym, co to jest certyfikat AEH i jakie materace go otrzymały, aby Twój wybór był w pełni świadomy!

Sprawdź również: Ceny materacy – ile kosztuje dobry materac?
Przeczytaj: Test materacy do spania – jak sprawdzić czy materac jest odpowiedni?

Co to jest certyfikat AEH?

Certyfikat AEH to znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH (Swiss AEH Institute), jednostki powstałej w 1996 roku w Zurychu, która specjalizuje się w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa w środowisku pracy. AEH szuka i wdraża najlepsze możliwe rozwiązania, które mają podnieść poziom komfortu i dobrego samopoczucia ludzi.

Personel tworzą wysokiej klasy eksperci, wśród nich lekarze, inżynierowie bezpieczeństwa, ergonomiści, fizjoterapeuci i inni, którzy dzielą się swoimi kompetencjami, aby wspierać partnerskie instytucje w zapewnieniu jakości i zdrowia na najwyższym poziomie.

Z Instytutem AEH nawiązała współpracę m.in. Grupa Hilding Andres, jeden z wiodących producentów materacy na świecie. Stawia ona sobie za cel poprawę życia poprzez sen, koncentrując się na ciągłym wdrażaniu innowacji, aby oferować doskonałe produkty. W wyniku tej kooperacji zostały określone i zaplanowane procedury oraz zakres testów w Laboratorium Sleep-Lab. Materace Hilding są poddawane licznym eksperymentom, zanim uzyskają certyfikat jakości AEH.

Materac Rumba Hilding piankowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy
Materac Rumba Hilding piankowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy

Certyfikat jakości AEH – na czym polegają testy?

Produkty testowane są w czterech kategoriach, tj. w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości materaca. Poniżej wyjaśnimy, co jest poddawane ocenie.

Ergonomia – to przystosowanie materaca do budowy anatomicznej użytkownika. Ergonomiczny materac daje odpowiednie podparcie każdej partii ciała. Kręgosłup utrzymany jest w prawidłowym ułożeniu, a mięśnie mogą się rozluźnić. Dzięki temu leżąca osoba odpoczywa w komfortowych warunkach i może się w nocy znakomicie zregenerować.

Higiena – to parametr mówiący o tym, czy i na ile materac tworzy środowisko niesprzyjające rozwojowi szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak: bakterie, roztocza, grzyby. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób zmagających się z alergiami. Jednocześnie materac powinien być zawsze świeży, a zatem przy ocenie tego kryterium brane są też pod uwagę właściwości ograniczające powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Klimat – to komfort związany z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Struktura podłoża do spania musi zapewniać swobodny przepływ powietrza. Dzięki niezakłóconej wentylacji materac umożliwia odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz i zapobiega przegrzewaniu się organizmu w czasie snu.

Materac .EXE Curem piankowy Materac .ZIP Curem kieszeniowy
Materac .EXE Curem piankowy Materac .ZIP Curem kieszeniowy

Trwałość – to odporność na powstawanie nieodwracalnych deformacji wskutek nacisku, a także działanie innych czynników, jak choćby wilgoć i temperatura. Niezawodny materac posłuży wiele lat, nie tracąc swojej funkcjonalności. Wysokiej jakości produkty z powodzeniem można używać nawet 10 lat przy zachowaniu przez nie wszystkich właściwości wpływających na zdrowy i komfortowy sen.

Spełnienie odpowiednich norm w obszarze wszystkich wymienionych wyżej kryteriów pozwala materacom uzyskać certyfikat AEH.

Dowiedz się więcej: Jakiej firmy materac wybrać?

Stelaż Surface Standard Pan Materac Materac .REG Curem piankowy
Materac Fandango Hilding kieszeniowy Materac .REG Curem piankowy

Jakie produkty posiadają certyfikat AEH?

Materace posiadające certyfikat jakości AEH to produkty, co do których można mieć pewność, że spełniają wysokie standardy w zakresie komfortu i wpływu na zdrowie. Materace oznaczone tym znakiem jakości oferuje Pan Materac w swoim sklepie internetowym i salonach stacjonarnych. To materace marki Hilding mające status wyrobu medycznego. Oznacza to, że są zalecane do stosowania w celu zapobiegania, wspomagania leczenia lub łagodzenia różnego rodzaju problemów zdrowotnych, w tym wad postawy. Prozdrowotna kolekcja Hiding to:

– materace piankowe: Rumba i Salsa,
– materace kieszeniowe: Fandango, Makarena i Pasodoble.

Certyfikat AEH posiadają również ekskluzywne materace CUREM, które poddawane są rygorystycznym testom w celu potwierdzenia jakości, bezpieczeństwa i trwałości użytkowania. Produkty Curem posiadające certyfikat AEH:

– materace: .EXE, .REG, .LOG, .ZIP.

Pomimo że materace te zostały sprawdzone w testach przez ekspertów, można wypróbować je osobiście, aby mieć pewność, że dany materac odpowiada indywidualnym preferencjom, np. w zakresie twardości podłoża. Wybór materaca nie jest prostą sprawą – warto przed zakupem dowiedzieć się więcej o certyfikatach i technologiach zastosowanych w produktach, aby jak najlepiej dopasować materac do własnych potrzeb.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *