Kołdra naturalna czy syntetyczna - aranżacja

Być może stajemy przed decyzją o wyborze nowej kołdry do naszej sypialni. A może zastanawiamy się, czy kołdra, którą mamy jest dla nas odpowiednim przykryciem. Największy dylemat może sprawiać nam wybór składu jej wnętrza oraz poziom grzania naszego ciała. Wkłady kołder dzielą się bowiem na dwa typy: syntetyczne i naturalne. Oczywiste jest to, że „naturalne” brzmią dużo lepiej i od razu chcielibyśmy inwestować tylko w takie. Kołdra naturalna czy syntetyczna, którą lepiej wybrać? Dla kogo lepiej sprawdzi się kołdra z syntetycznym wkładem a dla kogo z naturalnym? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać?
Wejdź na: Jakie wypełnienie kołdry wybrać?
Sprawdź: Kołdra na zimę – jaką wybrać?

Dlaczego warto wybrać kołdrę z wkładem syntetycznym?

Może zdarzyć się, że poprzez niektóre uwarunkowania zdrowotne nie będziemy mogli spać pod kołdrą z naturalnym wnętrzem. Jest to przede wszystkim alergia na puch czy pierzynę. Jeśli wiemy, że jesteśmy alergikami, warto również zrezygnować z naturalnej kołdry ze względu na wzmożone powstawanie w niej kurzu i roztoczy.

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest częste wietrzenie nakrycia, wychładzanie go podczas niskich temperatur oraz wytrzepywanie. Kołdry z wkładem syntetycznym wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi, dzięki czemu w ich wnętrzu nie gromadzą się niebezpieczne alergeny, przez co są optymalnym wyborem dla osób zmagających się na co dzień z alergiami.

Sprawdź: Pranie kołdry – jak prać kołdrę w warunkach domowych?

Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac
Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac

Kołdry z wkładem naturalnym – idealne na mroźne noce!

Kołdry naturalne z pierza poleca się szczególnie osobom, które lubią czuć ciepło podczas snu oraz ciężkość nakrycia. Takie modele najlepiej sprawdzają się podczas mroźnych dni, ponieważ perfekcyjnie grzeją nasze ciało, dbając o najwyższy komfort zimowego snu. Jeśli wolimy jednak lekką formę nakrycia, postawmy na naturalne kołdry puchowe. Zapewnią one odpowiednie ciepło, nie obciążając aż w tak dużym stopniu swoją wagą naszego ciała.

Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa
Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa

Przeczytaj: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Kołdra naturalna czy syntetyczna – jakie są różnice?

Oczywistą różnicą pomiędzy dwoma typami kołder jest skład ich wnętrza. Nie należy jednak od razu odrzucać syntetycznej struktury kołdry. Modele silikonowe czy poliestrowe są przede wszystkim tańsze i dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Możemy prać je w domu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i pieniądze związane z zawożeniem kołdry do pralni.

Dodatkowo kołdry syntetyczne są antyalergiczne i świetnie sprawdzą się podczas wyższych temperatur. Kołdry naturalne natomiast mają funkcję grzania naszego ciała na najwyższym poziomie oraz są cięższe od syntetycznych gatunków. Z tego powodu mogą sprawiać dyskomfort podczas ciepłych letnich dni.

Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa
Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa

Przeczytaj: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Którą wybrać– naturalną czy syntetyczną?

Jak zawsze, decyzja o zakupie materaca, łóżka czy właśnie kołdry zależy wyłącznie od nas. Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze uwarunkowania alergiczne oraz cieplne. Jeśli nie jesteśmy alergikami, w lecie lubimy chłód a w zimie otulające ciepło, możemy zdecydować się na oba rodzaje kołder. Podczas ciepłych dni idealnie sprawdzą się cienkie kołdry syntetyczne, natomiast podczas chłodnych zimowych nocy zadbajmy o komfort odpoczynku poprzez otulenie kołdrą naturalną.

Zarówno kołdry naturalne, jak i kołdry syntetyczne mają swoje wady oraz zalety. Dlatego przed zakupem odpowiedniego modelu warto zastanowić się nad naszymi oczekiwania oraz ewentualnie skonsultować się ze specjalistą w sklepie, aby uzyskać jak najwięcej informacji o wybranym modelu kołdry.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *