łóżko z pojemnikiem czy bez - aranżacja sypialni

Zakup łóżka to niemała inwestycja, dlatego szukając idealnego modelu do naszej sypialni, stajemy przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór między łóżkiem z pojemnikiem lub bez. Obie opcje mają swoje zalety i wady, co sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji może być wyzwaniem. Sprawdź i dowiedz się, czy wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez!

Sprawdź również: Jakie łóżko do sypialni wybrać?
Dowiedz się więcej: Jakie są rodzaje łóżek do sypialni?

Jakie są zalety łóżek z pojemnikiem?

Najistotniejszą zaletą łóżka z pojemnikiem jest oczywiście dodatkowe miejsce do przechowywania, które zyskujemy. Pojemnik umożliwia schowanie np. zapasowych pościeli, kołder, poduszek, odzieży, a nawet sezonowych dekoracji. W ten sposób zaoszczędzimy dodatkowe miejsce np. w komodzie czy szafie.

W niewielkich sypialniach łóżko z pojemnikiem pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, w której nie ma wystarczająco dużo miejsca na tradycyjną szafę czy inny mebel do przechowywania. W ten sposób sprawimy, że sypialnia wyda się znacznie większa i bardziej przestronna. Łóżko z pojemnikiem to także idealny wybór do pomieszczeń dwu-funkcyjnych (np. w kawalerkach), gdzie każde dodatkowy schowek do przechowywania jest na wagę złota. Kolejną zaletą pojemników jest to, że są bardzo higieniczne, a kurz i brud nie dostają się do wnętrza, dzięki czemu przechowywane rzeczy dłużej pozostają czyste.

Rynek meblarski oferuje szeroki wybór łóżek z pojemnikami: modele kontynentalne, łóżka tapicerowane, a także łóżka drewniane. Możemy mieć zatem pewność, że dobierzemy mebel dostosowany do naszych potrzeb, preferencji i gustu.

Przeczytaj: Łóżko bez zagłówka – czy warto takie kupić?

Łóżko HELLA PAN MATERAC tapicerowane Łóżko VIK PAN MATERAC tapicerowane
Łóżko HELLA PAN MATERAC tapicerowane Łóżko VIK PAN MATERAC tapicerowane

Kiedy warto wybrać łóżko z pojemnikiem, a kiedy bez pojemnika?

Kiedy warto wybrać łóżko z pojemnikiem? Przede wszystkim, gdy brak nam miejsca na dodatkowe meble do przechowywania, takie jak komody czy szafy. Taki model jest zatem idealny do małych mieszkań, szczególnie gdy chcemy nadać przestronności naszemu wnętrzu.

Łóżko z pojemnikiem pozwoli na ukrycie różnych gabarytowych przedmiotów, dzięki czemu sypialnia będzie jeszcze lepiej uporządkowana. Wybór takiego modelu jest dobrą decyzją także, gdy potrzebujemy ekonomicznego mebla, który łączy w sobie dwie funkcje.

Jakie są wady łóżek z pojemnikiem?

– ze względu na dodatkową konstrukcję i mechanizmy, waga takiego modelu jest znacznie wyższa. Montaż takiego łóżka może także sprawić więcej trudności.

– modele wyposażone w pojemnik są także droższe od podobnych, o prostszej konstrukcji.

– ze względu na masywną budowę, łóżka z pojemnikiem mogą zbyt przytłaczać wnętrze sypialni, szczególnie jeśli jej metraż jej ograniczony.

– w przypadku łóżek wyposażonych w pojemnik otwierany od boku (w formie szuflady), konieczne jest zostawienie przestrzeni umożliwiającej swobodne jej otwieranie.

– regularne korzystanie z pojemnika może sprawić, że z czasem mechanizm otwierania i zamykania nie będzie działał poprawnie; należy zadbać o jego regularną konserwację i ewentualną wymianę.

Sprawdź: Łóżko do małej sypialni – jakie wybrać?

Łóżko KIRUNA EKODOM drewniane Łóżko TORINO TARTAK MEBLE drewniane
Łóżko KIRUNA EKODOM drewniane Łóżko TORINO TARTAK MEBLE drewniane

Sprawdź również: Przechowywanie w sypialni – jak i gdzie przechowywać rzeczy w sypialni?

Kiedy warto wybrać łóżko bez pojemnika? Gdy mamy wystarczająco dużo miejsca na meble do przechowywania, takie jak regały, komody, szafy. W niektórych sypialniach o klasycznej estetyce sprawdzi się bardziej tradycyjny wygląd łóżka bez pojemnika, który ma nieco bardziej minimalistyczny i prosty design. Łóżko bez pojemnika to także nieco bardziej ekonomiczny wybór, zatem sprawdzi się, gdy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem.

Jakie są wady łóżek bez pojemnika?

– mniejsza funkcjonalność w porównaniu do modeli wyposażonych w pojemnik.

brak schowka może sprawić, że nie posiadając pojemnych mebli do przechowywania, trudniej będzie o utrzymanie porządku w sypialni. W takim przypadku konieczne będzie dokupienie mebli takich jak szafy, co z kolei ogranicza nas w zakresie projektowania i dekorowania sypialni.

w przestrzeni pod tradycyjnym łóżkiem bez pojemnika może gromadzić się brud i kurz, co może wymagać od nas częstszego i dokładniejszego sprzątania w sypialni.

Wejdź na: Wymiary łóżka do sypialni — jaki rozmiar łóżka wybrać?

Łóżko NELLO 1 NEW ELEGANCE tapicerowane Łóżko SISTO BED DESIGN tapicerowane
Łóżko NELLO 1 NEW ELEGANCE tapicerowane Łóżko SISTO BED DESIGN tapicerowane

Łóżka otwierane z boku czy od góry?

Łóżka z pojemnikiem występują w dwóch wariantach – otwierane od boku i od góry. Wybór zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni w sypialni, a także naszych indywidualnych potrzeb.

Łóżko otwierane od boku. Taki model łóżka jest znacznie praktyczniejszy i wygodniejszy, jeśli potrzebujemy częstego dostępu do schowka (np. by wyciągać pościel na zmianę). Wysuwanie szuflady wymaga znacznie mniej wysiłku, niż podnoszenie ciężkiego stelaża i materaca. Sprawdzi się zatem, gdy łóżko użytkuje starsza osoba.

Należy pamiętać o zachowaniu wystarczającej ilości wolnej przestrzeni, by swobodnie korzystać z szuflady. Z tego powodu łóżko otwierane od boku jest częściej wybierane przy mniejszych wymiarach łóżek.

Łóżko otwierane od góry. Taki model jest znacznie lepszym wyborem w przypadku bardzo wąskich sypialni – umożliwia łatwy dostęp do schowka. Bardzo często taki schowek jest znacznie pojemniejszy niż w przypadku łóżek otwieranych od boku, dlatego będzie praktyczniejszym wyborem, gdy chcemy przechowywać większe rzeczy (takie jak np. kołdry).

Dowiedz się więcej: Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Łóżko VALENTINO BED DESIGN tapicerowane Łóżko TOLEDO TARTAK MEBLE drewniane
Łóżko VALENTINO BED DESIGN tapicerowane Łóżko TOLEDO TARTAK MEBLE drewniane

Bez względy na nasz wybór, należy zwrócić uwagę na jakość konstrukcji i zastosowanych materiałów, aby upewnić się, że łóżko jest solidne i trwałe. Dobrze wykonane łóżko z pojemnikiem to gwarancja bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie gdy korzystają z niego osoby starsze. Warto pamiętać, że wysokiej jakości łóżko posiada lepiej zaprojektowane i dopracowane mechanizmy otwierania i zamykania pojemnika, co wpływa na komfort użytkowania i wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy.

Przeczytaj: Jakie drewno na łóżko wybrać?

Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez – jakie wybrać?

Jeżeli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do przechowywania, a ogranicza nas metraż – warto wziąć pod uwagę łóżko z pojemnikiem. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. To także rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które cenią porządek i harmonię we wnętrzu. Łóżko z pojemnikiem to również idealne rozwiązanie do minimalistycznych sypialni, w których chcemy ograniczyć liczbę mebli. Z kolei łóżko bez pojemnika sprawdzą się w przypadku osób, które stawiają na proste, klasyczne formy, a także do przechowywania wystarczają im inne meble w sypialni.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *