Wymiary łóżka do sypialni - aranżacja sypialni

Zdrowy i spokojny sen to jedna z najważniejszych kwestii, które pomagają człowiekowi naprawdę odpocząć po ciężkim dniu pracy. Dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio zadbać o właśnie tę sferę życia. Urządzając sypialnię, na sam początek należy wziąć pod uwagę przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania oraz liczbę mebli przeznaczonych do tego pomieszczenia. Dzięki temu łatwiej oszacować, na jak duże łóżko możemy sobie pozwolić. Jakie wymiary łóżka do sypialni będą odpowiednie do małego pokoju, a jak duże łóżko wybrać do obszernej sypialni małżeńskiej? Sprawdź teraz i dowiedz się jakie wymiary łóżka będą optymalne do Twojej sypialni!

Przeczytaj także: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Wejdź na: Wysokość łóżka z materacem – jaka jest optymalna?
Sprawdź: Jak urządzić małą sypialnię?

Wymiary łóżka sypialnianego – jakie będą optymalne?

Na samym początku wyboru odpowiedniego łóżka do sypialni należy zastanowić się, komu ono będzie służyć. Jeśli ma z niego korzystać nastolatek lub starsze dziecko, idealnie sprawdzą się standardowe pojedyncze łóżka 80×200, do których świetnie wpasują się materace w rozmiarze 80×200 lub 90×200 cm.

Jeśli jednak szukamy dużego modelu do naszej sypialni, powinniśmy rozglądać się za zdecydowanie większym łóżkiem dwuosobowym. W takim przypadku należy wziąć głównie pod uwagę miejsce, jakim dysponujemy w przestrzeni sypialnianej.

Przeczytaj także: Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

Łóżko Cremona New Elegance Łóżko Apollo S New Elegance
Łóżko Cremona New Elegance Łóżko Apollo S New Elegance

Popularne rozmiary łóżek do sypialni

Najczęściej możemy spotkać się z wymiarami: 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm. Zarówno łóżka 140×200, jak i łóżka 160×200 są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów. Wielkości te są różne, ponieważ musimy wziąć pod uwagę również obszar naszego pomieszczenia. Jeśli dysponujemy małą sypialnią, powinniśmy wybrać taki rozmiar łóżka, aby zapewnić sobie optymalną przestrzeń nie tylko do spania, ale również do swobodnego przemieszczania.

Przede wszystkim mebel nie może blokować możliwości poruszania się czy ustawienia innych mebli. Nieco łatwiej wybrać łóżko do dużej sypialni, ponieważ wtedy musimy wziąć pod uwagę tylko nasze preferencje dotyczące przestrzeni na łóżku podczas snu. Nie musimy obawiać się, że zbyt duże łóżko zajmie całą powierzchnię w sypialni.

Łóżko Modern New Design Łóżko Wien New Elegance
Łóżko Modern New Design Łóżko Enzo Bed Design

Dowiedz się więcej: Ceny łóżek – ile kosztuje łóżko?

Wymiary łóżka do sypialni – wiele wariantów do wyboru!

Długości łóżek są dość uniwersalne — najczęściej jest to 200 cm. Jeśli jednak najwyższe z partnerów mierzy nieco więcej, warto zainwestować w dłuższy model. Istnieje również możliwość stworzenia łóżka na zamówienie, jednak wiążę się to z dodatkowymi kosztami, jak również z wydłużonym czasem realizacji zamówienia. Po wyborze długości łóżka przejdźmy do wyboru jego szerokości.

Jeśli wolimy mieć dużo własnej przestrzeni, w której czujemy się dobrze, wybierzmy szersze łóżko, na którym zmieści się materac 160×200, 180×200 lub nawet 200×200 cm. Jeśli jednak chcielibyśmy czuć bliskość partnera i mniejsze obszary są dla nas odpowiednie, wybierzmy łóżko z materacem 140×200 cm lub 120×200 cm. Szersze łóżko to z pewnością świetny wybór dla osób ceniących sobie wygodną przestrzeń podczas snu!

Łóżko Flavio Bed Design Łóżko Quaddro Double New Design
Łóżko Flavio Bed Design Łóżko Quaddro Double New Design

Odpowiednio dobrany materac – kluczowy element każdej sypialni!

Po wyborze odpowiedniego rozmiaru łóżka należy skupić się na dobraniu powierzchni spania. Dopasowany materac zapewni nam najwyższy komfort i wygodę podczas snu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiar materaca tak, aby idealnie pasował do naszego łóżka. Równie istotną kwestią jest stopień twardości materaca. Możemy wybierać pomiędzy twardymi modelami, średnimi oraz miękkimi.

Przy wyborze twardości materaca należy wziąć pod uwagę wzrost oraz wagę użytkowników. Dla osób szczupłych poleca się materace miękkie, natomiast dla osób ze zwiększoną wagą zaleca się spanie na materacu o średnim stopniu twardości lub twardym.

Przeczytaj także: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?

Jakość wykonania łóżka oraz jego rozmiar mają znaczny wpływ na poziom naszego wyspania. Dlatego też niezwykle ważne jest, abyśmy podczas wyboru łóżka do sypialni zwrócili szczególną uwagę na najwyższy poziom komfortu odpoczynku, który może ono nam zapewnić!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *