Jaka kołdra na lato - sypialnia z kobietą pod kołdrą

Wraz z ociepleniem pogody warto pomyśleć o zmianie używanej w trakcie zimowych nocy pościeli na lekką i zapewniającą odpowiednią wentylację kołdrę na lato. Odpowiednie warunki podczas snu to klucz to zdrowego i odprężającego odpoczynku. Warto zainwestować w kilka rodzajów kołder, aby zapewnić sobie ciepło podczas zimowych nocy oraz przyjemne okrycie podczas ciepłych letnich wieczorów. Sprawdź, dlaczego warto dopasować rodzaj kołdry do pory roku oraz jaka kołdra na lato będzie dla Ciebie odpowiednia!

Przeczytaj także: Kołdra naturalna czy syntetyczna – którą wybrać?
Sprawdź również: Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać?
Wejdź na: Pościel satynowa czy bawełniana – która lepsza?

Dlaczego warto dopasować rodzaj kołdry do pory roku?

Wybór kołdry do spania jest równie istotnym elementem co dobór łóżka czy materaca. O ile łóżko i materaca kupujemy z myślą o kilku latach ciągłego użytkowania, to już samą kołdrę powinniśmy zmieniać fraz ze zmianą pory roku. W trakcie zimowych wieczorów oczekujemy ciepłego otulenia, natomiast podczas letnich nocy zależy nam na lepszej przewiewności, chroniącej przed przegrzaniem podczas snu.

Kołdra na lato powinna cechować się zupełnie innymi właściwościami niż kołdra przeznaczona na zimowe miesiące. Wybierając kołdrę na lato, należy zwrócić uwagę na gramaturę kołdry oraz rodzaj wypełnienia. Odpowiednio dopasowana kołdra z pewnością przełoży się na komfortowy i przyjemny sen!

Przeczytaj także: Jaką pościel wybrać?

Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Mikrofibra Pan Materac
Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Mikrofibra Pan Materac

Przeczytaj: Pościel na jesień – jaką wybrać?

Jakie wypełnienie kołdry na lato?

Wypełnienie kołdry na lato powinno być lekkie i przewiewne. Szukając odpowiedniej kołdry istotnym parametrem, na który w szczególności należy zwrócić uwagę, jest gramatura kołdry. Cienkie kołdry na lato wyróżniają się niewielką wagą, dzięki czemu zapewniają optymalny przepływ powietrza podczas snu, tworząc komfortowe warunki do odpoczynku. Obok wagi produktu równie istotnym elementem jest sam rodzaj wypełnienia kołdry na lato.

Przeczytaj: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Zdecydowanie zaleca się kołdry wypełnione lekkim materiałem – doskonale sprawdzą się kołdry syntetyczne z wypełnieniem poliestrowym, które charakteryzuje się świetną przepuszczalnością powietrza, miękkością oraz skutecznie zapobiega przegrzaniu organizmu podczas gorących letnich nocy. W lecie należy unikać ciężkich kołder z naturalnym wypełnieniem puchowym, które zdecydowanie lepiej sprawdzi się w zimie.

Więcej na: Jakie wypełnienie kołdry wybrać?

Kołdra Lyocell Pan Materac Kołdra Cotton Organic Paradies
Kołdra Lyocell Pan Materac Kołdra Cotton Organic Paradies

Przeczytaj: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Jaka kołdra na lato będzie najlepszym wyborem?

To, jaka kołdra na lato będzie dla nas najlepszym wyborem, warunkuje również tkanina, którą pokryta jest kołdra. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na jej rodzaj. Świetnym wyborem na lato będą kołdry z tkaniną wykonaną z bawełny, mikrofibry lub włókna bambusowego. Są to materiały, które cechują się świetną przepuszczalnością oraz absorpcją nadmiaru wilgoci, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić sobie wysoce higieniczne warunki podczas snu.

Sprawdź: Rozmiary kołder – jakie są dostępne?

Istotne przy wyborze kołdry na lato jest również możliwość jej odświeżania w warunkach domowych. W lecie pocimy się zdecydowanie więcej, dlatego możliwość prania jest niezwykle istotna w przypadku kołder letnich.

Najlepsza kołdra na lato to taka, która zapewni nam odpowiednią przepuszczalność powietrza oraz ochroni przed nadmiernym przegrzaniem organizmu podczas ciepłych nocy. Warto zainwestować w kilka rodzajów kołder dostosowanych do pór roku, aby zapewnić sobie komfortowy i niczym niezaburzony odpoczynek!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *