Test materacy do spania - aranżacja sypialni

To, jaki materac do spania wybierzemy, w dużym stopniu przełoży się na komfort codziennego życia. Wśród niezwykle bogatej oferty coraz trudniej szybko znaleźć odpowiedni materac, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby. Wybierając materac, często nie do końca wiemy, w jaki sposób należy testować wybrany materac. Skąd mamy wiedzieć, że akurat materac, na którym leżymy, będzie dla nas odpowiedni? Prawidłowy test materacy do spania z pewnością pomoże rozwiać wiele wątpliwości podczas wyboru produktu! Sprawdź jak testować materace oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Przeczytaj także: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?
Wejdź na: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?
Dowiedz się więcej: Certyfikat AEH – co to jest?

Test materacy do spania przy spaniu na plecach!

W przypadku osoby, która preferuje sen na plecach, rozpoczynając test materacy do spania, powinniśmy włożyć rękę pod odcinek lędźwiowy leżącej osoby. Ręka powinna wchodzić z oporem, bez wyraźnych luzów pomiędzy ciałem a materacem.

Kolejnym testem jest ocenienie wysokości kości barkowej i kości biodrowej. Przy leżeniu na plecach powinny one być na mniej więcej tej samej wysokości. Zbyt duże zapadanie którejś części ciała w materac przełoży się na poranne dolegliwości na odcinku lędźwiowym bądź barkowym. Długotrwałe spanie na niewygodnym materacu może w dłuższej perspektywie znacznie obniżyć komfort codziennego życia.

Przeczytaj także: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Sprawdź również: Gdzie kupić materac?

Jak testować materac przy spaniu na boku?

W przypadku osób preferujących sen na boku niezwykle ważne jest, aby kręgosłup zachowany został linii prostej, zaczynając od głowy aż do odcinka lędźwiowego. Jeśli kręgosłup utrzymany jest w linii prostej przy spaniu na boku, oznacza to, że materac jest idealnie dobrany pod względem twardości do leżącej na nim osoby.

Dobrze dobrany materac powinien dostosowywać swoją powierzchnię do kształtu bioder oraz kształtu barku, pozwalając na rozluźnienie całego ciała podczas odpoczynku. Niezależnie czy testujemy materace piankowe czy materace kieszeniowe zasady są identyczne.

Przeczytaj także: Jakiej firmy materac wybrać?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy testowaniu materaca?

Szukając odpowiedniego materaca, obok fizycznego testowania, musimy zwrócić również uwagę na pozostałe informacje o danym produkcie. Twardość materaca, ilość stref twardości w obrębie powierzchni spania, elastyczność materaca, jego budowa, atesty i certyfikaty oraz gwarancja – te wszystkie elementy w połączeniu z wygodą i komfortem podczas testowania pomogą nam określić, który model będzie dla nas odpowiedni.

Wybór materaca do spania nie jest łatwą sprawą. Należy wziąć pod uwagę szereg istotnych elementów jak waga, wzrost, kształt ciała oraz oczywiście nasze indywidualne preferencje. Nie możemy zapominać, że na materacu ma nam być przede wszystkim wygodnie. Odpowiednio dobrany materac nie powinien nas „prostować”. Zadaniem materaca jest prawidłowe podparcie ciała, abyśmy odpoczywali w rozluźnionej pozycji podczas snu, a co za tym idzie, rano budzili się wypoczęci i zrelaksowani!

Sprawdź również: Jak dobrać materac do wagi i wzrostu?

Masz problem z wyborem materaca? Nie wiesz, który materac będzie dla Ciebie odpowiedni? Odwiedź jeden z naszych salonów i skorzystaj z porad naszych doradców lub skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub na czacie na naszej stronie internetowej!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *