Materac tawrdy czy miękki - sypialnia

Podczas szukania odpowiedniego materaca należy zwrócić uwagę na wiele ważnych elementów, których dopasowanie do naszych preferencji i budowy ciała przełoży się na zdrowy i komfortowy sen. Materac twardy czy miękki? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów podczas zakupów. To, czy wybierzemy materac miękki czy twardy uzależnione jest od naszej wagi, wzrostu, budowy ciała oraz stanu zdrowia. Dlaczego wybór ten jest tak istotny? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?
Sprawdź również: Co zrobić, gdy materac jest zbyt miękki?
Wejdź na: Za twardy materac – co zrobić?

Twardy czy miękki materac – dlaczego jest to tak ważne?

Sen zajmuje niemal 1/3 naszego życia. Zatem wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotny w kontekście naszego zdrowia oraz codziennego komfortu. Jednym z krążących mitów na temat materacy jest stwierdzenie, że im twardszy materac tym jest lepszy dla kręgosłupa. Spanie na sztywnym, mało elastycznym materacu z pewnością nie przyniesie korzyści zdrowotnych. Wręcz przeciwnie, może przyczynić się do pogłębienia lub powstania nowych dolegliwości.

To samo dotyczy się spania na zbyt miękkim materacu, na którym kręgosłup ugina się nienaturalnie, a mięśnie przez całą noc pozostają napięte, przez co nie mają możliwości efektywnej regeneracji. Wybierając twardy czy miękki materac, musimy pamiętać, aby był on dopasowany do naszej budowy ciała. Tylko odpowiednio dobrany materac zapewni nam wygodny i zdrowy sen!

Materac Air Hybrid Gel Pan Materac Materac Pasodoble Hilding
Materac Air Hybrid Gel Pan Materac Materac Pasodoble Hilding

Przeczytaj także: Jaki materac dla szczupłej osoby?

Materac średnio twardy – idealny wybór dla dziecka.

Materace średnio twarde są kompromisem pomiędzy materacami twardymi i miękkimi. Są to materace w szczególności polecane do sypialni dziecięcych. Materace średnio twarde zapewniają dziecku zarówno stabilne podparcie ciała, jak i odpowiednią elastyczność, która wpływa na dopasowanie do ciała. Materace o średnim stopniu twardości są również często wybierane przez dorosłych, których budowa ciała nie wymaga twardego bądź miękkiego podłoża do snu.

Przeczytaj także: Jaka twardość materaca dla dziecka?

Materac Fini Janpol Materac Dobranocka Hilding
Materac Fini Janpol Materac Dobranocka Hilding

Sprawdź również: Jak dobrać materac do wagi i wzrostu?

Dwa stopnie twardości w jednym materacu!

Obecna oferta produktowa nie ogranicza się tylko do konkretnych materacy z jednym stopniem twardości. Wraz z rozwojem technologii powstały materace o dwóch stronach z odmiennymi twardościami, dzięki czemu osoba, która kupiła materac z myślą o spaniu na twardej powierzchni, może zmienić stronę użytkową bez konieczności wymiany całego materaca.

Wystarczy obrócić materac na drugą stronę, aby móc cieszyć się wygodnym snem na miękkiej lub średnio twardej powierzchni. Jest to świetna alternatywa, która daje nam większe pole wyboru oraz możliwość jeszcze lepszego dopasowania materaca do zmieniających się potrzeb, preferencji i budowy ciała.

Przeczytaj także: Materace dla sportowców – jaki materac dla aktywnych osób?

Materac Niobe Janpol Materac Air Hybrid Visco Pan Materac
Materac Niobe Janpol Materac Air Hybrid Visco Pan Materac

Sprawdź: Materac średnio twardy – dla kogo jest polecany?

Materac twardy czy miękki, który będzie odpowiedni?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki materac jest lepszy, twardy czy miękki. Jest to bardzo indywidualny wybór, który uzależniony jest od budowy ciała, wagi i wzrostu, jak również nie rzadko zaleceń lekarza przy poważnych problemach z kręgosłupem.

Wybierając materac miękki czy twardy, z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie w salonie kilku materacy o różnym stopniu twardości, aby móc dopasować odpowiedni model. Warto również skorzystać z porad profesjonalistów, którzy z pewnością pomogą wybrać wygodny i komfortowy materac na lata.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *