Kołdra na zimę - kobieta przykryta kołdrą

Kiedy temperatury za oknem spadają poniżej zera, a chłodną lemoniadę zastępuje kubek z gorącą herbatą, powinniśmy także pomyśleć o wymianie naszego wyposażenia sypialnianego. Jednym z kluczowych elementów zapewniającym komfort snu jest oczywiście kołdra, którą będziemy okrywać się podczas snu w chłodne noce. Jaką kołdrę na zimę wybrać? Która kołdra na zimę będzie najlepsza? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Jakie wypełnienie kołdry wybrać?
Wejdź na: Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać?
Sprawdź: Kołdra na lato – jaką wybrać?

Kołdry na zimę – jaki rodzaj wybrać?

Podczas zakupu idealnej kołdry na zimę powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej wypełnienie. Rodzaj wkładu często decyduje o ciężkości kołdry na zimę oraz poziomie ciepła, jaki jest w stanie zapewnić. Najczęściej możemy spotkać się z trzema rodzajami kołder. Ze względu na skład wypełnienia wyróżniamy kołdry puchowe, syntetyczne, a także naturalne. Każda z nich jest wykonywana w inny sposób i przede wszystkim z innych materiałów.

Pamiętajmy o tym, że na pierwszym miejscu musimy zastanowić się, czy nie mamy uczulenia na któryś z wkładów. Najpewniej może zdarzyć się tak w przypadku kołder puchowych z piór gęsi lub kaczek. Kołdry naturalne z kolei często wykonuje się z materiałów, których nasz organizm może nie tolerować. Najbezpieczniejsze są oczywiście kołdry syntetyczne, całkowicie pozbawione alergenów.

Sprawdź: Rozmiary kołder – jakie są dostępne?

Kołdra Crystal Paradies puchowa Kołdra Notte Dolce puchowa
Kołdra Crystal Paradies puchowa Kołdra Notte Dolce puchowa

Przeczytaj: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Ciepła kołdra na zimę z odpowiednią gramaturą wypełnienia!

Odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem podczas zimowych nocy zależy w dużej mierze od gramatury wypełnienia kołdry. Większość producentów kołder właśnie w taki sposób określa przeznaczenie kołdry do pory roku. Najczęściej gramatura oznaczana jest w gramach na metr kwadratowy powierzchni kołdry.

Kołdry na zimę wyróżniają się największą gramaturą, dzięki czemu są w stanie zapewnić odpowiedni poziom ciepła podczas snu. Najcieplejsze kołdry na zimę charakteryzują się gramaturą w przedziale 240-270 g/m2 i to właśnie takich powinniśmy szukać, wybierając kołdrę na zimę.

Kołdra Botanic Paradies puchowa Kołdra Notte Luna puchowa
Kołdra Botanic Paradies puchowa Kołdra Notte Luna puchowa

Przeczytaj: Pościel na jesień – jaką wybrać?

Kołdra na zimę – lepsza całoroczna czy zimowa?

W ofercie znanych producentów możemy znaleźć kołdry zimowe, letnie i całoroczne. Ostatnie z rozwiązań jest niewątpliwie najmniej kosztowne, ale i też najbardziej ryzykowne. Jeśli w zimie zmagamy się z nadmiernym wyziębieniem, a w lecie z przegrzaniem, koniecznie postawmy na kołdrę dedykowaną danemu okresowi w roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kołdra zimowa perfekcyjnie ogrzeje nasze ciało podczas mroźnych nocy.

Kołdra Diamond Paradies puchowa Kołdra Notte Amore puchowa
Kołdra Diamond Paradies puchowa Kołdra Notte Amore puchowa

Przeczytaj: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Jaką kołdrę kupić na zimę?

Wybór perfekcyjnej kołdry na zimę wiąże się także z jej wymiarami. Najważniejsza kwestia to oczywiście liczba osób, które będą korzystały z przykrycia. Standardowa kołdra dla osoby dorosłej jest wielkości 90×200 cm, natomiast dla dwóch użytkowników warto zainwestować w modele zaczynające się od 140×200 cm. Pozostaje pytanie, na jaką formę przykrycia się zdecydujemy. Możemy wybrać konfigurację dwóch kołder lub jednego okrycia dla dwóch osób. Dowolność rozwiązań pozwala na idealne dopasowanie kołdry zimowej do naszych preferencji.

Pamiętajmy, że właściwa kołdra na zimę powinna być ciepła, ale przy tym niekoniecznie ciężka. Minęły już czasy, kiedy do snu układaliśmy się w potężnej pościeli z pierza. Obecnie z łatwością możemy znaleźć kołdry na zimę, które są niezwykle ciepłe i przy tym lekkie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz sen pozostanie odprężający, przy jednoczesnym zadbaniu o właściwą ochronę przed zimnem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *