Ochraniacz na materac - sypialnia

Podczas zakupów do sypialni, w głównej mierze skupiamy się na wyborze odpowiedniego łóżka, komfortowego materaca, przyjemnej w dotyku kołdry oraz wygodnej poduszki. Często zapominamy o jednej bardzo istotnej kwestii, jaką jest ochraniacz na materac. Zakup nowego materaca to nie mały wydatek, dlatego warto zadbać, aby zachował swoje walory zarówno estetyczne, jak i użytkowe przez wiele lat. Zatem jak chronić materac przed zabrudzeniami i zachować długotrwałą świeżość podczas snu?

Przeczytaj także: Jaki pokrowiec na materac wybrać?
Wejdź na: Pranie pokrowca na materac – jak prać pokrowiec na materac?
Sprawdź również: Jak dobrać narzutę na łóżko?

Ochraniacz na materac – konieczność czy zbędny wydatek?

Większość materacy dostępnych jest w specjalnych pokrowcach, których głównym zadaniem jest ochrona materaca przed gromadzeniem i przedostawaniem się do wnętrza zanieczyszczeń. Warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście pokrowiec na materac zapewni skuteczną ochronę?

Zachowanie pokrowca w ciągłej czystości wymaga regularnego prania, a co za tym idzie zdejmowania z materaca. Doskonale wiemy, jak uciążliwe jest ściągnięcie i ponowne nałożenie pokrowca na materac. Również samo prześcieradło nie zapewni odpowiedniej ochrony przed zabrudzeniami, dlatego na rynku pojawiły się takie produkty jak ochraniacze na materac w postaci specjalnych nakładek, dzięki którym utrzymanie świeżości i czystości jest niezwykle łatwe i wygodne.

Przeczytaj: Jaka narzuta na łóżko 160×200?

Ochraniacz 3 warstwowy wodoodporny Pan Materac Ochraniacz bawełniany wodoodporny Hilding
Ochraniacz 3 warstwowy wodoodporny Pan Materac Ochraniacz bawełniany wodoodporny Hilding

Przeczytaj: Jak zwiększyć żywotność materaca?

Jaki ochraniacz na materac wybrać?

Przy wyborze ochraniacza na materac należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Niewątpliwie jedną z najważniejszych jest materiał, z jakiego wykonany został ochraniacz. Wysokiej jakości ochraniacz na materac powinien charakteryzować się wodoodpornością oraz przepuszczalnością powietrza, dzięki którym zapewni ochronę przed przedostawaniem się wilgoci do materaca, przy zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza i wentylacji materaca głównego.

Zwykłe ochraniacze, nieprzepuszczające powietrza, które zachęcają do kupna niską ceną, mogą prowadzić do podrażnienia skóry, nadmiernej potliwości oraz dyskomfortu podczas snu. Dlatego przy zakupie należy upewnić się, czy nakładka wykonana jest z materiału o odpowiedniej przepuszczalności powietrza.

Ochraniacz wodoodporny na materac Mollyflex Nakładka higieniczna (wodoodporna) Janpol
Ochraniacz wodoodporny na materac Mollyflex Nakładka higieniczna (wodoodporna) Janpol

Sprawdź: Pokrowiec pikowany czy niepikowany – jaki wybrać?

Kiedy stosować ochraniacze na materac?

Ochraniacze na materac polecane są jako dodatkowa nakładka higieniczna na materace dziecięce, która zapewnia ochronę przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Dzięki odpowiedniej wentylacji chroni również przed przegrzaniem podczas snu. Jednak najważniejszą funkcją ochraniacza jest ochrona przed plamami na materacu. Jest to niezwykle istotne w przypadku niemowlaków i małych dzieci, które nie potrafią kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. W takim przypadku nakładkę wystarczy wyprać w wysokiej temperaturze i ponownie nałożyć na materac.

Dowiedz się więcej: Jak odświeżyć materac?

Ochraniacz spełni swoją funkcję w przypadku osób starszych, stale leżących, jak również podczas codziennego użytkowania, zapewniając poczucie bezpieczeństwa przed zabrudzeniami i plamami na materacu.

Ochraniacz w postaci nakładki na materac doskonale sprawdzą się jako dodatkowa warstwa, na którą można nałożyć prześcieradło. Dzięki materiałom, z jakich wykonane są wysokiej jakości ochraniacze, zapewniają higieniczne środowisko podczas snu, skutecznie chronią przed zabrudzeniami i plamami powstającymi podczas codziennego użytkowania materaca. Warto zadbać o czystość, a co za tym idzie dłuższe zachowanie właściwości materaca.

Similar Posts

2 Comments

  1. Ochraniacze na materace, podobnie jak i pokrowce są niewątpliwie naszym sprzymierzeńcem jeśli chodzi o zdrowy sen i poczucie zachowania odpowiedniej higieny w trakcie wypoczynku. Warto o to zadbać…

  2. Ja również wybrałam ochraniacz, wtedy tak naprawdę przedłużamy żywotność materaca naszego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *