jaki stelaż pod materac kieszeniowy wybrać - aranżacja sypialni z łóżkiem i regałem

Wybierając wyposażenie do sypialni, skupiamy się na wyborze mebli, łóżka oraz komfortowego materaca. Bardzo często pomijamy bardzo istotny element, wpływający na prawidłową pracę materaca, jakim jest odpowiednio dobrany stelaż. Rodzaj stelaża powinien być dopasowany do rodzaju posiadanego materaca. Jest to szczególnie ważne w przypadku materacy z wkładem sprężynowy. Sprawdź, jaki stelaż pod materac kieszeniowy będzie optymalnym wyborem!

Przeczytaj także: Jak wybrać odpowiedni stelaż do łóżka?
Wejdź na: Stelaż drewniany czy metalowy, który wybrać?
Sprawdź również: Jaki stelaż pod materac piankowy?

Dlaczego stelaż jest istotny?

Stelaże do łóżek spełniają wiele niezwykle istotnych funkcji. Idealne dobranie stelaża do materaca i łóżka przełoży się na wygodniejszy i zdrowszy sen. Głównym zadaniem stelaża jest stworzenie prawidłowego podparcia dla materaca – zapewnia stabilność, odpowiedni poziom przewiewności oraz niweluje ryzyko powstawania odkształceń lub uszkodzeń wynikających z codziennego użytkowania.

Przy wyborze stelaża należy zwrócić uwagę na szereg elementów wpływających na jego jakość i zastosowanie. Stelaż powinien być dopasowany do rodzaju materaca do spania. Ze względu na budowę materacy do modeli piankowych zastosujemy inne stelaże niż w przypadku materacy z wkładem sprężynowym. Jaki stelaż do materaca kieszeniowego będzie w takim razie odpowiedni?

Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Surface Standard Pan Materac
Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Surface Standard Pan Materac

Sprawdź również: Jak regulować twardość stelaża?

Jaki stelaż pod materac kieszeniowy?

Stelaż pod materac kieszeniowy powinien posiadać kilka bardzo ważnych cech, dzięki którym będzie w stanie zapewnić odpowiednie podparcie i pracę sprężyn. Stelaż musi być dopasowany do konstrukcji łóżka oraz rodzaju i ciężaru materaca. Zastanawiając się, jaki stelaż pod materac kieszeniowy będzie odpowiedni warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

odległość między listewkami stelaża (minimalna odległość powinna wynosić 4 cm – zbyt duże odległości mogą prowadzić do zapadania części materaca),

elastyczność listewek (w przypadku stelaży do materacy kieszeniowych należy unikać sztywnych listew)

dobór odpowiedniego materiału (do wysokich i ciężkich materacy należy wybierać spośród wysokiej jakości trwałych i solidnych drewnianych stelaży).

Stelaż Apollo I Janpol Stelaż Apollo II Janpol
Stelaż Apollo I Janpol Stelaż Apollo II Janpol

Sprawdź również: Jaki materac do stelaża regulowanego?

Czego unikać przy wyborze stelaża do materaca kieszeniowego?

Przy wyborze stelaża do materaca sprężynowego należy zdecydowanie unikać modeli, w których rozstaw listew jest zbyt duży, aby zapewnić stabilne podparcie dla sprężyn. Niewłaściwe podłoże uniemożliwi prawidłową pracę, a co za tym idzie, przełoży się na pogorszenie komfortu snu oraz szybsze powstawanie odkształceń i zużycie materaca.

Stelaż Family Classic Hilding Stelaż Double Maxi T8 Materasso
Stelaż Family Classic Hilding Stelaż Double Maxi T8 Materasso

Równie ważny jest materiał wykonania listewek podtrzymujących materac. Stelaż powinien pracować razem z materacem, dlatego zbyt sztywne szczebelki nie zapewnią odpowiednich warunków podczas snu. Idealnym i jednym z najczęściej wybieranych stelaży do materacy kieszeniowych są modele z brzozowymi listewkami, które są zarówno elastyczne, jak i cechują się solidnością i trwałością.

To, jaki stelaż do materaca kieszeniowego wybierzemy, wpłynie na jakość naszego odpoczynku. Warto przed zakupem zaczerpnąć informacji o wyborze odpowiednich produktów do sypialni, aby zapewnić sobie zdrowy i wygodny odpoczynek!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *