Co to jest łóżko kontynentalne - aranżacja sypialni z łóżkiem kontynentalnym

Podczas wyboru odpowiedniego łóżka możemy zastanawiać się nad jego kolorem, jakością wykonania czy wielkością. Jednak pierwszym, co powinniśmy zrobić to decyzja o rodzaju łóżka do sypialni, które widzielibyśmy w swoim pokoju. Powinno ono idealnie współgrać ze stylem obecnym w pomieszczeniu oraz jego przestrzenią do zagospodarowania. Łóżko kontynentalne to przestronna i wygodna powierzchnia do spania, ale i wymagająca dużo miejsca w sypialni. Co to jest łóżko kontynentalne? Jakie łóżko kontynentalne wybrać do sypialni? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Łóżko kontynentalne czy zwykłe – które wybrać?
Wejdź na: Jakie łóżko do sypialni wybrać?
Dowiedz się więcej: Ceny łóżek – ile kosztuje łóżko?

Łóżka kontynentalne – co to znaczy?

Co to jest łóżko kontynentalne i jak je rozpoznać? Przede wszystkim po jego budowie. W większości jest to duże łóżko z pokaźnym zagłówkiem i solidnym stelażem. Jego podstawę tworzy masywna skrzynia, uzupełniona o sprężyny bonellowe lub kieszeniowe. Takie meble zazwyczaj znajdują się w pokojach hotelowych, w towarzystwie zgrabnych szafeczek nocnych.

Coraz częściej jednak łóżka kontynentalne perfekcyjnie wpasowują się w domowe czy mieszkaniowe sypialnie. Są one dość wysokie, dlatego znacznie ułatwiają zarówno wejście na nie, jak i zejście. W ich dolnej części zazwyczaj znajdują się szerokie szuflady lub skrzynie, do których można włożyć nie tylko pościel, ale i inne przedmioty codziennego użytku, które niekoniecznie mieszczą się w sypialnianych szafkach.

Łóżko Alessio Bed Design kontynentalne Łóżko Biaggio Bed Design kontynentalne
Łóżko Alessio Bed Design kontynentalne Łóżko Biaggio Bed Design kontynentalne

Sprawdź również: Jakie łóżko dla seniora wybrać?

Co to jest łóżko kontynentalne?

Przestronne łóżko kontynentalne przede wszystkim zapewnia wygodę podczas snu i odpoczynku. To wszystko za sprawą dużej powierzchni oraz solidnego zagłówka. Dzięki temu nasza głowa oraz szyja nie są podpierane zimną ścianą czy niewymiarową poduszką, ale miękkim wezgłowiem. Poza użytkowymi właściwościami, zagłówki łóżek kontynentalnych mają oczywiście walory dekoracyjne. Niejednokrotnie są one okazałą ozdobą sypialni, dopasowaną do motywu przewodniego urządzonego wnętrza.

Dodatkową kwestię stanowią, wspomniane już, umieszczane w dolnych częściach łóżek przestronne szuflady lub okazałe skrzynie. Poprzez takie rozwiązanie możemy zastanowić się nad wstawieniem dużego łóżka do małej sypialni, rezygnując z szafki, której powierzchnię użytkową może zastąpić dolne wyposażenie łóżka.

Łóżko Ivo Bed Design kontynentalne Łóżko Oliviero Bed Design kontynentalne
Łóżko Ivo Bed Design kontynentalne Łóżko Oliviero Bed Design kontynentalne

Łóżko idealne do małego pokoju!

Czy łóżko kontynentalne możemy wstawić do małego pokoju? To wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli zależy nam na przytulności pomieszczenia, stylu oraz wygodzie i niekoniecznie bierzemy pod uwagę obowiązek dużej przestrzeni do poruszania się, koniecznie postawmy na nowoczesne łóżko kontynentalne.

Może przecież okazać się, że przestronne i wygodne łóżko do sypialni, uzupełnione o stylowe szafeczki, to właściwie wszystko, co potrzebujemy w pokoju sypialnianym, ponieważ do dyspozycji mamy również garderobę czy inne pomieszczenia znajdujące się w domu lub mieszkaniu. Możemy zdecydować się także na odpowiedni wymiar łóżka kontynentalnego, które pomimo swojej masywności, nie zagrodzi nam kluczowych ścieżek poruszania się po pokoju.

Łóżko Rocco Bed Design kontynentalne Łóżko Sisto Bed Design kontynentalne
Łóżko Rocco Bed Design kontynentalne Łóżko Sisto Bed Design kontynentalne

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, dlatego dokonajmy szczegółowej selekcji modeli, wzorów oraz ich funkcjonalności. Duże łóżko kontynentalne przede wszystkim cechuje się najwyższym poziomem komfortu korzystania, a także dodatkowym miejscem do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów czy pościeli. Jego masywny zagłówek i duża przestrzeń do snu zapewniają odpowiednie podparcie naszego ciała i tym samym odprężający relaks.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *