sypialnia - aranżacja

Jakościowa mata kokosowa w materacu to coraz częściej spotykane wypełnienie. Jej zastosowanie wpływa na wiele korzystnych właściwości powierzchni do spania, na przykład twardość czy przepuszczalność powietrza. Pomimo tego, że mata kokosowa jest w większości stosowana tylko jako dodatkowe wypełnienie materaca, podnosi ona poziom jego twardości, dlatego nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na konkretne dolegliwości zdrowotne. Dla kogo więc mata kokosowa w materacu jest odpowiednia? Czy będzie ona dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?
Wejdź na: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?

Mata kokosowa w materacu– z czego jest wytwarzana?

Jak można się domyślić, matę kokosową wytwarza się ze skorupy orzecha kokosowego. Dzięki temu jest to podłoże w całości naturalne, a więc przyjazne dla środowiska. Proces produkcji maty kokosowej z kolei rozpoczyna się od równomiernego rozłożenia włókna z orzecha kokosowego na płaskiej powierzchni, które następnie jest poddawane igłowaniu.

Po wykonaniu podstawowych czynności uzyskany materiał natryskuje się mleczkiem lateksowym, aby w końcowej fazie mógł przejść przez obróbkę termiczną. Następnie gotową warstwę umieszcza się w różnego rodzaju materacach użytkowych.

Materac Hilding Fandango Materac Erebu Janpol
Materac Fandango Hilding Materac Erebu Janpol

Materac z kokosem czy bez?

Mata z orzecha kokosowego najczęściej jest używana jako jedno z uzupełnień materacy, które zwiększa twardość podłoża do spania. Z tego względu obecność maty w materacu nie zawsze jest dobra dla osób zmagających się z dolegliwościami zdrowotnymi lub po prostu dla tych, którzy wolą spać na miękkiej powierzchni.

Jeśli nie zaliczamy się do wyżej wymienionych grup, mata kokosowa będzie świetnym rozwiązaniem. Posiada ona bowiem wiele zalet oraz pozytywnych właściwości podczas użytkowania materaca. Dodatkowo materace kokosowe szczególnie poleca się osobom o podwyższonej wadze ciała, ponieważ dbając o odpowiednie podparcie kręgosłupa, zapewnia ona zdrowy i spokojny sen.

Materac Hilding Pasodoble Materac Samba Sembella
Materac Pasodoble Hilding Materac Samba Sembella

Właściwości maty kokosowej w materacu!

Mata kokosowa, dzięki zwiększaniu poziomu twardości powierzchni do spania, korzystnie wpływa na podparcie kręgosłupa oraz zapobiega jego zapadaniu się. Dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu twardości, materac również nie odkształca się, a więc nie zużywa tak szybko, jak w przypadku zbyt miękkich modeli.

Dodatkowo materiał ten perfekcyjnie wchłania wilgoć oraz dba o odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, co dodaje mu właściwości antyalergicznych. Dba on bowiem o niezagnieżdżanie się w materacu szkodliwych roztoczy, kurzu oraz innych drobnoustrojów. Na właściwości antyalergiczne ma również wpływ pochodzenie maty kokosowej. Dzięki wytwarzaniu jej z naturalnych składników nie musimy obawiać się o występowanie reakcji alergicznych czy uciążliwych zmian skórnych.

Materac Hilding Lambada Materac Smart Natura Sembella
Materac Lambada Hilding Materac Smart Natura Sembella

Wybór idealnego materaca do spania to kwestia bardzo subiektywna. Dokładnie tak samo jest w przypadku występowania pozytywnych skutków obecności maty kokosowej w materacu na lata. Przed zakupem materaca z matą kokosową warto poradzić się lekarza lub specjalisty w salonie, który jasno określi, czy takie podłoże do spania będzie dla nas odpowiednie!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *