pianka hr - sypialnia

Pianka HR jest jednym z najczęściej spotykanych materiałów w materacach do spania. Materiał ten wyróżnia się właściwościami, które wpływają na wygodę i komfort snu oraz trwałość i stabilność całego produktu. Stosowana jest jako całość wypełnienia lub jako dodatkowa warstwa wśród innych komponentów. Sprawdź czym jest pianka HR i dowiedz się, czy warto wybrać materac z pianką wysokoelastyczną HR!

Sprawdź również: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?
Przeczytaj: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Dowiedz się więcej: Jakie są rodzaje sprężyn w materacach?

Pianka HR – co to takiego?

Pianka HR to jeden z rodzajów pianki poliuretanowej, o zdecydowanie większej sprężystości i wytrzymałości na odkształcenia. Pianki HR cechują się nieregularną, porowatą budową z milionami małych pęcherzyków. Taka budowa zapewnia optymalne dopasowanie materiału do ciała użytkownika. Jest to również wyjątkowo lekki i elastyczny materiał, dzięki czemu idealnie sprawdza się w materacach, które należy regularnie obracać.

W odróżnieniu od klasycznej pianki poliuretanowej pianka HR wyróżnia się lepszymi właściwościami, zapewniającymi wygodny i komfortowy odpoczynek. Materace piankowe z warstwą z pianki HR ze względu na swoje właściwści cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników.

Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Select Massage Pan Materac piankowy
Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Select Massage Pan Materac piankowy

Czym wyróżnia się pianka wysokoelastyczna HR?

Wiedząc już, co to jest pianka HR, warto poznać lepiej jej właściwości. Nowoczesne pianki HR charakteryzują się wyjątkową budową – otwartokomórkowa struktura pianki HR przekłada się na doskonałą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu w obrębie całego produktu zachowana zostaje odpowiednia higieniczność. W piance wysokoelastycznej HR nie gromadzi się wilgoć, kurz, roztocza oraz inne alergeny, dzięki czemu materac z wkładem lub warstwą pianki HR szczególnie sprawdzi się w sypialni osób zmagających się z alergiami.

Pianka HR doskonale sprawdzi się również w sypialniach osób szukających stabilnego podparcia podczas snu. Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się świetnym dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając optymalne podparcie na całej długości ciała. Dzięki wytrzymałości i trwałości materiał HR zachowuje swoje właściwości przez wiele lat codziennego użytkowania. Pianka HR odporna jest na odkształcenia, po ustaniu nacisku powraca do swojej pierwotnej formy.

Materac Rosalia Janpol piankowy Materac Foxtrot Hilding piankowy
Materac Rosalia Janpol piankowy Materac Foxtrot Hilding piankowy

Czy warto wybrać materac z pianką HR?

Pianka HR stosowane jest w wielu rodzajach materacy. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się w materacach dla najmłodszych użytkowników. Materace dla dzieci z pianką HR wybierane są ze względu na doskonałe podparcie ciała podczas snu – sprężysta powierzchnia spania, jaką zapewnia pianka HR, zapewnia odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju kręgosłupa.

Pianka wysokoelastyczna to również odpowiedni wybór dla osób cięższych. Trwałość i odporność na odkształcenia pozwalają osobom o większej masie ciała na swobodną zmianę pozycji podczas snu. Powierzchnia materaca z pianką HR nie zapadnie się przy podpieraniu łokciem lub porannym wstawaniu.

Materac Modern Hilding piankowy Materac Palma Janpol piankowy
Materac Modern Hilding piankowy Materac Palma Janpol piankowy

Materace z pianką HR posiadają wiele zalet, dzięki którym cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Doskonale sprawdzą się zarówno w łóżkach dziecięcych, osób starszych, jak i osób szukających twardszego podłoża do snu.

Więcej na: Materace z pianki wysokoelastycznej – wady i zalety!

Pianka HR jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w materacach do spania. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzi się zarówno w sypialniach dziecięcych, nastolatków oraz osób starszych. W ofercie znajduje się wiele modeli materacy wykonanych w całości z pianki HR lub jako dodatkowa warstwa wśród innych komponentów budujących materac. Przed wyborem materaca warto skorzystać z porad specjalistów, którzy na podstawie zebranych informacji o użytkownikach pomogą w doborze odpowiedniej powierzchni spania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *