pianka hr - sypialnia

Pianka HR jest jednym z najczęściej spotykanych materiałów w materacach do spania. Materiał ten wyróżnia się właściwościami, które wpływają na wygodę i komfort snu oraz trwałość i stabilność całego produktu. Stosowana jest jako całość wypełnienia lub jako dodatkowa warstwa wśród innych komponentów. Sprawdź czym jest pianka HR i dowiedz się, czy warto wybrać materac z pianką wysokoelastyczną HR!

Sprawdź również: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?
Przeczytaj: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Dowiedz się więcej: Jakie są rodzaje sprężyn w materacach?

Pianka HR – co to takiego?

Pianka HR to jeden z rodzajów pianki poliuretanowej, o zdecydowanie większej sprężystości i wytrzymałości na odkształcenia. Pianki HR cechują się nieregularną, porowatą budową z milionami małych pęcherzyków. Taka budowa zapewnia optymalne dopasowanie materiału do ciała użytkownika. Jest to również wyjątkowo lekki i elastyczny materiał, dzięki czemu idealnie sprawdza się w materacach, które należy regularnie obracać.

W odróżnieniu od klasycznej pianki poliuretanowej pianka HR wyróżnia się lepszymi właściwościami, zapewniającymi wygodny i komfortowy odpoczynek. Materace piankowe z warstwą z pianki HR ze względu na swoje właściwści cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników.

Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Select Massage Pan Materac piankowy
Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Select Massage Pan Materac piankowy

Sprawdź również: Pianka Flexifoam – co to jest?

Czym wyróżnia się pianka wysokoelastyczna HR?

Wiedząc już, co to jest pianka HR, warto poznać lepiej jej właściwości. Nowoczesne pianki HR charakteryzują się wyjątkową budową – otwartokomórkowa struktura pianki HR przekłada się na doskonałą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu w obrębie całego produktu zachowana zostaje odpowiednia higieniczność. W piance wysokoelastycznej HR nie gromadzi się wilgoć, kurz, roztocza oraz inne alergeny, dzięki czemu materac z wkładem lub warstwą pianki HR szczególnie sprawdzi się w sypialni osób zmagających się z alergiami.

Pianka HR doskonale sprawdzi się również w sypialniach osób szukających stabilnego podparcia podczas snu. Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się świetnym dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając optymalne podparcie na całej długości ciała. Dzięki wytrzymałości i trwałości materiał HR zachowuje swoje właściwości przez wiele lat codziennego użytkowania. Pianka HR odporna jest na odkształcenia, po ustaniu nacisku powraca do swojej pierwotnej formy.

Materac Rock&Roll Hilding piankowy Materac Foxtrot Hilding piankowy
Materac Rock&Roll Hilding piankowy Materac Foxtrot Hilding piankowy

Sprawdź również: Pianka Memory – co to takiego?

Czy warto wybrać materac z pianką HR?

Pianka HR stosowane jest w wielu rodzajach materacy. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się w materacach dla najmłodszych użytkowników. Materace dla dzieci z pianką HR wybierane są ze względu na doskonałe podparcie ciała podczas snu – sprężysta powierzchnia spania, jaką zapewnia pianka HR, zapewnia odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju kręgosłupa.

Pianka wysokoelastyczna to również odpowiedni wybór dla osób cięższych. Trwałość i odporność na odkształcenia pozwalają osobom o większej masie ciała na swobodną zmianę pozycji podczas snu. Powierzchnia materaca z pianką HR nie zapadnie się przy podpieraniu łokciem lub porannym wstawaniu.

Materac Modern Hilding piankowy Materac Palma Janpol piankowy
Materac Modern Hilding piankowy Materac Palma Janpol piankowy

Materace z pianką HR posiadają wiele zalet, dzięki którym cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Doskonale sprawdzą się zarówno w łóżkach dziecięcych, osób starszych, jak i osób szukających twardszego podłoża do snu.

Więcej na: Materace z pianki wysokoelastycznej – wady i zalety!

Pianka HR jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w materacach do spania. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdzi się zarówno w sypialniach dziecięcych, nastolatków oraz osób starszych. W ofercie znajduje się wiele modeli materacy wykonanych w całości z pianki HR lub jako dodatkowa warstwa wśród innych komponentów budujących materac. Przed wyborem materaca warto skorzystać z porad specjalistów, którzy na podstawie zebranych informacji o użytkownikach pomogą w doborze odpowiedniej powierzchni spania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *