jakie są rodzaje materacy do spania

Każdy z nas ma zróżnicowane preferencje dotyczące snu, jedni wolą spać na twardszym podłożu, inni natomiast preferują odpoczynek na miękkim materacu. To, jaki rodzaj materaca będzie dla nas odpowiedni, warunkuje wiele czynników. Aby prawidłowo dobrać podłoże, które zapewni nam komfort i wygodę, warto poznać, jakie są rodzaje materacy do spania dostępne w sklepach. Bogata oferta pozwala wybierać spośród wielu modeli zróżnicowanych pod względem budowy i właściwości. Sprawdź i dowiedz się jakie rodzaje materacy znajdziesz w naszym sklepie!

Przeczytaj także: Jaki materac wybrać?
Sprawdź również: Jakie są rodzaje sprężyn w materacach?

Jakie są rodzaje materacy?

Wybrane rodzaje materacy dostępne w naszej ofercie:

  • materace piankowe
  • materace kieszeniowe
  • materace o statusie wyrobu medycznego
  • materace nawierzchniowe
  • materace naturalne
  • materace dla dzieci
  • materace hybrydowe

Materace z wkładem piankowym – nowoczesne rozwiązanie w sypialni!

Jednym z nowocześniejszych rodzajów materacy dostępnych obecnie na rynku są materace w całości wykonane z jednej lub wielu warstw pianek. W materacach piankowych stosuje się kombinacje warstw pianek poliuretanowych, wysokoelastycznych, termoelastycznych oraz lateksowych.

Wybierając materac piankowy do sypialni, zapewniamy sobie wygodę i komfort snu, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu powierzchni materaca do ciała. Nowoczesne pianki wyróżniają się również wysokim poziomem higieniczności, doskonale odprowadzają wilgoć, chroniąc przed gromadzeniem niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i grzybów.

Przeczytaj także: Materac piankowy czy lateksowy, który wybrać?
Wejdź na: Materace z pianki wysokoelastycznej – wady i zalety!
Sprawdź: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?

Materac Tempo Pan Materac piankowy Materac Salsa Hilding piankowy
Materac Tempo Pan Materac piankowy Materac Salsa Hilding piankowy

Sprężynowy wkład w materacach!

Najpopularniejszy i najczęściej wybierany przez klientów rodzaj materaca. Materace z wkładem kieszeniowym to wyjątkowy komfort podczas snu. Innowacyjny wkład indywidualnie pracujących sprężyn sprawia, że wszystkie krzywizny kręgosłupa utrzymane zostają w stabilnej i zdrowej pozycji przez całą noc.

W połączeniu z nowoczesnymi piankami materac sprężynowy staje się idealnym podłożem do codziennego odpoczynku. Niemal we wszystkich materacach kieszeniowych sprężyny rozmieszczone są w kilka stref twardości, które zapewniają stabilne podparcie każdej części ciała w zależności od wywieranego nacisku.

Przeczytaj także: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?
Wejdź na: Dla kogo są materace kieszeniowe?
Sprawdź: Materac bonellowy czy kieszeniowy – który lepszy?

Materac Original Multi Pan Materac kieszeniowy Materac Cha Cha Hilding kieszeniowy
Materac Original Multi Pan Materac kieszeniowy Materac Cha Cha Hilding kieszeniowy

Zdrowe podparcie ciała – materace medyczne!

Bóle pleców oraz schorzenia kręgosłupa to coraz poważniejszy problem wynikający z siedzącego trybu życia, braku aktywności oraz wielogodzinnej pracy przy komputerze. Jednym z rozwiązań problemów z porannymi bólami pleców są materace medyczne o potwierdzonych certyfikatami i atestami właściwościach zdrowotnych. Są to sprawdzone materace, których budowa i właściwości skutecznie przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, jak również wspomagają procesy rehabilitacji wad postawy oraz profilaktykę wad rozwoju układu ruchowego. Materace medyczne spełniają najwyższe standardy w kwestii bezpieczeństwa użytkowania.

Przeczytaj także: Materac dla alergika – wyzwanie, któremu coraz łatwiej sprostać
Wejdź na: Materace medyczne – zdrowe podparcie ciała!

Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy
Materac Puls Pan Materac kieszeniowo-piankowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy

Przeczytaj: Materac lateksowy czy sprężynowy – który wybrać?

Wyrównanie powierzchni spania – materace nawierzchniowe!

Wśród wielu rodzajów materacy do spania znajdują się również specjalne cienkie materace, które stosuje się w celu wyrównania powierzchni spania oraz poprawy twardości materaca głównego. Zagłębienia, widoczne nierówności na powierzchni spania oraz odczuwalna zmiana twardości to pierwsze objawy, które świadczą o zużyciu materaca bazowego.

Warto w takim momencie zakupić materac nawierzchniowy, który pozwoli na dłuższe użytkowanie materaca bez konieczności inwestowania większej kwoty w zakup nowego modelu. Materace nawierzchniowe to w większości produkty w całości zbudowane z materiałów piankowych – poliuretanowych, wysokoelastycznych, termoelastycznych lub lateksu.

Przeczytaj także: Jaki materac nawierzchniowy wybrać?
Wejdź na: Materac na wersalkę – czy można położyć materac na wersalce?

Materac Bass Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy latex Janpol nawierzchniowy
Materac Bass Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy latex Janpol nawierzchniowy

Materace z naturalnych komponentów!

Materace naturalne to nowość na rynku meblarskim. Jest to rodzaj materacy, które tworzone są w pełni z naturalnych i ekologicznych materiałów, które zastąpiły chemiczne komponenty w materacach. Materac naturalny będzie idealnym wyborem zarówno dla osób świadomych ekologicznie oraz dbających o naturalne środowisko, jak i tych szukających wygodnej i komfortowej powierzchni spania do sypialni. Wybierając jeden z ekologicznych materacy, przyczyniasz się do zmniejszenia powstawania odpadów. Są to produkty w pełni nadające się do przetworzenia i ponownego wykorzystania.

Przeczytaj także: Dlaczego warto wybrać materac naturalny?

Materace dla najmłodszych!

W ofercie naszego sklepu nie może również zabraknąć materacy dla niemowlaków, dzieci oraz młodzieży. Są to produkty w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Zarówno materace dla niemowląt, jak i materace dla dzieci to produkty, które powinny spełniać określone warunki, aby zapewnić prawidłowe wsparcie dla rozwijające się ciała dziecka. Ze względu na ilość czasu, jaką najmłodsze dzieci spędzają w łóżku, należy szczególnie zadbać o odpowiednie podparcie ciała.

Tego rodzaju materace wyróżniają się specjalnymi atestami i certyfikatami, dzięki którym mogą być dopuszczone do użytkowania przez niemowlęta i dzieci. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości, sprawdzone i bezpieczne dla dzieci materace do spania.

Przeczytaj także: Jaki materac dla niemowlaka?
Wejdź na: Jaki materac dla dziecka wybrać?

Materac Dobranocka Hilding dziecięcy Materac Ida Janpol dziecięcy
Materac Dobranocka Hilding dziecięcy Materac Ida Janpol dziecięcy

Połączenie właściwości materacy piankowych i sprężynowych!

Materace określane jako hybrydowe to rodzaje materacy, które łączą w sobie najlepsze właściwości pianek oraz wkładów kieszeniowych. Materac hybrydowy zbudowany jest w centralnej części z wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych, które obłożone są kombinacją składającą się z kilku warstw pianek o zróżnicowanych właściwościach. Taka budowa zapewnia stabilne podparcie każdej części ciała na całej długości. Indywidualnie pracujące sprężyny rozmieszczone w specjalnych kieszonkach dostosowują się do nacisku wywieranego przez użytkownika, natomiast wysokiej jakości pianki idealnie dopasowują się do naturalnych krzywizn zapewniając komfortowy i wygodny sen.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci jakie są rodzaje materacy dostępne w naszej ofercie, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać odpowiedni materac do spania do swojej sypialni!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *