Łóżko do małej sypialni

Wybór łóżka do małej sypialni niejednokrotnie może być dużym wyzwaniem. Jednak istnieje kilka zasad, które skutecznie pomagają w optycznym zwiększeniu powierzchni pokoju. Między innymi są to jasne kolory ścian i mebli czy lustrzane fronty szafy. Ważne jest też to, dla kogo mały pokój przygotowujemy. Jeśli jest to dziecko, to oczywiście sprawa staje się bardzo prosta, ponieważ małemu dziecku w zupełności wystarczy małe łóżko do sypialni. Pozostaje jednak pytanie, jakie łóżko do małej sypialni będzie optymalne dla dwóch dorosłych osób? Sprawdź teraz i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?
Wejdź na: Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?
Sprawdź: Łóżko bez zagłówka – czy warto takie kupić?

Optyczne powiększenie małej sypialni!

Małe sypialnie mają swój urok – są przytulne i łatwe w utrzymaniu. Zdarza się jednak, że może w nich brakować nieco przestrzeni. Ubrania czy inne przedmioty już się nie mieszczą i trzeba znaleźć dla nich dodatkową przestrzeń. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się stworzenie zagłówka nad łóżkiem sypialnianym. Wielu ekspertów odradza takie rozwiązanie, ponieważ masywny zagłówek może jeszcze bardziej zmniejszyć już mały pokój. Nie stanie się tak, jeśli zagłówek będzie miał formę użytkową. Właściwie powstaną wtedy półeczki nad łóżkiem. Pomalowanie ich, czy stworzenie z jasnego drewna, dodatkowo optycznie poszerzy przestrzeń w małej sypialni.

Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane Łóżko Kiruna Ekodom drewniane
Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane Łóżko Kiruna Ekodom drewniane

Przeczytaj także: Jak urządzić małą sypialnię?

Kolejnym sposobem na uzyskanie nieco więcej przestrzeni w niewielkim pokoju jest wbudowana szafa wnękowa z lustrami na froncie. Ważne, aby mebel miał drzwi przesuwne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy potrzebować dodatkowego miejsca do zagospodarowania, aby drzwi szafy mogły otwierać się na zewnątrz. W lustrze z kolei odbije się obraz sypialni, który stworzy otwartą przestrzeń. Widok pokoju nie zakończy się na drewnianej szafie, tylko złudnie przedłuży powierzchnię małej sypialni.

Łóżko Loft New Design tapicerowane Łóżko Glamour Ekodom drewniane
Łóżko Loft New Design tapicerowane Łóżko Glamour Ekodom drewniane

Jakie łóżko do małej sypialni sprawdzi się najlepiej?

Łóżko, które ma stać w naszej sypialni, przede wszystkim powinno odpowiadać nam – kolorem, wyglądem czy strukturą materiału. Warto jednak pamiętać, że ciemne kolory nie zawsze sprawdzą się w małych pokojach – optycznie je zmniejszą. Tak samo stanie się w przypadku zastosowania masywnego zagłówka za łóżkiem oraz wstawienia dużych ciemnych mebli. Najlepszym rozwiązaniem są jasne drewniane łóżka z otwartą przestrzenią na dole. Dzięki temu, że łóżko w małej sypialni nie przylega bezpośrednio do podłogi, tworzy się pozytywne złudzenie powiększania dostępności miejsca. Dodatkowo pod takie łóżko można włożyć rzadko używane bibeloty, posegregowane w eleganckie pudełka. Co więcej, istnieje możliwość zakupu łóżka z już dołączonymi w zestawie szufladami pod spodem. Stracimy nieco optycznie zwiększonej przestrzeni, ale zyskamy mnóstwo miejsca na pościel czy nieużywane w lecie lub zimie ubrania.

Łóżko Lorenzo Bed Design tapicerowane Łóżko Lund Plus Ekodom drewniane
Łóżko Lorenzo Bed Design tapicerowane Łóżko Lund Plus Ekodom drewniane

Łóżka tapicerowane są zazwyczaj masywniejsze od klasycznych drewnianych modeli. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby właśnie takie łóżko stanęło w małej sypialni, postarajmy się wybrać jasny kolor. Ciemne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem możemy również rozjaśnić całym zestawem pościelowym lub dekoracyjnymi poduszkami.

Pamiętajmy, że strefa sypialniana w naszym domu czy mieszkaniu to jedno z najważniejszych miejsc. To właśnie zdrowy i wygodny sen może zapewnić nam odpowiednią energię na cały dzień. Wysoki komfort odpoczynku w dobrze urządzonej sypialni może nawet pomóc z wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi i niedogodnościami..

Similar Posts

1 komentarz

  1. Ja śpię w bardzo małej sypialni – mieści się tylko łóżko. A właściwie to nie łóżko, a rozłożona kanapa. Bardzo niewygodna 🙁 niestety, ale wynajmuję mieszkanie i nie mam żadnego wpływu na to na czym śpię. Znajoma poleciła mi wybór materaca nawierzchniowego żeby trochę zmiękczyć moje spanie. I powiem szczerze… udało się. Kupiłam hilding alt i od tamtego momentu trochę mniej mnie bolą plecy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *