Łóżko do małej sypialni

Wybór łóżka do małej sypialni niejednokrotnie może być dużym wyzwaniem. Jednak istnieje kilka zasad, które skutecznie pomagają w optycznym zwiększeniu powierzchni pokoju. Między innymi są to jasne kolory ścian i mebli czy lustrzane fronty szafy. Ważne jest też to, dla kogo mały pokój przygotowujemy. Jeśli jest to dziecko, to oczywiście sprawa staje się bardzo prosta, ponieważ małemu dziecku w zupełności wystarczy małe łóżko do sypialni. Pozostaje jednak pytanie, jakie łóżko do małej sypialni będzie optymalne dla dwóch dorosłych osób? Sprawdź teraz i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?
Wejdź na: Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?
Sprawdź: Łóżko bez zagłówka – czy warto takie kupić?

Optyczne powiększenie małej sypialni!

Małe sypialnie mają swój urok – są przytulne i łatwe w utrzymaniu. Zdarza się jednak, że może w nich brakować nieco przestrzeni. Ubrania czy inne przedmioty już się nie mieszczą i trzeba znaleźć dla nich dodatkową przestrzeń. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się stworzenie zagłówka nad łóżkiem sypialnianym.

Wielu ekspertów odradza takie rozwiązanie, ponieważ masywny zagłówek może jeszcze bardziej zmniejszyć już mały pokój. Nie stanie się tak, jeśli zagłówek będzie miał formę użytkową. Właściwie powstaną wtedy półeczki nad łóżkiem. Pomalowanie ich, czy stworzenie z jasnego drewna, dodatkowo optycznie poszerzy przestrzeń w małej sypialni.

Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane Łóżko Kiruna Ekodom drewniane
Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane Łóżko Kiruna Ekodom drewniane

Przeczytaj także: Jak urządzić małą sypialnię?

Kolejnym sposobem na uzyskanie nieco więcej przestrzeni w niewielkim pokoju jest wbudowana szafa wnękowa z lustrami na froncie. Ważne, aby mebel miał drzwi przesuwne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy potrzebować dodatkowego miejsca do zagospodarowania, aby drzwi szafy mogły otwierać się na zewnątrz. W lustrze z kolei odbije się obraz sypialni, który stworzy otwartą przestrzeń. Widok pokoju nie zakończy się na drewnianej szafie, tylko złudnie przedłuży powierzchnię małej sypialni.

Łóżko Loft New Design tapicerowane Łóżko Glamour Ekodom drewniane
Łóżko Loft New Design tapicerowane Łóżko Glamour Ekodom drewniane

Sprawdź: Sypialnia małżeńska – jak urządzić?

Łóżko do małej sypialni – jaki rozmiar będzie optymalny?

Kiedy urządzamy sypialnię w niewielkim metrażu, stajemy przed wyborem, który wymaga rozwagi. Każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. W tej sytuacji odpowiedni rozmiar łóżka do małej sypialni staje się kluczowym elementem równowagi pomiędzy funkcjonalnością a komfortem. I tu pojawiają się dwa popularne rozmiary łóżek: 80×200 i 90×200. Który z nich będzie optymalny do małej sypialni?

Pierwsza z tych opcji, łóżko 80×200, jest niewątpliwie oszczędne pod względem miejsca. To doskonały wybór, jeśli przestrzeń sypialni jest naprawdę ograniczona. To jak smartfon wśród mebli – wydajne, funkcjonalne i idealne do niewielkich wnętrz. Warto jednak zastanowić się nad kompromisem między oszczędnością miejsca a komfortem snu. Czy 80 centymetrów szerokości wystarczy do spokojnego i komfortowego snu?

Jeśli cenimy sobie przestrzeń i komfort w trakcie snu, to lepszym rozwiązaniem będzie łóżko 90×200 – zapewnia znacznie więcej miejsca na rozprostowanie. Dodatkowe 10 centymetrów szerokości mogą czynić różnicę. To więcej przestrzeni na spanie, więcej komfortu i więcej miejsca na rozłożenie nóg.

Wybór pomiędzy łóżkiem 80×200 a 90×200 zależy od naszych indywidualnych priorytetów. Oba rozmiary są rozsądne do małej sypialni, ale warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Czy jesteśmy gotowy na kompromis w kwestii przestrzeni na rzecz komfortu, czy może priorytetem jest oszczędność miejsca? Odpowiedni rozmiar łóżka do małej sypialni to klucz do spokojnego i regenerującego snu.

Sprawdź: Łóżko z pojemnikiem czy bez – na jakie się zdecydować?

Jakie łóżko do małej sypialni sprawdzi się najlepiej?

Łóżko, które ma stać w naszej sypialni, przede wszystkim powinno odpowiadać nam – kolorem, wyglądem czy strukturą materiału. Warto jednak pamiętać, że ciemne kolory nie zawsze sprawdzą się w małych pokojach – optycznie je zmniejszą. Tak samo stanie się w przypadku zastosowania masywnego zagłówka za łóżkiem oraz wstawienia dużych ciemnych mebli.

Najlepszym rozwiązaniem są jasne drewniane łóżka z otwartą przestrzenią na dole. Dzięki temu, że łóżko w małej sypialni nie przylega bezpośrednio do podłogi, tworzy się pozytywne złudzenie powiększania dostępności miejsca. Dodatkowo pod takie łóżko można włożyć rzadko używane bibeloty, posegregowane w eleganckie pudełka.

Co więcej, istnieje możliwość zakupu łóżka z już dołączonymi w zestawie szufladami pod spodem. Stracimy nieco optycznie zwiększonej przestrzeni, ale zyskamy mnóstwo miejsca na pościel czy nieużywane w lecie lub zimie ubrania.

Łóżko Lorenzo Bed Design tapicerowane Łóżko Lund Plus Ekodom drewniane
Łóżko Lorenzo Bed Design tapicerowane Łóżko Lund Plus Ekodom drewniane

Łóżka tapicerowane są zazwyczaj masywniejsze od klasycznych drewnianych modeli. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby właśnie takie łóżko stanęło w małej sypialni, postarajmy się wybrać jasny kolor. Ciemne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem możemy również rozjaśnić całym zestawem pościelowym lub dekoracyjnymi poduszkami.

Łóżko do małej sypialni – praktyczne łóżka chowane w szafie

Niewielkie sypialnie mogą być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli staramy się wkomponować do nich wszystkie niezbędne meble. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń bez rezygnacji z komfortu snu. Mowa tutaj o praktycznych łóżkach chowanych w szafie, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla małych sypialni.

Łóżka chowane w szafie to nie tylko inteligentne rozwiązanie przestrzenne, ale także estetyczne. Gdy nie jest używane, łóżko może zostać dyskretnie schowane wewnątrz szafy, pozostawiając nam więcej miejsca do swobodnego poruszania się po sypialni. To idealna opcja dla tych, którzy nie chcą, aby łóżko dominowało nad wystrojem wnętrza, a jednocześnie cenią sobie praktyczność.

Przeczytaj również: Półkotapczan – co to jest?

Łóżko Hella Pan Materac tapicerowane Łóżko Selfoss PAn Materac tapicerowane
Półkotapczan rozkładany pionowo New Elegance Półkotapczan rozkładany poziomo New Elegance

Warto wspomnieć, że tzw. półkotapczany są dostępne w różnorodnych stylach i rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do indywidualnych preferencji oraz wymiarów pomieszczenia. Możemy wybierać spośród różnych typów mechanizmów składania, takich jak składanie pionowe lub poziome, w zależności od naszych potrzeb i możliwości przestrzennych.

Co więcej, łóżka chowane w szafie są zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania. Wyposażone są w specjalne systemy, które umożliwiają łatwe podnoszenie i opuszczanie łóżka bez konieczności dużego wysiłku fizycznego. Nie musimy się martwić o to, że składanie i rozkładanie łóżka będzie czasochłonne czy skomplikowane.

Zastanawiając się, jakie łóżko do małej sypialni wybrać, warto przeglądnąć ofert sklepów i skonsultować się ze specjalistami w branży meblarskiej. Pamiętajmy, że strefa sypialniana w naszym domu czy mieszkaniu to jedno z najważniejszych miejsc. To właśnie zdrowy i wygodny sen może zapewnić nam odpowiednią energię na cały dzień. Wysoki komfort odpoczynku w dobrze urządzonej sypialni może nawet pomóc z wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi i niedogodnościami.

Similar Posts

1 Comment

  1. Ja śpię w bardzo małej sypialni – mieści się tylko łóżko. A właściwie to nie łóżko, a rozłożona kanapa. Bardzo niewygodna 🙁 niestety, ale wynajmuję mieszkanie i nie mam żadnego wpływu na to na czym śpię. Znajoma poleciła mi wybór materaca nawierzchniowego żeby trochę zmiękczyć moje spanie. I powiem szczerze… udało się. Kupiłam hilding alt i od tamtego momentu trochę mniej mnie bolą plecy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *