Rośliny oczyszczające powietrze w sypialni

Rośliny uprawiane w domu wprowadzają naturalny akcent oraz wpływają na nas uspokajająco. Posiadanie ich w sypialni niesie wiele pozytywnych korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zdecydowanie warto się otaczać roślinami o dobroczynnym działaniu, by móc oddychać pełną piersią i cieszyć się czystym powietrzem. Odpowiednio dobrane gatunki pomogą stworzyć w sypialni przyjazny klimat i higieniczne środowisko snu. Jakie rośliny oczyszczające powietrze warto mieć w sypialni? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Jakie kwiaty do sypialni wybrać?
Sprawdź również: Jaka jest optymalna temperatura do spania?

Kwiaty oczyszczające powietrze do sypialni – dlaczego warto znaleźć dla nich miejsce?

Sypialnia to ważne miejsce w domu, przeznaczone na sen i odpoczynek po intensywnym dniu. Istotne jest, by była wygodna, przytulna i łatwa w utrzymaniu porządku. Aby zachować odpowiednią higienę snu, należy regularnie wietrzyć pomieszczenie i materac, oraz zmieniać pościel. Na jakość powietrza w sypialni korzystnie wpływają również odpowiednio dobrane gatunki roślin, które nawilżają i oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, dbają o jonizację i walczą z rozwojem pleśni.

Unikajmy roślin, których kwiaty mają intensywny zapach, jednak jeśli nam na tym zależy, warto wybrać na przykład lawendę, która poza tym, że ładnie pachnie, ma również właściwości przeciwbakteryjne i relaksacyjne. Kwiaty oczyszczające powietrze w sypialni z pewnością wpłyną na jeszcze lepszy komfort i relaks podczas snu.

Rośliny oczyszczające powietrze w sypialni

Skrzydłokwiat w sypialni – prosta roślina do uprawy!

Skrzydłokwiat jest niezwykle łatwą w uprawie rośliną, która odwdzięcza się pięknymi kwiatami. Z powodzeniem sprawdzi się u osób, które zaczynają swoją przygodę z roślinami i szukają mało wymagających odmian. Skrzydłokwiat określany jest jako żywy filtr powietrza, ponieważ pochłania niebezpieczne związki chemiczne takie jak formaldehyd, benzen, ksylen i tlenek węgla.

Zdrowe rośliny do sypialni

Aloes do sypialni – lecznicze właściwości!

Aloes jest znany ze swoich leczniczych właściwości. Roślina ta w nocy pochłania dwutlenek węgla, a w dzień uwalnia nagromadzony tlen, dzięki temu dotlenia sypialnię, co korzystnie wpływa na sen. Aloes należy do roślin, które bardzo dobrze oczyszczają powietrze. Podobnie jak skrzydłokwiat jest bardzo prosty w uprawie.

Rośliny w sypialni

Pozostałe rośliny oczyszczające powietrze!

Kolejną rośliną, którą również warto mieć w swojej sypialni, jest Zielistka. Roślina ta podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu, co korzystnie wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Zielistka odświeża i nawilża powietrze, a także pochłania dwutlenek węgla i formaldehydy.

Inną cenną rośliną jest Geranium, która tak jak wyżej wymienione rośliny jest niewymagająca i łatwa w uprawie. Wyróżnia się intensywnym zapachem, który może pomóc osobom zmagającym się z bezsennością.

Z kolei Sansewieria gwinejska to jedna z najbardziej wytrzymałych roślin, dobrze znosi zarówno zaciemnione stanowisko, jak i mocno nasłonecznione. Potrafi długo wytrzymać bez podlewania, dlatego sprawdzi się u osób, które są zapracowane i nie mają na to czasu, a chcą udekorować mieszkanie żywymi roślinami. Sansewieria w nocy znakomicie pochłania dwutlenek węgla i uwalnia tlen, a także usuwa z powietrza szkodliwy benzen.

Obecność roślin w sypialni korzystnie wpływa na jakość powietrza i nasze samopoczucie. Jednak nie zastąpi całkowicie konieczności regularnego wietrzenia pomieszczenia. W trosce o komfortowy sen zadbaj o to, by sypialnia była przytulnym miejscem, w którym możesz się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu!

Similar Posts

1 Comments

  1. Ja mam spory problem z tym kwiatem. Raz jest całkowicie zielony, a często łapie to, że niektóre listki mu żółkną. Albo niektóre zielone liście na samej końcówce usychają na końcówkach. Już nie wiem co mu dolega i jak zrobić aby zawsze wyglądał pięknie. Czy stale trzeba je przesadzać do większych doniczek, czy w końcu przestaje się rozwijać, bo co jakiś czas zajmuje całą donicę i ponownie przesadzam do go większej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *