pianka memory

Czy wiesz, że każdej nocy możesz zasypiać na podłożu wynalezionym bezpośrednio przez NASA? Już w latach 60 XX wieku opracowano specjalny materiał, początkowo stosowany w statkach kosmicznych po to, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i wygody astronautów. Obecnie jest on umieszczany głównie w wysokiej jakości materacach ze względu na dbałość o zdrowy oraz spokojny sen użytkownika. Pianka memory – co to jest? Czy pianka memory i pianka visco są tym samym? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Dowiedz się więcej: Pianka Flexifoam – co to jest?

Pianka memory – co to jest?

Szukając odpowiedzi na pytanie, co to jest pianka memory, z pewności natrafimy na strony internetowe z branży sypialnianej. Jest to oczywiste ze względu na przejęcie przez ten sektor rynkowy pomysłu na jakościowy materiał od samej agencji kosmicznej NASA.

Pianki memory charakteryzują się przede wszystkim idealnym dopasowaniem do ciała użytkownika materaca oraz zapamiętaniem jego kształtu. Pianka memory reaguje na temperaturę, stając się bardziej plastyczna. Stąd też pochodzi nazwa, słowo memory w języku angielskim oznacza pamięć. Materiał ten często określa się także jako: pianka memory foam czy pianka memory visco lub najkrócej – pianka visco.

Pianka visco memory jest zatem jednym z rodzajów pianek poliuretanowych, co oznacza, że wykazuje właściwości redukowania napięcia w mięśniach śpiącego oraz zapewnia perfekcyjne wsparcie dla kręgosłupa śpiącego.

Przeczytaj: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?

Materac Original Thermo Pan Materac piankowy Materac Salsa Hilding piankowy
Materac Original Thermo Pan Materac piankowy Materac Salsa Hilding piankowy

Jakie zastosowanie ma pianka memory?

Materiał memory foam obecnie jest najczęściej spotykany w materacach dopasowujących się do ciała użytkownika pod wpływem jego temperatury. Jednak nie jest to jedyna branża, w której wykorzystuje się właściwości pianki memory.

W przemyśle motoryzacyjnym piankę memory można znaleźć w siedzeniach samochodowych, wypełnieniach drzwi oraz paneli drzwiowych. W przemyśle medycznym pianka memory stosowana jest podczas produkcji podkładów ortopedycznych, aparatów ortopedycznych, poduszek, czy materacy antyodleżynowych. W przemyśle sportowym z kolei piankę memory wykorzystuje się w ochraniaczach, kaskach i poduszkach amortyzujących.

Nadrzędnym powodem, dla którego stosuje się piankę memory w wielu rodzajach artykułów przemysłowych, jest zapewnienie użytkownikowi wygody oraz najwyższego poziomu komfortu podczas korzystania z oferowanych towarów. Dzięki swoim właściwościom pianka memory foam wypada bardzo pozytywnie wśród klientów.

Należy jednak pamiętać, że każda pianka ma swoje poziomy twardości i gęstości, dlatego niezwykle ważne jest, aby przed wyborem jakiegokolwiek produktu z zastosowaniem pianki memory, dokładnie zapoznać się z jej właściwościami lub skorzystać z doradztwa sprzedającego.

Sprawdź również: Pianka HR – czym jest pianka wysokoelastyczna HR?

Poduszka Visco Balance Hilding Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej Janpol
Poduszka Visco Balance Hilding Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej Janpol

Przeczytaj: Czy materac piankowy jest zdrowy?

Pianka memory a inne materiały

Wybór odpowiedniego wyposażenia sypialnianego to istotna kwestia w kontekście zapewnienia sobie i bliskim zdrowego, spokojnego oraz higienicznego snu. Właśnie dlatego zwróćmy szczególną uwagę na to, z jakich dokładnie materiałów są stworzone oglądane przez nas materace, poduszki z pianki memory, a także kołdry.

Wskazuje się, że pianka memory jest na ogół stosowana w podłożach do snu, aby odpowiednio je zmiękczyć i zapewnić użytkownikowi miłe wrażenie otulenia. Piankę łączy się zarówno z innymi piankami, jak i sprężynami, które ze sobą świetnie współgrają, tworząc idealne miejsce do codziennego odpoczynku.

Jednak to pianka memory wykazuje najwyższy stopień reagowania na temperaturę użytkownika, w rezultacie najszybciej dopasowując się do jego kształtów sylwetki i zapamiętując je na długi czas. Materace termoelastyczne z pianką memory są także odporne na zbytnie odkształcenia, dlatego zapewniają świetnie podparcie ciała śpiącego w wielu konfiguracjach.

Dowiedz się więcej: Jakie są rodzaje materacy?

Materac Thermo Silver Materasso piankowy Materac .LOG Curem piankowy
Materac Thermo Silver Materasso piankowy Materac .LOG Curem piankowy

Przeczytaj: Jakie materace są najzdrowsze?

Czy materac z pianką memory to dobry wybór?

Chcąc zdecydować się na zakup materaca z pianką memory, nie bierzmy pod uwagę głównie opinii innych użytkowników w kwestii pianki visco memory. Każda osoba korzystająca z podłoża do snu może mieć zupełnie inne odczucia. Najważniejszym wyznacznikiem, co do słuszności wyboru materaca z pianką memory, są nasze doświadczenia. Z tego względu przed zakupem podłoża do snu skorzystajmy z możliwości przetestowania go w salonie stacjonarnym.

Główną cechą pianki memory jest jej zdolność do dopasowywania się do kształtu ciała pod wpływem ciepła i nacisku. Po kontakcie z ciepłem ciała, pianka memory mięknie i dostosowuje się do krzywizn i konturów, zapewniając indywidualne podparcie dla każdej części ciała. Dzięki temu materac z pianką memory skutecznie redukuje punkty nacisku, co może przynieść ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców, stawów czy innych dolegliwości.

Wejdź na: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?

Pianka memory foam to często dodatek do rdzenia materaca. Podstawę najczęściej stanowią sprężyny kieszeniowe, grube warstwy lateksowych czy wysokoelastycznych pianek. To właśnie wymienione materiały zazwyczaj decydują o twardości materaca i ułożeniu ciała w trakcie odpoczynku. Jednak wzbogacenie wkładu materaca o wysokiej jakości piankę memory, może nie tylko podnieść poziom komfortu snu, ale i zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *