pianka flexifoam

Pianka Flexifoam stanowi jeden z materiałów wykorzystywanych podczas produkcji materaców. Wpływa ona bezpośrednio na odczuwanie komfortu przez użytkownika. Przeglądając ofertę materacy, z pewnością zetknąłeś się z tym terminem. Czym wyróżnia się pianka Flexifoam? Jakie są jej zalety? W jakich materacach stosuje się taki typ pianki i dla kogo są one przeznaczone? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Pianka HR – czym jest pianka wysokoelastyczna HR?
Dowiedz się więcej: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Przeczytaj: Pianka Memory – co to takiego?

Pianka Flexifoam – co to jest?

Pianka Flexifoam to wysokoelastyczna pianka poliuretanowa, która wykazuje dużą odporność na eksploatację, dlatego często znajduje zastosowanie w produkcji materacy. Jest materiałem zapewniającym odpowiednie podparcie niezależnie od przyjętej pozycji ciała podczas snu.

Pianka jest odporna na odkształcenia, dzięki czemu wkład materaca posłuży nam przez długie lata. Ponadto pianka flexifoam wyróżnia się sprężystością oraz odpowiednią miękkością, która przekłada się na wyjątkowo komfort podczas codziennego użytkowania.

Czym wyróżnia się pianka flexifoam?

Jak podpowiada nam sama nazwa, pianka flexifoam jest bardzo elastyczna, a przy tym posiada wysoką przepuszczalność powietrza. Dzięki temu materiał może być użytkowany przez dzieci oraz alergików, a jednocześnie będzie odpowiedni dla osób borykających się z nadmierną potliwością. Właściwości plastyczne pianki sprawiają, że doskonale dopasowuje się ona do ciała, dzięki czemu każdego ranka budzimy się wypoczęci i pełni energii na kolejny dzień.

Zdecydowaną zaletą pianki flexifoam jest możliwość dopasowania twardości pianki do naszych indywidualnych preferencji. Różna twardość jest uzyskiwana poprzez zróżnicowaną gęstość pianki oraz specjalne nacięcia, które pozwalają stworzyć 7 stref twardości, dostosowując się do naturalnych krzywizn ciała. Im wyższa gęstość pianki flexifoam, tym twardszy jest materac.

Sprawdź również: Materace z pianki wysokoelastycznej – wady i zalety!

W jakich materacach stosowana jest pianka flexifoam?

Pianka flexifoam jest często stosowana jako baza materaca, ale także jako jedna z warstw w materach z wkładem kieszeniowym lub materacach piankowych.

Dobrym przykładem zastosowania pianki flexifoam może być materac Hilding Salsa. Na warstwę podstawową składa się pianka flexifoam, która doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, niezależnie od pozycji. Materiał wierzchni stanowi natomiast pianka visco, która kształtuje się pod wpływem temperatury ciała. To materac, który nie powoduje ucisków, a także zmniejsza napięcie mięśni, zapewniając wygodny i komfortowy sen.

Dowiedz się więcej: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?

Inną propozycją jest materac Hilding Step, który zbudowany został z połączenia pianki flexifoam oraz sprężyn, z której każda z nich jest zamknięta w oddzielnej kieszonce. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac jest bardzo elastyczny, a jednocześnie doskonale podpiera całe ciało.

Pianka flexifoam jest także wykorzystywana w produkcji materacy dla dzieci i nastolatków. Dla najmłodszych użytkowników przykładem może być materac Hilding Dobranocka. Produkt w całości został wykonany z pianki flexifoam. Wyróżnia się elastycznością oraz przewiewnością, a przy tym ma średnią twardość, co pozwala na prawidłowy rozwój dziecka.

Dla starszych dzieci oraz nastolatków propozycją materaca z pianką flexifoam jest materac Hilding Breakdance, w którym zastosowano połączenie dwóch profilowanych pianek flexifoam. Każda z nich ma jednak inną twardość, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania preferowanej twardość materaca, która przekłada się na zdrowy i komfortowy odpoczynek.

Pianka flexifoam to materiał, który posiada szereg zalet, dlatego jest często wykorzystywany w produkcji materacy. Jego właściwości z pewnością docenią osoby, którym zależy na komfortowym, a przede wszystkim zdrowym śnie. Teraz już wiesz, czym jest pianka flexifoam oraz czy będzie ona odpowiednia dla Twoich potrzeb!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *