jaki materac dla nastolatka wybrać?

Dzieci rosną, zmienia się ich sylwetka i codzienne potrzeby. Bardzo ważne jest, aby dobrze dobrać dla naszych dorastających pociech materac, który zapewni im prawidłowy i zdrowy rozwój podczas snu. W takim razie, jaki materac dla nastolatka będzie najlepszym wyborem? Czym się kierować przy wyborze materaca dla nastolatka?

Materac dla nastolatka – podstawa prawidłowego rozwoju!

Istotne jest to, ile czasu nastolatek spędza w szkolnej ławce, przed komputerem, telewizorem oraz czy uprawia jakiś sport, jak dużo rusza się w ciągu dnia. Wszystkie te rzeczy mają bezpośredni wpływ na kręgosłup, samopoczucie, zmęczenie i ogólny rozwój. Dlatego też wybór materaca dla nastolatka jest bardzo istotny. Materac powinien stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa i wpływać na regenerację ciała podczas snu. Młodzi ludzie potrzebują szczególnego podparcia, ponieważ ich kręgosłup cały czas się rozwija i kształtuje, dzieci rosną, zmienia się ich waga i budowa ciała.

Materac Hilding Breakdance Materac Janpol Atena
Materac Breakdance Hilding Materac Atena Janpol

Skutki źle dobranego materaca dla nastolatka

Źle dobrany materac może przyczynić się do powstawania wad postawy lub pogłębienia się już istniejących. Może powodować także dolegliwości bólowe i ogólny dyskomfort podczas całego dnia. Sylwetka i waga nastolatków zmienia się bardzo szybko, więc należy zadbać oto, aby materac był trwały i odpowiednio sztywny. Najlepsze będą materace z pianki wysokoelastycznej i lateksowej, które odpowiednio dobrane dadzą najlepsze podparcie. Dla dorastającej młodzieży dobre są materace dwustronne o różnej twardości, które zapewnią prawidłowe podparcie wraz ze zmianą budowy ciała. Niezależnie od wagi dziecka świetnie dostosują się do sylwetki, zapewniając wysoki komfort snu i regenerację.

Materac Hilding Funky Materac Janpol Libera
Materac Funky Hilding Materac Libera Janpol

Jaki pokrowiec na materac dla nastolatka?

Bardzo ważne jest też pokrycie materaca. Pokrowiec powinien być antyalergiczny, przewiewny, dobrze chłonący i oddający wilgoć, ściągany i z możliwością prania. Cechy te zwiększają higieniczność i żywotność materaca, jak również wpłyną na lepszy komfort odpoczynku i jakość snu. Więcej o rodzajach i właściwościach pokrowców w jednym z naszych poprzednich wpisów: Jaki pokrowiec na materac wybrać?

Materac dla nastolatków – jaka twardość i rozmiar?

Materac dla nastolatka nie powinien być zbyt miękki ani zbyt twardy, a w miarę możliwości warto od razu zakupić materac o długości 200 cm, gdyż posłuży on dłużej i nie trzeba będzie go wymieniać, jak dziecko podrośnie.

Aby ułatwić wybór, wiele firm posiada w swojej ofercie materace specjalnie dostosowane dla młodzieży i nastolatków. Zawsze warto zapytać o nie doradcę. Są one bezpieczne, dają właściwe podparcie ciała podczas snu, zapewniając dobrą i skuteczną regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną naszym dzieciom. A jak wiadomo: dobry i zdrowy sen to podstawa prawidłowego rozwoju!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *