wymiary szafki nocnej - aranżacja sypialni ze stolikiem nocnym przy łóżku

Odpowiednio dopasowana do łóżka szafka nocna to idealne uzupełnienie każdej przestrzeni sypialnianej. Dodatkowe miejsce do odkładania przedmiotów codziennego użytku oraz ustawiania dekoracji sprawi, że pokój stanie się bardziej funkcjonalny i efektowny. Jak wysoka powinna być szafka nocna? Dlaczego w trakcie wyboru wymiary szafki nocnej są tak istotne? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego wybrać?
Wejdź na: Jakie meble do sypialni wybrać?

Dlaczego warto mieć szafki nocne przy łóżku?

Podczas urządzania naszej wymarzonej sypialni, weźmy pod uwagę nie tylko podstawowe meble sypialniane, takie jak łóżko czy komoda, ale i mniejsze elementy, odgrywające rolę praktycznych schowków. Bez wątpienia możemy do nich zaliczyć funkcjonalne szafki nocne, które perfekcyjnie dopełnią nasze miejsce do odpoczynku.

Głównym zastosowaniem szafek nocnych jest przechowywanie przedmiotów codziennego użytku. Bardzo ważne, abyśmy mieli gdzie przed snem odłożyć czytaną książkę, okulary, czy postawić szklankę z wodą. Dodatkowe szafeczki i półki na pewno pomogą w utrzymaniu czystości w strefie sypialnianej.

Szafka nocna Surfinio Forte Szafka nocna Arkina Forte
Szafka nocna Surfinio Forte Szafka nocna Arkina Forte

Niejednokrotnie w szafkach nocnych stosuje się efektowne oświetlenie, które może nawet spełniać funkcję przyciemnionego źródła światła, eliminującego strach przed ciemnością. Zabieg ten pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery przed snem i zaraz po przebudzeniu, bez konieczności włączania głównego oświetlenia.

Obecnie na rynku meblarskim możemy spotkać się z wieloma stylami wykonania szafek nocnych. Często okazuje się, że to właśnie one nadają przestrzeni do snu określonego charakteru. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadamy bardzo klasyczne łóżko, a chcielibyśmy, aby nasza sypialnia wyglądała gustowniej i elegancko.

Przeczytaj: Jakie łóżko do sypialni wybrać?

wysokość szafki nocnej przy łóżku drewnianym

Sprawdź: Co zamiast szafki nocnej?

Wysokość szafki nocnej – jaka będzie optymalna?

Podczas wyboru określonej wysokości naszych szafek nocnych, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które na pewno pomogą w ostatecznej decyzji oraz przyczynią się do dużo wyższego poziomu komfortu w trakcie korzystania z mebli.

Zastanawiając się nad idealną wysokością szafki nocnej, musimy w pierwszej kolejności ustalić wysokość naszego łóżka. To właśnie jego wymiary niejednokrotnie pomagają w rozwiązaniu dylematu podczas doboru wymiarów szafki nocnej.

Przed snem lub zaraz po przebudzeniu powinniśmy mieć swobodny dostęp do przedmiotów znajdujących się w lub na szafce nocnej. Zbyt niski lub zbyt wysoki stolik może sprawić, że będziemy narażać się na nadmierne przeciąganie kręgosłupa, co często skutkuje dolegliwościami bólowymi.

Dowiedz się więcej: Wysokość łóżka z materacem – jaka jest optymalna?

Szafka nocna Dalate Forte Szafka nocna Hey Forte
Szafka nocna Dalate Forte Szafka nocna Hey Forte

Sprawdź również: Przechowywanie w sypialni – jak i gdzie przechowywać rzeczy w sypialni?

Wysokość stolika nocnego może zależeć także od mnogości jego funkcji praktycznych. Zdarza się, że użytkownicy stolików nocnych wykorzystują je także jako miejsce do pracy, czy kreatywnej twórczości.

Firmy meblarskie niejednokrotnie, za pomocą specjalnych mechanizmów, oferują podwyższanie lub zniżanie stolika nocnego, dzięki czemu z łatwością można wykorzystać go do ustawienia laptopa oraz rozłożenia niezbędnych narzędzi do pracy.

stylowa biała szafka nocna przy łóżku

Zwróćmy także szczególną uwagę na długość kabli, które mamy przy swoich sprzętach elektronicznych, umieszczonych przy łóżku. Odpowiednia wysokość szafki przy łóżku jest niezwykle istotna. Może zdarzyć się, że ulubiona lampka nocna, czy ładowarka do telefonu zostały wyposażone w zbyt krótkie przewody, które niebezpiecznie zwisają z szafki przy łóżku. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniej długości przedłużacza.

Pamiętajmy jednak, aby uniemożliwić dostęp do niego dzieciom oraz zwierzętom po to, żeby uniknąć zagrażających zdrowiu lub nawet życiu sytuacji.

Wejdź na: Jaka komoda do sypialni?

Szafka nocna Julietta Forte Szafka nocna Oriental Tree Forte
Szafka nocna Julietta Forte Szafka nocna Oriental Tree Forte

Pozostałe wymiary szafki nocnej

Kolejny temat, który powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru mebli do sypialni, to pozostałe wymiary szafki nocnej. Chodzi tutaj przede wszystkim o głębokość, szerokość, czy wielkość blatu. Kwestie te są niezwykle ważne, jeśli chcemy dobrać praktyczne i estetycznie wyglądające szafki nocne.

Szukając odpowiedniej szafki nocnej, otrzymamy wiele propozycji mebli o zróżnicowanych wymiarach i stylach wykończenia. Jakie wymiary powinna mieć szafka nocna, aby spełniła oczekiwania użytkowników?

Na samym początku musimy dokładnie określić, gdzie będą stać stoliki nocne. Jest to o tyle ważne, że będziemy potrzebować precyzyjnych wymiarów zagospodarowanej przestrzeni. Unikajmy sytuacji, w których kupimy szafkę nocną bez jakiegokolwiek przygotowania, a później okaże się, że musimy ją zwracać, ponieważ jest zbyt mała lub za duża, co w konsekwencji burzy całą naszą koncepcję wystroju sypialni.

Sprawdź również: Co powiesić nad łóżkiem w sypialni?

Szafka nocna Raven Forte Szafka nocna Winnie Forte
Szafka nocna Raven Forte Szafka nocna Winnie Forte

Dowiedzmy się zatem, jak szeroka i głęboka szafka nocna zmieści się przy łóżku oraz, czy wspomniane wymiary pozytywnie wpłyną na jej codzienne użytkowanie.

W kwestii blatu skupmy się szczególnie na zagadnieniu ustawienia lampki nocnej, czy przedmiotów, które będziemy odkładać na niego każdej nocy. Blat musi być na tyle duży, aby umożliwiał swobodne korzystanie, ale też nie za bardzo szeroki po to, żeby nie przeszkadzał w nocnym przekręcaniu się na łóżku oraz wstawaniu o poranku.

Wybór idealnej szafki nocnej to bardzo ważny temat w kwestii urządzania każdej domowej sypialni. Poświęćmy szczególną uwagę na wymiary mebla, jego wygląd oraz funkcjonalność. Dzięki temu szafka nocna pozostanie w naszej sypialni na dłużej, dodając jej wysokiego poziomu komfortu użytkowania każdej nocy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *