materac piankowy czy lateksowy - przykładowa sypialnia

Wybór materaca nie powinien być decyzją pochopną. To, na czym śpimy, w wielkim stopniu wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Szukając materaca, który zapewni nam odpowiednie podparcie przy zachowaniu wysokiego komfortu snu, należy przetestować wiele modeli oraz dowiedzieć się więcej o ich właściwościach. W tym wpisie chcemy przedstawić podobieństwa i różnice pomiędzy materacami piankowymi a lateksowymi. W takim razie, który materac piankowy czy lateksowy wybrać? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?
Sprawdź również: Materace z pianki wysokoelastycznej – wady i zalety!
Wejdź na: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!

Materac piankowy czy lateksowy?

Nie ma jednej, prostej odpowiedzi na pytanie, który materac będzie najlepszy. Piankowy czy lateksowy? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń oraz w dużej mierze od budowy ciała, wagi i wzrostu.

Niezmiennie od wielu lat dużą popularnością wśród klientów cieszą się materace z wkładem kieszeniowym, jednakże wraz z rozwojem technologii coraz więcej osób decyduje się właśnie na zakup materaca piankowego lub lateksowego. Który z nich wybrać? Warto dowiedzieć się więcej o zaletach, wadach, różnicach i podobieństwach pomiędzy materacami lateksowymi a piankowymi.

Przeczytaj: Materac lateksowy czy sprężynowy – który wybrać?

Wkład piankowy w materacach – świetne dopasowanie do sylwetki!

Wraz z rozwojem technologii oraz stosowaniu coraz to lepszych materiałów, materace piankowe zyskały na popularności. Obecnie należą do grupy jednych z najczęściej wybieranych modeli wśród klientów. Cenione są ze względu na doskonałe dopasowanie do sylwetki, równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej długości, świetne właściwości higieniczne oraz lekkość, która ułatwia przenoszenie oraz obracanie materaca, jak również dbanie o jego czystość i świeżość.

Sprawdź również: Materace dla sportowców – jaki materac dla aktywnych osób?

Szczególnie warto zastanowić się na wyborem materaca termoelastycznego. Są to wyjątkowe materace z dodatkiem warstwy z innowacyjnego materiału termoplastycznego, który pod wpływem nacisku i temperatury idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając delikatne i przyjemne w odczuciu otulenia ciała.

Materac Hilding Salsa Materac Original Thermo Pan Materac
Materac Salsa Hilding Materac Original Thermo Pan Materac

W wielu modelach wykorzystuje się również piankę wysokoelastyczną. Jest to uniwersalny materiał, który doskonale sprawdzi się jako stabilna podstawa dla pianek komfortowych, jak i samodzielna pianka budująca większość lub cały wkład materaca.

Różne gęstości pianki oraz możliwość dodatkowego profilowania pozwalają tworzyć modele o zróżnicowanych właściwościach i stopniach twardości. Jest to również odporna i wytrzymała pianka, która nie odkształca się trwale, zachowując swoje właściwości przez wiele lat.

Sprawdź również: Jaki materac przy nadmiernej potliwości w nocy?

Materac Hilding Rock&Roll Materac Select Massage Pan Materac
Materac Rock&Roll Hilding Materac Select Massage Pan Materac

Przeczytaj: Czy materac piankowy jest zdrowy?

Lateksowe wypełnienie materacy – stabilne podparcie i wysoka higieniczność!

Materace z wkładem lateksowym zaliczane są również do grupy materacy piankowych. Jednak ze względu na właściwości, jakimi się wyróżniają, warto poznać ich zalety jako produktów z osobnej kategorii. Budowa materacy lateksowych opiera się naturalnym surowcu, jakim jest mleczko kauczukowe.

Lateks jest wysoce higienicznym materiałem o właściwościach antybakteryjnych, dzięki czemu skutecznie chroni przed gromadzeniem i rozwojem alergenów. Wyróżnia się również świetną przepuszczalnością powietrza, w efekcie czego świetnie odprowadza wilgoć. Z kolei wysoka elastyczność i sprężystość materacy lateksowych zapewnia odpowiednie podparcie ciała oraz odporność na powstawanie odkształceń. Materace lateksowe to ekologiczne i komfortowe rozwiązanie w sypialni!

Sprawdź również: Pianka HR – czym jest pianka wysokoelastyczna HR?

Materac Demeter Janpol Materac Hilding Melody
Materac Demeter Janpol Materac Melody Hilding

Przeczytaj: Jakie materace są najzdrowsze?

Materac lateksowy czy piankowy, jaki wybrać?

Wybór materaca nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Wybierając między materacem lateksowym a piankowym, warto poznać właściwości poszczególnych modeli, aby móc lepiej dobrać odpowiedni materac. W wielu przypadkach koniecznością jest przetestowanie kilku produktów w celu lepszego porównania.

Szeroka oferta produktowa pozwala wybrać idealnie dopasowany materac, który zapewni wygodny, komfortowy i zdrowy sen!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *