Symbole twardości w materacach

Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, m.in.: rodzaj wypełnienia oraz stopień twardości. O ile wybór wypełnienia materaca jest jasną kwestią, o tyle wybór twardości materaca może być już zdecydowanie trudniejszy. Odczucie twardości jest ściśle związane z wagą użytkownika. Dlatego też producenci materacy wprowadzili symbole określające stopnie twardości, dzięki którym łatwiej nam jest określić, który materac będzie dla nas odpowiedni. W takim razie, jaka twardość materaca będzie odpowiednia? Jak dobrać twardość materaca i co oznaczają symbole H1, H2, H3 i H4? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj: Jaki materac wybrać?
Wejdź na: Za twardy materac – co zrobić?
Sprawdź również: Materac twardy czy miękki – na jaki się zdecydować?

Dlaczego odpowiednia twardość materaca jest istotna?

Aby zapewnić sobie zdrowy sen, niezbędne jest zrozumienie roli odpowiedniej twardości materaca. Twardość materaca ma istotny wpływ na nasze zdrowie ogólnie, a szczególnie na jakość snu. Wybór właściwej twardości zależy od indywidualnych preferencji, a także od różnych czynników, takich jak waga ciała, preferencje spania, oraz ewentualne problemy zdrowotne.

Odpowiednia twardość materaca może pomóc w utrzymaniu zdrowej postawy ciała podczas snu. Dla osób o większej wadze zalecana jest twardsza powierzchnia, która zapewni odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i stawów. Z kolei dla osób o mniejszej wadze, materac o średniej twardości może dostarczyć odpowiedniego komfortu i elastyczności.

Warto poświęcić czas na odpowiednie zbadanie preferencji i potrzeb własnego organizmu, aby znaleźć materac, który najlepiej spełni oczekiwania. Decyzja ta może przynieść wymierne korzyści dla zdrowego snu i ogólnego samopoczucia.

Sprawdź: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?

Jak dobrać twardość materaca do wagi?

Odczucie twardości materaca to subiektywna ocena każdego użytkownika. Zadaniem materaca jest zapewnienie odpowiedniego podparcia sylwetki i kręgosłupa podczas snu. W tym celu należy dokładnie określić stopień twardość materaca, który będzie dla nas odpowiedni.

Spanie na zbyt miękkim lub za twardym materacu może przyczynić się do powstania i rozwinięcia wielu schorzeń, które w dłuższej perspektywie będą rzutować na nasze samopoczucie i komfort życia. Podczas snu kręgosłup powinien być utrzymany w stabilnej pozycji, w linii prostej. Tylko takie ułożenie zapewni nam zdrowy i odprężający sen.

Więcej na: Jak dobrać materac do wagi i wzrostu?

Skala twardości materaca

Podczas snu kręgosłup powinien być utrzymany w stabilnej pozycji, w linii prostej. Tylko takie ułożenie zapewni nam zdrowy i odprężający sen. Podczas zakupu materaca możemy zauważyć oznaczenia twardości, które określają, do jakiej wagi materac spełni swoje zadanie. Występują cztery stopnie określające twardości materaca H1, H2, H3, H4:
H1 – waga do 60 kg;
H2 – waga od 60 do 80 kg;
H3 – waga od 80 do 100 kg;
H4 – waga powyżej 100 kg.

Przeczytaj także: Test materacy do spania – jak sprawdzić czy materac jest odpowiedni?

Twardość materaca – tabela

Twardość materaca Symbol twardości materaca Dla kogo?
Miękki H1 Dla osób o wadze do 60 kg
Średni H2 Dla osób o wadze od 60 do 80 kg
Średnio-twardy H3 Dla osób o wadze od 80 do 100 kg
Twardy H4 Dla osób powyżej 100 kg

Twardość materaca H1

Materace oznaczone symbolem H1 przeznaczone są dla osób o drobnej budowie ciała, których waga nie przekracza 60 kg. Materac o twardości H1 zapewni takim osobom odpowiednie wsparcie zarówno kręgosłupa, jak i części barkowej.

Ważąc więcej niż 60 kg i decydując się na zakup materaca o twardości H1, należy mieć na uwadze, że może okazać się on za miękki, jak również spanie osoby cięższej może przyczynić się do szybszego zużycia i powstania trwałych deformacji.

Materac Julia Janpol Materac Luna Janpol
Materac Julia Janpol Materac Luna Janpol

Sprawdź również: Miękkie materace – dla kogo są zalecane?

Twardość materaca H2

Materace o twardości H2 to jedne z najczęściej wybieranych materacy na rynku. Jest to uniwersalna twardoś, na której wyśpią się zarówno osoby preferujące sen na miękkiej powierzchni, jak i osoby lubiące twardsze podparcie.

Doskonale sprawdza się również w sypialniach par o odmiennych preferencjach odnośnie do twardości. Materac H2 stanowi kompromis pomiędzy twardym materacem a miękką powierzchnią spania.

Materac Original Multi Pan Materac Materac Puls Pan Materac
Materac Original Multi Pan Materac Materac Puls Pan Materac

Przeczytaj także: Jaka twardość materaca dla dziecka?

Twardość materaca H3

Skala twardości materaca H3 oznacza materac twardy, który doskonale sprawdzi się w sypialni osób ważących od 80 do 100 kg. Dla osób ważących mniej materac H3 będzie w odczuciu zdecydowanie za twardy, nie zapewni odpowiedniego komfortu i podparcia ciała podczas snu. Zarówno materace o twardości H2 i H3 to jedne z najczęściej wybieranych materacy wśród klientów.

Materac Hilding Conga Materac Wenus Janpol
Materac Conga Hilding Materac Wenus Janpol

Twardość materaca H4

Zdecydowanie najtwardsze w odczuciu materace. Przeznaczone są dla osób ważących ponad 100 kg, dla których pozostałe materace są zdecydowanie za miękkie i nie są w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia.

Budowa materacy H4 opiera się na sztywnych i trwałych materiałach, które nie tracą swoich właściwości mimo dużego nacisku, jaki jest na nie wywierany. Materace H4 polecane są osobom, które szukają sztywnego podparcia i preferują bardzo twardą powierzchnię snu.

Przed zakupem materaca warto przejrzeć dokładnie ofertę, jaką posiadają sklepy. Wybierając materac, należy brać pod uwagę własne parametry jak wzrost i wagę, które w głównej mierze warunkują jaką twardość materaca powinniśmy wybrać. Odpowiednio dobrany materac to gwarancja komfortu i wygody podczas snu!

Materac Hilding Pasodoble Materac Enyo Janpol
Materac Pasodoble Hilding Materac Enyo Janpol

Przeczytaj także: Twarde materace – dla kogo są zalecane?

Jak wybrać twardość materaca?

Aby dokładnie określić, która twardość materaca będzie najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb, istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych czynników. Warto rozważyć kwestie związane z masą ciała, preferencjami snu oraz ewentualnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Materac H2 czy H3 – którą twardość materaca wybrać?

Materace o oznaczeniu H2, czyli o średniej twardości, zazwyczaj są polecane dla osób o mniejszej masie ciała. Zapewniają one odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, jednocześnie dostarczając komfortu i elastyczności. Dla osób, które zwykle śpią na boku lub zmieniają pozycję w trakcie snu, materac H2 może być doskonałym wyborem.

Natomiast materace H3, o średnio-twardej powierzchni spania, są idealne dla średniej wagi osób. Gwarantują solidne podparcie dla kręgosłupa, co może przynieść ulgę w przypadku ewentualnych dolegliwości pleców. Osoby z większym naciskiem na utrzymanie właściwej postawy ciała podczas snu często wybierają materace H3.

Sprawdź również: Materac średnio twardy – dla kogo jest polecany?

Materac H3 czy H4 – która twardość będzie lepsza?

Dla osób o większej masie ciała zaleca się materace o twardości H3 lub H4. Materace H4, czyli bardzo twarde, zapewniają znaczne wsparcie dla kręgosłupa, co może być kluczowe dla uniknięcia bólu pleców. Osoby o dużej wadze znajdą w materacu H4 solidne podparcie, co wpływa korzystnie na zdrowie kręgosłupa i ogólną jakość snu. To, czy wybierzemy materac H3 czy H4 zależne jest od budowy i masy ciała, naszych preferencji oraz czynników zdrowotnych. Przy problemach z doborem twardości materaca, warto skorzystać z porad specjalistów w profesjonalnych salonach z materacami, aby uzyskać kompleksowe porady.

Wybór twardości materaca zależy od indywidualnych preferencji, masy ciała oraz ewentualnych problemów zdrowotnych. Dlatego warto poświęcić czas na staranne zrozumienie swoich potrzeb, aby cieszyć się zdrowym i komfortowym snem każdej nocy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *