jak zmieścić dwa łóżka w malym pokoju

Aranżując jeden pokój dla dwójki dzieci, musimy pamiętać o tym, aby każde z nich otrzymało swoją przestrzeń i przede wszystkim odpowiednio dopasowane, wygodne łóżko! Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju tak, aby aranżacja wyglądała estetyczne, ale i spełniała swoje wszystkie funkcjonalności? Czy jedynymi rozwiązaniami są łóżka piętrowe lub dwa mniejsze ustawione w określony sposób? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Pierwsze łóżko dla dziecka – jakie wybrać?
Dowiedz się więcej: Jaki materac dla dziecka wybrać?

Dwa łóżka w małym pokoju – jakie wybrać?

Umieszczenie dwóch łóżek w jednym pokoju wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Wystarczy, że odpowiednio rozplanujemy całą dostępną przestrzeń i zorientujemy się, na jakie rozwiązanie z branży meblowej i budowlanej możemy sobie pozwolić.

Na szczególną uwagę zasługują dwa łóżka w pokoju dziecięcym, ponieważ najczęściej nie mamy zbyt dużego pola metrażowego do manewru. W takiej sytuacji idealne okaże się łóżko piętrowe, zajmujące tyle samo miejsca na podłodze, ile jego klasyczny odpowiednik.

Możemy oczywiście zdecydować się na zaaranżowanie małego pokoju w dwa osobne łóżka, ale pamiętajmy, aby były one spójne aranżacyjnie oraz praktyczne. Każde z dzieci musi mieć zapewnione odpowiednie ciągi komunikacyjne po to, żeby mogło swobodnie wstawać z łóżka oraz kłaść się na nim w razie potrzeby.

Przeczytaj: Łóżko dla rodzeństwa – piętrowe czy dwa osobne?

dwa łóżka w małym pokoju

Jak ustawić dwa łóżka w małym pokoju?

Jeśli zdecydujemy się na aranżacje z dwoma łóżkami zamiast jednego piętrowego, powinniśmy zaplanować ich ułożenie z wyprzedzeniem, ponieważ może zdarzyć się, że wybrane już meble do sypialni nie zmieszczą się w urządzanym pomieszczeniu. Po dokładnym zmierzeniu dostępnej przestrzeni możemy zabrać się za wybór łóżek perfekcyjnie dopasowanych do sypialni dziecięcej lub tej w wersji dla nastolatków.

Jak ustawić dwa łóżka w jednym pokoju, aby wyglądały one spójnie, estetycznie i spełniały swoje funkcje? Możemy je rozmieszczać dowolnie, po całym pomieszczeniu, ale biorąc pod uwagę pozostałe meble oraz dekoracje. Wszystko zależy przede wszystkim od umiejscowienia drzwi i okien w pokoju.

Dwa łóżka w pokoju starajmy się umieścić tak, aby umożliwić swobodne otwieranie drzwi. Pomyślmy także, które z dzieci woli spać przy oknie, a które nieco od niego oddalone. Ta kwestia będzie szczególnie ważna, jeśli mamy zamiar kupić inne łóżko dla każdego z nich.

W przypadku zakupu identycznych łóżek, ich rozstaw względem okna będzie dopiero ważny w przypadku dekoracji, np. koców i poduszek. Bardzo ważne jest, aby każde z dzieci miało takie elementy ozdobne przestrzeni do snu, jakich najbardziej pragną.

Przeczytaj: Mały pokój dla dwójki dzieci – jak urządzić?

Łóżko piętrowe Oliwier Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Elen Tartak Meble drewniane
Łóżko piętrowe Oliwier Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Elen Tartak Meble drewniane

Jak ustawić dwa łóżka w małym pokoju, jeśli mają znaleźć się w nim inne pokaźne meble? W takiej sytuacji musimy wynegocjować lekkie kompromisy z naszymi pociechami. Postarajmy się, aby w małej sypialni znalazła się jedna szafa, jedna komoda oraz jedno delikatnie dłuższe, ale przeznaczone na dwa krzesełka biurko.

Możemy także pomyśleć o tym, żeby w pokoju dziecięcym znalazły się wyłącznie dwa łóżka, dwie nocne szafeczki oraz dwa króciutkie biurka, a cała garderoba była przechowywana w innym pomieszczeniu. Zastanówmy się także nad łóżkami z wbudowanymi szafkami, które pozwolą zaoszczędzić miejsce na dodatkowe meble przeznaczone na przedmioty codziennego.

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w małym pokoju możemy stosować rozwiązania nie tylko z branży meblarskiej, ale i budowlanej. Dwa łóżka w małym pokoju umieśćmy przy zastosowaniu ścian. Istnieje rozwiązanie, w którym możemy zamontować łóżka na ścianach za pomocą solidnych uchwytów i skonstruować specjalne podwieszane platformy do snu.

Jest to świetna opcja, ponieważ wspomniane platformy umożliwiają stworzenie dodatkowych miejsc do przechowywania garderoby, czy przeznaczenie większego parapetu na biurka dla dzieci.

Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie jest dobre wyłącznie w przypadku wysokich pokojów. W niskiej sypialni dodanie okazałej platformy może spowodować nieprzyjemne wrażenie przytłoczenia.

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju? Warto wspomnieć, że istnieje również możliwość bezpośredniego dostosowania mebli do pokoju sypialnianego. Warto zatem rozważyć zbudowanie zintegrowanych łóżek na miarę.

Taka konstrukcja może maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, tworząc miejsce do spania z wbudowanymi szafkami, biurkiem lub innymi funkcjonalnościami. Opcja ta jest o tyle komfortowa, że wybór określonego materiału oraz jego koloru sprawia, że wszystkie praktyczne elementy w pokoju pozostaną w jednym motywie.

Wejdź na: Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

łóżko piętrowe w małym pokoju

Urządzając przestrzeń do odpoczynku dla naszych pociech, koniecznie weźmy pod uwagę to, że na pewno będą one potrzebowały prywatności i uczucia posiadania wyłącznie swojej przestrzeni w całym domu czy mieszkaniu. Zastanówmy się zatem nad umieszczeniem w sypialni przenośnych ekranów, zasłon oraz ustawionych na stałe ścianek działowych.

Ostatnie z rozwiązań jest oczywiście najbardziej kosztowne ze wszystkich, a także zajmujące najwięcej miejsca, ale tworzy poczucie, że każde z dzieci ma swój własny kąt do odrabiania lekcji, czytania książek, czy po prostu codziennego relaksu.

Dowiedz się więcej: Jaki materac do łóżka piętrowego wybrać?

Łóżka piętrowe, rozkładane i wysuwane – rozwiązanie do małego pokoju

Jeśli nie chcemy dużego zamieszania wokół urządzania niewielkiej sypialni dziecięcej, ale chcielibyśmy, aby każda z pociech miała swoje wygodne łóżko, które zapewni jej odpoczynek na co dzień, skupmy się na szybkich i jednocześnie praktycznych rozwiązaniach z rynku meblarskiego.

Najpopularniejsza opcja to oczywiście wcześniej wspomniane łóżka piętrowe, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale też nie są bezpieczne dla młodszych dzieci. Piętrowa wersja łóżka powinna być zatem wykorzystywana tylko w przypadku starszych dzieci oraz nastolatków.

Zamiast dwóch łóżek do sypialni możemy także rozważyć zakup łóżek rozkładanych lub wysuwanych. Ich największą zaletą jest to, że w ciągu dnia można je złożyć i zapewnić dodatkową przestrzeń do poruszania się, a nocą rozłożyć lub wysunąć po to, aby stworzyć miejsce do snu dla każdego z dzieci.

Precyzując, łóżka wysuwane określa się także jako łóżka typu trundle, gdzie jedno łóżko jest schowane pod drugim, głównym. Dzięki temu w ciągu dnia drugie łóżko można schować, aby zaoszczędzić przestrzeń, a nocą można je wyciągnąć i utworzyć pełnowymiarowe łóżka dla dwóch osób. Jest to praktyczne rozwiązanie dla gości lub rodzeństwa.

Pamiętajmy, że najważniejsze podczas wyboru łóżek do małego pokoju jest zorientowanie się w wymiarach pokoju i dostępnej przestrzeń przed wyborem konkretnych mebli. Skupmy się wyłącznie na modelach, które są proporcjonalne do rozmiaru pokoju i zapewniają odpowiednią ilość przestrzeni na poruszanie się wokół.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *