materace z pianki wysokoelastycznej, sypialnia

Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów materacy. Są to nowoczesne modele, których budowa opiera się na starannie wyselekcjonowanych materiałach. Szukając materaca, możemy przebierać w wielu modelach zróżnicowanych pod kątem budowy, rodzaju wypełnienia, stopnia twardości, wysokości i wielu innych parametrach. Jednym z najczęściej wybieranych produktów przez klientów są materace z pianką wysokoelastyczną. Czym są materace wysokoelastyczne? Dlaczego są tak popularne? Jakie mają zalety i wady? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki materac wybrać?
Zobacz też: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Wejdź na: Materac piankowy czy lateksowy, który wybrać?

Pianka wysokoelastyczna – czym się charakteryzuje?

Pianki wysokoelastyczne HR charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia, dzięki czemu zachowują swoje właściwości przez bardzo długi czas. Jest bardzo często wykorzystywana w materacach piankowych. Budowa pianki opiera się na otwartych strukturach komórkowych, co z kolei przekłada się na wysoki poziom wentylacji.

Każdy ruch na takim materacu powoduje zasysanie powietrza do jego wnętrza oraz wypychanie go na zewnątrz. Kiedy kładziemy się na materacu z pianki wysokoelastycznej, to reaguje on na naszą wagę, idealnie dopasowując się do sylwetki, dając właściwe podparcie dla kręgosłupa. Dzięki wysokiej elastyczności i sprężystości ułatwia poruszanie się przy zmianie pozycji.

Sprawdź również: Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?

Materac Hilding Foxtrot Materac Hadar Janpol
Materac Foxtrot Hilding Materac Hadar Janpol

Dowiedz się więcej: Pianka Flexifoam – co to jest?

Materace wysokoelastyczne – dla kogo?

Ten rodzaj pianki szczególnie polecany jest dla dzieci, gdyż zapewnia prawidłowe podparcie dla miękkiego, rozwijającego się kośćca, który cały czas się kształtuje. Zapobiega powstawaniu wad postawy i pogłębianiu się już tych istniejących. W zależności od potrzeb i własnych preferencji możemy znaleźć też materace z dodatkiem maty kokosowej lub dodatkowej warstwy z pianki termoelastycznej.

Materace z matą kokosową będą odpowiednie dla osób, które szukają twardszego podłoża do snu. Natomiast materace z pianką termoelastyczną sprawdzą się w sypialni osób, które oczekują delikatnego otulenia ciała podczas snu i lepszego podparcia miejsc bardziej narażonych na uciski jak barki, biodra czy łydki.

Sprawdź również: Pianka HR – czym jest pianka wysokoelastyczna HR?

Materac Julia Janpol Materac Hilding Rock&Roll
Materac Julia Janpol Materac Rock&Roll Hilding

Sprawdź również: Pianka Memory – co to takiego?

Wady materacy z pianki wysokoelastycznej

Wadą materacy wysokoelastycznych może być, dla niektórych z nas, wyższa cena niż w przypadku materacy z pianek poliuretanowych czy prostych materacy sprężynowych. Jednak nieporównywalny komfort snu i znacznie lepsze podparcie ciała, przemawiają na korzyść pianek wysokoelastycznych. Niektórzy mogą odczuwać zaraz po położeniu się wypychanie lub sztywność. Są to jednak kwestie bardzo indywidualne i wymagają przyzwyczajenia ciała do nowego powierzchni spania.

Materace z pianki wysokoelastycznej są bardzo komfortowe, dają indywidualne podparcie i są niezwykle odporne na odkształcenia. Oznacza to, że materac jest trwały i przy odpowiednim dbaniu, posłuży nam wiele długich lat, a my będziemy mogli cieszyć się zdrowym, wygodnym i bezpiecznym snem!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *