Wygoda w trakcie podróży to element, który znacznie umila cały wyjazd. Krótsza lub dłuższa drzemka, czy po prostu komfortowe podparcie głowy, będą znacznie lepsze przy zastosowaniu odpowiedniej poduszki podróżnej. Jaka poduszka podróżna będzie zatem odpowiednia? Czym się kierować podczas jej wyboru? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaka poduszka do spania będzie najlepsza?
Dowiedz się więcej: Wypełnienie do poduszek, jakie najlepsze?

Dlaczego warto mieć poduszkę podróżną?

Poduszki podróżne to nie tylko luksusowy dodatek podczas podróży, ale i praktyczny element, który poprawia komfort snu, zapewnia wsparcie dla kręgosłupa oraz pomaga w uniknięciu napięcia mięśniowego. Niezależnie od tego, czy podróżujemy często, czy sporadycznie raz do roku, warto zainwestować w poduszkę podróżną, aby cieszyć się pełnią komfortu podczas każdego wyjazdu.

Dzięki odpowiedniemu wsparciu i wygodzie można lepiej wypocząć oraz bardziej cieszyć się przyjemnościami podróżowania.

Właściwie dobrana do naszych preferencji poduszka podróżna może być wykorzystywana nie tylko w samochodzie, samolocie, autobusie, czy pociągu. Będzie ona świetna także w trakcie wypoczywania na plaży, podczas pikników, czy nawet w trakcie codziennego czytania książki na tarasie lub balkonie.

Jej niewielkie rozmiary znacznie ułatwiają przechowywanie w domu, więc nie zabierze zbyt dużo miejsca, jeśli nie potrzebujemy z niej korzystać zbyt często, ale czujemy, że będzie przydatna, kiedy już taki wyjazd nastąpi.

Przeczytaj: Poduszka do spania na plecach – jaką wybrać?

Poduszka Tempur kołnierz Poduszka Tempur samochodowa
Poduszka Tempur kołnierz Poduszka Tempur samochodowa

Poduszka podróżna – jaka najlepsza?

Wybór najlepszej poduszki podróżnej zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i stylu podróżowania. Istnieje wiele rodzajów poduszek podróżnych, ale wśród nich powinniśmy wyselekcjonować taką, która zapewni nam najwyższy poziom komfortu w trakcie wyjazdu.

Jednym z rodzajów poduszek podróżnych, dostępnych na rynku, są poduszki z pianką pamięci. Poduszki te znane są również jako „memory foam”. Ich główną zaletą jest zdolność dopasowania się do kształtu ciała, co zapewnia optymalne wsparcie dla szyi i kręgosłupa. Pianka pamięci reaguje na ciepło ciała, co sprawia, że poduszka dostosowuje się do kształtu głowy użytkownika, a następnie powraca do pierwotnej formy. Poduszki z pianką pamięci są wygodne i zapewniają doskonały sen, zwłaszcza podczas długich podróży.

Zastanawiając się, jaka poduszka podróżna będzie najlepsza, warto zwrócić uwagę także na poduszki dmuchane. Poduszki te są przede wszystkim praktyczne i lekkie, dlatego i łatwe do umieszczania oraz przenoszenia w bagażu. Poprzez odpowiedni poziom napompowania poduszki, możemy także ustalić poziom twardości podłoża dla naszego kręgosłupa szyjnego.

Dowiedz się więcej: Poduszka do spania na boku – jaką wybrać?

Poduszka podróżna

Pamiętajmy również o możliwości zakupu poduszki podróżnej z żelową wkładką, dzięki której podłoże dla naszej głowy będzie nieustannie pozostawiało uczucie chłodzenia. Funkcja ta perfekcyjnie sprawdzi się podczas urlopu w trakcie upalnych dni w kraju, czy za granicą. Poduszki z wkładką żelową niejednokrotnie są również elastyczne, dlatego dopasowują się do naszego kręgosłupa szyjnego.

Kształt poduszki podróżnej – jakie są dostępne?

Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając poduszki podróżnej? Warto skupić się także na dostępnych kształtach. Jest to tak samo ważne, jak i perfekcyjnie dobrany do naszych potrzeb wkład poduszki. Poprzez określoną formę, podłoże do snu dla kręgosłupa szyjnego będzie bardziej lub mniej spełniało nasze oczekiwania.

Najbardziej powszechnym kształtem poduszki podróżnej jest tzw. rogal, znany również jako „szalik” lub „kołnierz”. Swoim wyglądem przypomina właśnie rogala, którego możemy znaleźć w każdej dobrej piekarni, stąd jej nazwa. Poduszka jest przeznaczona do owijania wokół szyi, zapewniając wsparcie dla kręgosłupa szyjnego podczas snu w pozycji pionowej. Oczywiście finalne ułożenie każdej poduszki zależy wyłącznie od jej użytkownika.

Wejdź na: Poduszka do spania na brzuchu – jaka najlepsza?

Drugą najwygodniejszą formą poduszki podróżnej jest prostokąt lub kwadrat. Potocznie nazywane „jaśkiem”. Ich niewielkie rozmiary bardzo ułatwiają pakowanie oraz zabieranie w podróż.

Klasyczne poduszki są świetne także nie tylko w podróży, ale i trakcie snu podczas wyjazdu. Jeśli wybieramy się na wypoczynek pod namiotem lub po prostu nie chcemy spać na wysłużonej poduszce, którą oferuje hotel, stwórzmy zdrowe podparcie dla naszej głowy z poduszki, która przyjechała na urlop razem z nami.

Poduszka Tempur podróżna Poduszka Sushi standard Magniflex
Poduszka Tempur podróżna Poduszka Sushi standard Magniflex

Istnieją również inne, mniej popularne, kształty poduszek podróżnych takie, jak: owalne lub eliptyczne, w kształcie wałka, czy poduszki wyglądem przypominające zwierzęta i zabawki. W trakcie wyboru opcji najbardziej dopasowanej do nas kierujmy się przede wszystkim wygodą i poręcznością.

Przeczytaj: Materac do kampera – jaki wybrać?

Jaka poduszka do samolotu i samochodu?

Wybierając idealną poduszkę podróżną, powinniśmy wziąć także pod uwagę środek transportu, którym będzie się poruszać. Jaka poduszka do samolotu będzie najlepsza, a jaka lepiej sprawdzi się przy podróżowaniu samochodem?

Podstawową różnicą pomiędzy oboma środkami transportu jest pakowność. Zazwyczaj decydując się na podróż samochodem, możemy zapakować dużo więcej walizek oraz przedmiotów codziennego użytku. Wycieczka samolotem oznacza już więcej restrykcji oraz zasad, które należy przestrzegać, abyśmy mogli pozytywnie przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku.

Poduszka do spania w samolocie powinna być przede wszystkim poręczna po to, aby nie zawadzała w trakcie wsiadania, czy po prostu, aby się nie zgubiła w często powstającym chaosie na lotnisku. Idealne w takim przypadku okażą się poduszki podróżne „rogale” z możliwością przypięcia ich do walizki lub torby. Jeśli taka poduszka nie posiada klamerki, z łatwością możemy trzymać ją cały czas na naszym karku, pozostawiając obie ręce wolne na operowanie paszportem oraz bagażami.

Sprawdź również: Czy spanie bez poduszki jest zdrowe?

jaka poduszka podróżna będzie najlepsza - poduszka kołnierz

Kiedy jednak wybieramy się w podróż samochodem, wybór poduszki podróżnej zależy już wyłącznie od naszych preferencji. Weźmy jednak pod uwagę możliwość zapełnienia samochodu, jeśli jedziemy z większą liczbą osób. Powinniśmy dopasować nasze bagaże w taki sposób, aby każdy mógł także komfortowo przewieźć swoje rzeczy.

Poduszka podróżna – jak używać?

Kwestia tego, jak używać poduszki podróżnej, już w zupełności zależy od naszych preferencji. Pamiętajmy jednak, aby nie pozostawać zbyt długo w jednej pozycji i zapewnić swojemu ciału, w miarę możliwości, wygodną pozycję. W przeciwnym razie możemy obudzić się obolali, z brakiem wigoru do eksploracji odwiedzanego miejsca.

Przy szukaniu odpowiedniej poduszki podróżnej, zastanówmy się również nad zakupem dodatkowego wsparcia dla naszego kręgosłupa w trakcie snu. Możemy potrzebować poduszki pod lędźwie, czy podpórki na nogi. W przypadku klasycznych poduszek, przed zaśnięciem upewnijmy się, że nasza głowa nigdzie nie ucieka i jest stabilnie podparta oraz zapewni regenerujący odpoczynek.

Poduszka podróżna to niezbędne akcesorium w trakcie wycieczki. Dzięki niej będziemy mogli spokojnie zregenerować siły podczas jazdy samochodem, pociągiem, autobusem, czy lotem samolotem. Postawmy na taki model, który będzie perfekcyjnie dopasowany do naszych potrzeb!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *