Materac jednoosobowy, jaki materac dla singla

Kupując materac do łóżka jednoosobowego, mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz modeli, jakie oferują profesjonalne sklepy. Wykonane z różnych materiałów, różnej twardości i w wielu rozmiarach. Co więcej, singiel nie musi sugerować się preferencjami drugiej osoby i tym samym praktycznie nic go nie ogranicza. Choć wiele z kryteriów wyboru jest wspólnych zarówno dla materacy jednoosobowych, jak i dwuosobowych, to jednak inaczej dokonuje się zakupu materaca dla pary, a inaczej dla sypiających pojedynczo. Zasadnicze znaczenie mają oczywiście wymiary materacy jednoosobowych, gdyż odpowiednia powierzchnia do spania stwarza komfortowe warunki podczas nocnego odpoczynku. Jaki materac dla singla wybrać? Jakie wymiary powinien mieć materac jednoosobowy? Sprawdź teraz i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Jaki materac dla dwojga wybrać?
Wejdź na: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Sprawdź również: Materac dwuosobowy – jaki rozmiar będzie optymalny?

Materace jednoosobowe – jakie wymiary?

Materac jednoosobowy musi zostać dopasowany do wymiarów łóżka. Standardowa długość materacy dla osób dorosłych wynosi 200 cm, a szerokość od 80 do 120 cm. Zatem mamy spore pole manewru, wybierając łóżko i materac jednoosobowy do spania.

Wszystko zależy od tego, czy użytkownik preferuje wąską powierzchnię spania, którą zapewnia materac 80×200 lub 90×200 cm, czy lubi wygodnie rozłożyć się na dużej szerokości na materacu 100×200 lub 120×200 cm.

Materace 120×200 cm będą wystarczające nawet dla dwóch osób, chociaż jest to bezwzględne minimum dla pary. Wymiary materaca jednoosobowego to nie tylko szerokość i długość, warto zwrócić uwagę również na jego grubość, aby była odpowiednio dobrana do rodzaju posiadanego łóżka. Materac powinien wystawać kilka centymetrów ponad ramę.

Materac Original Multi Pan Materac Materac Original Thermo Pan Materac
Materac Original Multi Pan Materac Materac Original Thermo Pan Materac

Przeczytaj także: Jaki materac dla szczupłej osoby?

Materac jednoosobowy do spania – jaki wybrać?

Dobierając materac jednoosobowy do łóżka, niezbędne jest podjęcie decyzji o rodzaju wkładu. To, co znajduje się wewnątrz materaca, ma kluczowe znaczenie dla jakości nocnego odpoczynku. Generalnie rozróżniamy materace z wkładem kieszeniowym, piankowym, lateksowym, a także połączenie wielu rodzajów wypełniania, czyli materace hybrydowe. W materacach kieszeniowych sprężyny oddzielone są od siebie tkaninowymi kieszeniami. Dzięki separacji działają niezależnie od siebie, zapewniając indywidualną pracę powierzchni, a co za tym idzie lepsze podparcie dla ciała.

Materac Flamenco Hilding Materac Fandango Hilding
Materac Flamenco Hilding Materac Fandango Hilding

Materace piankowe wykonane są z różnego rodzaju pianek. Stosuje się pianki poliuretanowe, bardziej zaawansowane pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne, jak również antyalergiczne pianki lateksowe. Dzięki zastosowaniu wypełnienia piankowego materace są elastyczne, dostosowują się do budowy ciała i pozycji w czasie snu, zapewniając optymalną wygodę i komfort podczas codziennej regeneracji.

Materac Salsa Hilding Materac Tempo Pan Materac
Materac Salsa Hilding Materac Tempo Pan Materac

Materac dla singla – lepiej twardy czy miękki?

Twardość materaca jednoosobowego to kwestia upodobania. Jedni wolą materace twarde, inni miękkie. Dla singla wybór jest łatwiejszy, bo nie musi uwzględniać preferencji partnera. Oczywiście poza własnymi preferencjami trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę i wzrost, jak również wskazania zdrowotne. Osoby o większej masie ciała i stosunkowo niskie powinny wybierać wśród materacy twardszych, zaś osoby wysokie i szczupłe raczej z modeli miękkich. W przypadku dolegliwości ze strony układu kostnego lub krążenia dobrze podjąć decyzję o wyborze konkretnego materaca jednoosobowego po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Więcej na: Materac twardy czy miękki – na jaki się zdecydować?

Stare przysłowie mówi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. W przypadku wyboru materaca sprawdza się to dosłownie. Dlatego warto poświęcić czas i włożyć trochę wysiłku, aby poszukać modelu, który pozwoli na komfortowy odpoczynek i odpowiednią regenerację organizmu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *