Materac dla dwojga

Wybierając materac dla dwojga, musi on spełnić wiele wymagań i być dostosowany do preferencji dwóch osób. W wielu przypadkach wybór materaca dla pary wymaga kompromisu, jest to szczególnie istotne, kiedy jedna osoba preferuje sen na nieco twardszym podłożu, a druga woli jednak miękką powierzchnię spania. Różnice mogą również wynikać z odmiennej budowy ciała oraz dużej różnicy w wadze, która w dużym stopniu warunkuje wybór materaca. Na szczęście szeroka oferta produktowa materacy pozwala dobrać odpowiedni materac dla dwóch osób! Czym się kierować przy wyborze materaca dla dwojga? Wybrać dwa osobne materace czy jeden większy? Sprawdź już teraz i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?
Sprawdź również: Materac dwuosobowy – jaki rozmiar będzie optymalny?
Wejdź na: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?

Materac dla par – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materac na pary powinien spełniać oczekiwania obu osób, zapewniać wygodny i komfortowy sen. Jednakże sama wygoda to nie wszystko. W przypadku materaca, na którym śpią dwie osoby, niezwykle istotne jest tłumienie ruchów, aby podczas snu, wiercenia lub porannego wstawania nie zaburzać snu drugiej osoby.

W takim przypadku doskonale sprawdzają się materace kieszeniowe z systemem Multipocket, w którym każda sprężynka umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracują indywidualnie, uginając się tylko w miejscach zwiększonego nacisku. Nie dochodzi do falowania materaca, a co za tym idzie, ruchu jednej osoby nie wpływają na sen drugiej.

Materac Hilding Flamenco Materac Puls Pan Materac
Materac Flamenco Hilding Materac Puls Pan Materac

Przeczytaj też: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Sprawdź: Jaki materac do łóżka małżeńskiego – pojedynczy czy dwa osobne?

Jaka twardość materaca dla dwóch osób?

Wygodny materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie ciała i kręgosłupa, w dużym stopniu zależne jest to od stopnia twardości powierzchnia spania. Zatem jaka twardość materaca będzie odpowiednia dla dwóch osób? Gdy dwie osoby mają zbliżoną wagę i budowę ciała bez problemu wyśpią się na materacu o takiej samej twardości.

Większy problem pojawia się, gdy zachodzi większa różnica w wadze. W takim wypadku należy skupić się na wyborze dwóch mniejszych materacy o odmiennym stopniu twardości, przy czym należy pamiętać, aby dwa osobne materaca miały bardzo zbliżoną wysokość. Minusem takiego rozwiązaniem będzie szczelina pomiędzy materacami, która może być odczuwalna podczas snu.

Materac Andromeda Janpol Materac Amber Dream Sembella
Materac Andromeda Janpol Materac Amber Dream Sembella

Materac dla dwóch osób o różnej wadze

Ciekawym rozwiązaniem dla pary o znacznej różnicy w wadze są materace 140×200 cm oraz jeszcze szersze materace 160×200 cm z dzieloną powierzchnią spania. Budowa takiego materaca opiera się na połączeniu dwóch wkładów o różnym stopniu twardości. Po równo podzielony jest na strefę miękką oraz twardszą, dzięki czemu rozwiązuje problem wyboru materaca, gdy między partnerami jest duża różnica w wadze. Połączenie dwóch twardości w obrębie jednej powierzchni spania to idealne rozwiązanie dla par o różnej wadze!

Materac Viscogreen Lux Materasso Materac Termopur Comfort Materasso
Materac Viscogreen Lux Materasso Materac Termopur Comfort Materasso

Czego unikać przy wyborze materaca dla pary?

Wybierając materac dla dwojga zdecydowanie nie zaleca się modeli z wkładem ze sprężyn bonellowych. Jest to stara technologia, w której sprężyny połączone są ze sobą, przez co powierzchnia spania przechyla się bardziej w stronę cięższej osoby. Każdy ruch jest znacznie bardziej odczuwalny przez drugą osobę. Nie zaleca się również spania na zbyt twardym lub za miękkim materacu w przypadku, gdy występuje znaczna różnica wagowa pomiędzy partnerami. W takim przypadku wybór materaca przełoży się na większy dyskomfort jednej z osób.

Sprawdź również: Materac jednoosobowy – jaki materac dla singla?

Wybór materaca dla pary to bardzo istotna kwestia. Musi zapewnić komfort, wygodę i regenerację po całym dniu pracy. Odpowiednio dobrany materac daje możliwość wypoczynku obu osobom, bez odczuwania ruchów jednej z nich. Szeroka oferta produktowa pozwala dopasować idealny materac do wymagań i oczekiwań obu osób!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *