Jaka poduszka ortopedyczna do spania

Poranny ból szyi, karku, a nawet całych pleców może być związany z niewłaściwym wyborem poduszki do spania. Dyskomfort wynikający z bólu szyi i mięśni karku w znacznym stopniu wpłynie na jakość codziennego życia. Przy urządzaniu sypialni często skupiamy się na wyborze odpowiedniego materaca oraz pasującego do wystroju łóżka. Równie istotnym elementem wyposażenia sypialni jest poduszka. Przy częstych problemach z pojawiającym się po całej nocy bólem szyi i karku warto zastanowić się na kupnem specjalnej poduszki ortopedycznej. Jaka poduszka ortopedyczna będzie najlepsza? Jak dobrać poduszkę ortopedyczną do własnych potrzeb? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Wypełnienie do poduszek, jakie najlepsze?
Wejdź na: Jak wybrać idealną poduszkę do spania?
Sprawdź też: Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka określana jako ortopedyczna nie jest skierowana tylko dla osób ze zdiagnozowanymi problemami z odcinkiem szyjnym. Poduszki ortopedyczne doskonale sprawdzą się w sypialniach każdej osoby, która poszukuje stabilnego i komfortowego podparcia głowy, szyi i karku podczas snu. Spanie na odpowiednio dobranej poduszce ortopedycznej z pewnością pozwoli na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych.

Przeczytaj także: Poduszka do spania na brzuchu – jaka najlepsza?
Wejdź na: Poduszka do spania na boku – jaką wybrać?

Poduszka Magnigel Deluxe Standard Magniflex Poduszka Vitale Standard Magniflex
Poduszka Magnigel Deluxe Standard Magniflex Poduszka Vitale Standard Magniflex

Przeczytaj także: Poduszka do spania na plecach – jaką wybrać?

Ból karku i odcinka szyjnego może wynikać z wielu czynności, jakie wykonujemy na co dzień. Długa praca w pozycji siedzącej przy laptopie, korzystanie z telefonu, zwyrodnienia i urazy z przeszłości, jak również nieodpowiednio dobrana poduszka mogą być przyczyną porannych problemów z odcinkiem szyjnym. Jaka poduszka ortopedyczna pomoże rozwiązać problemy z bólami w okolicach szyi i karku?

Poduszka Superiore Deluxe Wave Magniflex Poduszka Classico Standard Magniflex
Poduszka Superiore Deluxe Wave Magniflex Poduszka Classico Standard Magniflex

Jaka poduszka ortopedyczna będzie najlepsza?

Decydując się na poduszkę ortopedyczną, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim istotna jest pozycja podczas snu. W przypadku spania na plecach należy wybrać poduszkę nieco niższą, natomiast przy zasypianiu na jednym z boków warto zakupić poduszki profilowane z wyższym profilowaniem, które zapewni odpowiednie wsparcie głowy i karku podczas snu.

Ważna jest również budowa ciała użytkownika. Osoby o drobniejszej budowie ciała powinny wybierać spośród poduszek o wysokości do 12 cm, natomiast osoby wyższe o większej masie ciała powinny zdecydować się na poduszki wyższe do nawet 15 cm.

Przeczytaj także: Rozmiary poduszek – jakie są dostępne?
Dowiedz się więcej: Poduszka dla alergika – jaką wybrać?

Poduszka Vitale Wave Magniflex Poduszka Cotton Deluxe Wave Magniflex
Poduszka Vitale Wave Magniflex Poduszka Cotton Deluxe Wave Magniflex

Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej?

Spanie na poduszce o właściwościach ortopedycznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to idealna alternatywa dla klasycznych poduszek, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia podczas snu. Poduszki ortopedyczne zapewniają optymalne wsparcie głowy i szyi, przy zachowaniu naturalnego kształtu kręgosłupa.

Podczas snu, kręgosłup szyjny, jak i mięśnie są odciążone, dzięki czemu bóle głowy i karku są zdecydowanie mniej odczuwalne. Poduszki ortopedyczne idealnie sprawdzą się w sypialniach osób preferujących sen zarówno na plecach, jak i na boku. Wpływają pozytywnie na komfort i wygodę podczas snu!

Obecna oferta produktowa poduszek ortopedycznych pozwala wybierać spośród wielu modeli dopasowanych do potrzeb klientów. Wysokiej jakości poduszka o właściwościach ortopedycznych zapewni ergonomiczne podparcie głowy i odcinka szyjnego. Sprawdź teraz ofertę i wybierz dla siebie dopasowaną poduszkę!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *