łóżko kontynentalne czy zwykłe - aranżacja sypialni z łóżkiem kontynentalnym

Urządzając naszą wymarzoną sypialnię, na pewno staniemy przed pytaniem: jaki rodzaj łóżka wybrać – łóżko kontynentalne czy zwykłe, drewniane lub tapicerowane? Decydując się na któreś z tych rozwiązań, musimy wiedzieć o ich podstawowych różnicach. Koniecznie musimy wziąć pod uwagę wielkość naszej sypialni oraz nagromadzenie pozostałych mebli. Po oszacowaniu wielkości wolnego miejsca na wstawienie idealnego łóżka możemy zwrócić uwagę na inne kluczowe elementy. Łóżko kontynentalne czy zwykłe, które wybrać? Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Czym właściwie różni się łóżko kontynentalne od zwykłego? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?
Wejdź na: Jakie łóżko do sypialni wybrać?
Sprawdź: Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – czym się różnią?

Podstawową różnicą pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a jego zwykłym odpowiednikiem jest oczywiście jego wysokość. Chodzi tutaj przede wszystkim o masywność łóżka kontynentalnego, do wstawienia którego będziemy potrzebować bardzo dużo wolnego miejsca. Ponadto okazałe łóżka kontynentalne są nie tylko szerokie, ale i wysokie.

Z tego względu musimy wziąć pod uwagę także wysokość ścian naszej sypialni. Może zdarzyć się, że łóżko kontynentalne znacznie zmniejszy optycznie pokój sypialniany. W takim przypadku warto pomyśleć nad drewnianym łóżkiem do sypialni. Kolejną ważną kwestią jest ozdobność obu typów łóżek.

Modele kontynentalne są wyposażone w ogromne zagłówki, które już same w sobie stają się dekoracją. Łóżka tapicerowane czy też drewniane można dodatkowo ozdobić, np. ulubionym kocem czy wygodnymi poduszkami.

Łóżko Oliviero Bed Design kontynentalne Łóżko Apollo S New Elegance tapicerowane
Łóżko Oliviero Bed Design kontynentalne Łóżko Apollo S New Elegance tapicerowane

Dowiedz się więcej: Ceny łóżek – ile kosztuje łóżko?

Czy warto wyposażyć sypialnię w łóżko kontynentalne?

Szukając wygodnego i przestronnego miejsca do snu, warto pomyśleć o solidnym łóżku kontynentalnym. Przede wszystkim dlatego, że jest ono masywne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Ze względu na swoją wysokość (nawet do ok. 60 cm) są one najczęściej wyposażone w pojemniki lub szuflady, które można przeznaczyć na kołdry, poduszki czy też inne przedmioty codziennego użytku.

Dodatkowo nie należy przerażać się wysokością łóżek kontynentalnych, ponieważ wbrew przekonaniom, to właśnie z wysokich modeli schodzi się najlepiej, nawet w przypadku osób z problemami zdrowotnymi kręgosłupa. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie przeciążamy nadmiernie ciała podczas porannego wstawania.

Łóżko Rocco Bed Design kontynentalne Łóżko Guana New Design tapicerowane
Łóżko Rocco Bed Design kontynentalne Łóżko Guana New Design tapicerowane

Sprawdź: Łóżko z pojemnikiem czy bez – na jakie się zdecydować?

Bardzo ważnym walorem łóżka kontynentalnego jest oczywiście jego pokaźny zagłówek, który nie tylko spełnia funkcję dekoracyjną, ale i użytkową. Dzięki swojej miękkości wezgłowie zapewnia najwyższy poziom komfortu podczas czytania książek czy wieczornego oglądania ulubionego serialu w pozycji siedzącej.

Należy jednak pamiętać, że okazałe łóżka najlepiej sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, ponieważ nie zdominują całkowicie urządzanej przestrzeni. Jeśli jednak zależy nam na ogromnym łożu i jesteśmy w stanie poświęcić nieco więcej wolnego miejsca na ustawienie wymarzonego mebla, zdecydowanie warto wybrać łóżko kontynentalne.

Łóżko Valerio Bed Design kontynentalne Łóżko Gotland Plus Ekodom drewniane
Łóżko Valerio Bed Design kontynentalne Łóżko Gotland Plus Ekodom drewniane

Zalety łóżek tapicerowanych i drewnianych!

Podobnie do łóżek kontynentalnych modele tapicerowane i drewniane mają szereg zalet. Zarówno łóżka tapicerowane, jak i drewniane idealnie sprawdzą się w każdej sypialni, niezależnie od wielkości. Do mniejszych sypialni często wybierane są łóżka drewniane.

Jasne wybarwienie drewna oraz klasyczna budowa łóżka wpłyną na optyczne powiększenie sypialni. Dostępne są również modele, wyposażone w szuflady z drewna, w których zmieścić możemy dodatkową pościel czy też rzeczy, których aktualnie nie używamy.

Łóżko drewniane to klasyk klasyków, dlatego świetnie odnajdzie się w każdej nowocześnie zaaranżowanej sypialni. Umieszczając na nim ozdobne elementy, można stworzyć dodatkową przestrzeń dekoracyjną pokoju sypialnianego. Z kolei łóżka tapicerowane dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością można dopasować je do urządzanego pomieszczenia. Tapicerowane łóżka produkowane są również z wygodnym zagłówkiem, który podobnie jak w łóżkach kontynentalnych zapewni nam wyższy poziom komfortu podczas codziennego, wieczornego relaksu.

Wybór idealnego łóżka do sypialni powinien przede wszystkim zależeć od naszych preferencji oraz aktualnych potrzeb. Wielkość, wygląd oraz funkcjonalność to podstawowe zagadnienia, które powinniśmy rozważyć, wybierając spośród wielu modeli łóżek kontynentalnych, tapicerowanych lub drewnianych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *