Wygodne łóżko, które zapewni nam komfortowy odpoczynek to nie tylko sam materac i stylowa rama tapicerowana lub drewniana. Równie istotnym elementem całej konstrukcji jest stelaż. Jest to często niedoceniany produkt, na który nie zwracamy większej uwagi przy zakupie materaca czy łóżka. Stelaż powinien idealnie współgrać z materacem, aby nie zaburzać jego pracy. Stelaż drewniany czy metalowy, jaki wybrać? Który sprawdzi się lepiej?

Czytaj też: Jak wybrać odpowiedni stelaż do łóżka?
Przeczytaj: Jaki stelaż pod materac kieszeniowy?
Sprawdź również: Jaki stelaż pod materac piankowy?

Dlaczego wybór stelaża jest tak istotny?

Odpowiednio dobrany stelaż w znacznym stopniu przyczyni się do prawidłowej pracy materaca. Wspomaga utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas snu, wpływa na zachowanie ciągłego przepływu powietrza oraz redukcji wilgoci, dzięki czemu materac zachowa dłużej swoje właściwości.

Wybierając stelaż do łóżka, należy zwrócić uwagę na rozstaw listew, ich ilość, materiał, z jakiego zostały wykonane oraz rodzaj łóżka, jakie posiadamy. Na jaki stelaż w takim razie się zdecydować? Stelaż drewniany czy metalowy?

Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Apollo I Janpol
Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Apollo I Janpol

Sprawdź również: Jak regulować twardość stelaża?

Stelaż drewniany czy metalowy, który wybrać?

To, czy wybierzemy stelaż drewniany czy metalowy w dużej mierze warunkuje rodzaj łóżka, jaki posiadamy. Stelaże z ramą metalową bardzo często wykorzystywane są do łóżek z pojemnikiem z otwieraniem od frontu lub z boku. Rama metalowa w stelażach jest zdecydowanie odporniejsza na mechaniczne uszkodzenia podczas otwierania niż klasyczna drewniana.

Stelaże drewniane z kolei są najpopularniejszym wyborem do standardowych łóżek bez możliwości podnoszenia. W obu stelażach wykorzystuje się drewniane, gięte listewki, które odpowiadają za optymalne podparcie materaca oraz komfort podczas codziennego wypoczynku.

Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Select Moto Hilding
Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Select Moto Hilding

Stelaż metalowy czy drewniany do łóżka?

Wybór spośród stelaży drewnianych jest zdecydowanie większy. Stelaże z ramą drewnianą idealnie wpasują się do każdego rodzaju łóżka. W ofercie znaleźć można klasyczne stelaże, jak również z możliwością regulacji położenia zagłówka i podnóżka oraz stopnia twardości na odcinku lędźwiowym i barkowym.

Stelaże regulowane to nowoczesne rozwiązanie w sypialni, znacznie ułatwiające życie osobom spędzającym dużo czasu w łóżku. Dają możliwość ustawienia optymalnej pozycji. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju stelaże należy głównie łączyć z materacami z wkładem piankowym. Nie wszystkie materace sprężynowe dostosowane są do regulowanych stelaży. Przed zakupem z pewnością warto skonsultować swój wybór z doradcą w salonie lub sklepie internetowym.

Stelaż Tempur Premium Flex 500 Stelaż Futura M Sembella
Stelaż Tempur Premium Flex 500 Stelaż Futura M Sembella

Przy wymianie stelaża w łóżku z otwieranym pojemnikiem warto zainwestować w stelaż na ramie metalowej, które dostosowane są do łóżek tego typu. W przypadku pozostałych łóżek klasyczne stelaże drewniane z pewnością okażą się wystarczające do stworzenia optymalnych warunków podczas snu i codziennego relaksu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *