jak regulować twardość stelaża

Niezależnie od tego, czy wybieramy materac twardy, czy miękki, stelaż musi być odpowiednio ustawiony, aby zapewnić optymalne wsparcie i komfort podczas snu. Stelaż stanowi jeden z nieodłącznych elementów łóżka, często jednak jego rola jest niedoceniana. Do wyboru mamy modele z regulacją oraz bez tej funkcji. Sprawdź, jak regulować twardość stelaża pod materac! Dowiedz się więcej o działaniu stelaży z opcją regulacji oraz dlaczego warto postawić właśnie na tego rodzaju stelaże!

Sprawdź również: Jaki stelaż do łóżka wybrać?
Dowiedz się więcej: Stelaż drewniany czy metalowy, który wybrać?

Dlaczego wybór stelaża jest istotny?

Wybór odpowiedniego stelaża przyczynia się do właściwej pracy materaca, ale nadal zdarza się, że jego dobranie schodzi na dalszy plan i znacznie bardziej koncentrujemy się na zakupie łóżka oraz materaca.

Prawidłowo wybrany stelaż będzie idealnym dopełnieniem materaca – ochroni materac przed odkształceniami i zapewni odpowiedni przepływ powietrza w jego wnętrzu, a w konsekwencji wydłuży żywotność materaca. Nie należy zapominać o właściwościach zdrowotnych dla naszego organizmu. Stelaż wspomaga właściwe ułożenie ciała podczas snu, dzięki czemu rano będziemy bardziej wypoczęci.

Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Family Classic Hilding
Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Family Classic Hilding

Regulacja twardości stelaża pod materac – przydatna i wygodna funkcja

Oferta stelaży jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu modeli o różnych właściwościach. Stelaże do łóżek z regulacją występują w dwóch wariantach – z ręczną regulacją oraz z elektryczną regulacją zagłówka oraz podnóżka.

Stelaże regulowane ręcznie wykonywane są zazwyczaj z listew brzozowych, bukowych lub sosnowych i pozwalają na modulowanie stopniem twardości na wysokości odcinka lędźwiowego i barkowego. Składają się one z różnej ilości drewnianych listewek umieszczonych w regularnych odstępach.

Przeczytaj: Jaki stelaż pod materac kieszeniowy?

Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Double Mobil T5 Materasso
Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Double Mobil T5 Materasso

Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie twardości stelaża do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są także drewniane stelaże z możliwością automatycznej regulacji, które posiadają funkcję sterowania wysokością zagłówka oraz podnóżka.

Jak regulować twardość stelaża?

Jeśli już posiadamy stelaż, warto zapoznać się z jego działaniem. Najbardziej podstawowe stelaże drewniane posiadają jedynie regulację twardości na odcinku lędźwiowym. W takim przypadku na listwach umieszcza się specjalne nakładki, którymi w zależności od kierunku przemieszczania nadają elastyczności i w odczuciu materac będzie bardziej miękki bądź utwardzają powierzchnię snu. Ściśnięcie listew podwyższy twardość, zaś ich rozluźnienie zwiększy elastyczność.

Taki rodzaj stelaża pozwala na zakup materaca o dowolnym wypełnieniu. Może to być zarówno model sprężynowy, jak i piankowy.

Dowiedz się więcej: Jaki stelaż pod materac piankowy?

Z kolei decydując się na stelaż regulowany elektrycznie, możemy z łatwością sterować wysokością zagłówka oraz podnóżka za pomocą pilota. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które borykają się na co dzień, ze schorzeniami uniemożliwiającymi swobodne poruszanie i większość czasu spędzają w pozycji leżącej.

Stelaż z elektryczną regulacją poprawi krążenie krwi oraz zapobiegnie powstawaniu odleżyn. To udogodnienie będzie także niezwykle komfortowe podczas oglądania telewizji czy czytania książki, dzięki czemu nie nadwyrężymy mięśni karku oraz szyi.

Stelaż Apollo I Janpol Stelaż Family Moto Hilding
Stelaż Apollo I Janpol Stelaż Family Moto Hilding

Stelaż z elektryczną regulacją wysokości w części nóg oraz górnej partii ciała obliguje nas do zakupu materaca piankowego, lateksowego lub wysokoelastycznego, które lepiej dostosowują się do zmian ustawienia pozycji stelaża.

Oferta stelaży jest rozbudowana, dzięki czemu każdy może wybrać produkt dostosowany do posiadanego łóżka oraz materaca, aby móc cieszyć się zdrowym i komfortowym snem.

Możliwość regulacji stelaża pozwala dopasować preferowaną twardość podłoża, co wpływa na regenerację organizmu – odciążenie mięśni oraz prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych. Warto poświęcić, więc dłuższą chwilę i wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania i posłuży nam przez długie lata!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *