materac dla szczupłej osoby

Jednym z najważniejszych aspektów zdrowego i wygodnego snu jest odpowiednio dobrany materac. Szczególnie powinniśmy pamiętać o właściwie dostosowanej twardości materaca oraz jego jakościowym wypełnieniu. Dzięki idealnemu dostosowaniu materaca do naszej budowy ciała przyczyniamy się do poprawienia, czy nawet stworzenia komfortu odpoczynku oraz prawidłowej higieny snu. Nasze zróżnicowanie wagowe jest jednym z kluczowych punktów podczas wyboru odpowiedniego materaca. Jaki materac dla szczupłej osoby wybrać? Czy istnieją konkretne wytyczne, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego materaca dla osoby o niskiej wadze ciała? Sprawdź i dowiedz się więcej o wyborze materaca dla osoby szczupłej!

Przeczytaj także: Jaki materac dla osób z nadwagą?
Wejdź na: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?

Odpowiedni stopień twardości materaca dla szczupłej osoby!

W zależności od producenta wyróżnia się różne stopnie twardości materacy, najczęściej używa się skali, która dzieli materace na twarde, średnie i miękkie. Z reguły twarde materace poleca się osobom o podwyższonej wadze ciała. Większa waga wywiera większy nacisk na powierzchnię, przez co wymaga stabilniejszego podparcia.

Nie oznacza to jednak, że twardy materac nie będzie dopasowany do osoby ważącej mniej. Odpowiedni wybór twardości materaca zależy od naszej wagi, ale również od naszych indywidualnych preferencji.

Więcej na: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?

Osobom szczupłym poleca się jednak materace miękkie ze względu na mniejszy nacisk, jaki wywiera ciało na podłoże. Zbyt twardy materac dla osoby o niskiej wadze ciała może wywołać wrażenie leżenia na twardej, nieprzyjemnej podłodze.

Miękkie materace zazwyczaj oznacza się symbolem H1. Pod uwagę warto również wziąć materace oznaczane symbolem H2, które mają nieco podwyższoną twardość, ale wciąż przyjemnie otulają ciało osoby szczupłej. Dzięki odpowiednio dobranej strukturze materaca zarówno sen, jak i odpoczynek staną się zdrowe oraz komfortowe.

Materac Salsa Hilding Materac Wenus Janpol
Materac Salsa Hilding Materac Wenus Janpol

Warto pamiętać jednak, że wybór odpowiedniej twardości materaca nie zależy tylko i wyłącznie od wagi użytkownika. Musimy wziąć pod uwagę również liczbę osób, które będą z niego korzystać, czy uwarunkowania lub schorzenia ortopedyczne użytkownika/ów.

Wypełnienie materacy dla osób z niską wagą ciała!

Wśród wielu rodzajów materacy dla osób szczupłych często poleca się materace piankowe lub lateksowe. Dzięki nim ciało użytkownika będzie odpowiednio podparte podczas odpoczynku. Wypełnienia piankowe zapewniają długą żywotność materaca oraz, dzięki właściwościom antyalergicznym, dbają o prawidłową ochronę przed drobnoustrojami.

Materac Original Thermo Pan Materac Materac Julia Janpol
Materac Original Thermo Pan Materac Materac Julia Janpol

Ciekawą propozycją są również materace kieszeniowe. W tego rodzaju materacach każdą ze sprężyn umieszczono w osobnej kieszeni po to, aby uginały się one pojedynczo pod naciskiem ciała użytkownika. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane parom, ponieważ nacisk na materac jednego z użytkowników nie ma wpływu na zmianę nacisku powierzchni po drugiej stronie, dzięki czemu nocne wiercenie czy poranne wstawanie nie zaburza snu partnera.

Sprawdź również: Miękkie materace – dla kogo są zalecane?

Materac Original Multi kieszeniowy Materac Step Hilding
Materac Original Multi Pan Materac Materac Step Hilding

Odpowiednie dbanie o materac!

Po wyborze i zakupie odpowiedniego materaca dla osoby szczupłej pamiętajmy o jego odpowiedniej higienie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca ze zdejmowanym pokrowcem. Dzięki temu możemy wielokrotnie prać go w pralce, aby zawsze był czysty i świeży.

Jeśli planujemy umieścić materac bezpośrednio na podłodze, zainwestujmy w odpowiedni ochraniacz pod materac. Pomoże on w zachowaniu właściwej wilgotności oraz zabezpieczy przed zbytnią eksploatacją modelu.

Przeczytaj także: Jak dbać o materac? Porady i wskazówki
Wejdź na: Czy materac do spania na podłodze to dobre rozwiązanie?

Pamiętajmy, że podczas wyboru odpowiedniego materaca dla szczupłej osoby, często niezbędna okazuje się rozmowa z fachowcem w tej dziedzinie. Przed dokonaniem zakupu materaca warto skontaktować się z ekspertem, który odpowiednio dobierze twardość materaca, jego wypełnienie oraz doradzi, jak o niego zadbać, aby zachował swoje właściwości przez wiele lat użytkowania!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *