Łóżko bez zagłówka - sypialnia z łózkiem i poduszkami

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie w niej spędzamy długie godziny na odpoczynku, dzięki któremu jesteśmy w stanie efektywnie funkcjonować w ciągu dnia. Centralną część każdej sypialni stanowi oczywiście łóżko. Wydawać by się mogło, że wybór łóżka sypialnianego jest prosty, jednakże w rzeczywistości wymaga wzięcia pod uwagę wielu innych równie ważnych aspektów, które wpłyną na aranżację całego pomieszczenia oraz wygodę codziennego użytkowania. Jaki rodzaj łóżka wybrać? Czy łóżko bez zagłówka to dobre rozwiązanie do sypialni? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Jak urządzić małą sypialnię?
Wejdź na: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?
Wejdź na: Jak ustawić łóżko w sypialni?

Łóżko bez zagłówka – do jakiej sypialni pasuje?

Łóżko bez typowego wezgłowia można dopasować praktycznie do każdej aranżacji sypialni. Idealnie sprawdzi się w małych klasycznych pomieszczeniach, w których standardowe łóżko tapicerowane czy drewniane z zagłówkiem może lekko przytłaczać.

Łóżko bez zagłówka to doskonały wybór dla osób ceniących minimalizm, u których inne meble również cechują się prostą i oszczędną budową. Wybierając ramę łóżka bez zagłówka, możemy w dowolny sposób udekorować ścianę za łóżkiem w zdjęcia, półki z pamiątkami lub książkami czy bardzo popularne w szczególności w aranżacjach w stylu boho łapacze snów.

Jest to również bardzo uniwersalne rozwiązanie podczas częstej zmiany kolorystyki wnętrza. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w określonym kolorze nie zawsze będzie współgrało z nową kolorystyką ścian.

Dowiedz się więcej: Sypialnia na poddaszu – jak urządzić?

Łóżko Apollo S New Elegance tapicerowane Łóżko Milano New Design tapicerowane
Łóżko Apollo S New Elegance tapicerowane Łóżko Milano New Design tapicerowane

Wejdź na: Pomysł na zagłówek do łóżka – stylowe rozwiązania do sypialni!

Czy warto inwestować w łóżko bez zagłówka?

Większość użytkowników nie wyobraża sobie łóżka bez typowego wezgłowia, jednakże łóżka sypialniane bez zagłówka to niekiedy jedyna opcja, która pozwoli na praktyczne urządzenie sypialni. Kiedy wybór ramy łóżka bez zagłówka jest koniecznością?

Z pewnością nad tego rodzaju łóżkiem należy się zastanowić przy urządzaniu pokoju na poddaszu, w którym ściany nie tworzą kąta prostego z podłogą. Masywne wezgłowie może również stanowić problem podczas ustawienia łóżka pod oknem. W takim wypadku zdecydowanie lepiej wykorzystać łóżko bez wezgłowia.

Są to jednak wyjątkowe sytuacje, które wymagają stosowania niecodziennych rozwiązań. W klasycznych sypialniach zdecydowanie lepiej postawić na typowe łóżka drewniane lub tapicerowane z wygodnym wezgłowiem.

Łóżko Cremona New Elegance płytowe Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane
Łóżko Cremona New Elegance płytowe Łóżko Giorgio Bed Design tapicerowane

Sprawdź: Łóżko z pojemnikiem czy bez – na jakie się zdecydować?

Dlaczego warto kupić łóżko z zagłówkiem?

Wezgłowie w łóżku to obowiązkowy element dla osób, które lubią w wolny dzień wypoczywać w łóżku. Miękki zagłówek wykonany z przyjemnej w dotyku tkaniny stworzy idealne podparcie podczas wieczornego czytania książki lub oglądania ulubionego serialu.

Odpoczynek w pozycji siedzącej lub półsiedzącej jest o wiele wygodniejszy, jeśli za plecami mamy miękkie podparcie. Zagłówek tworzy również barierę pomiędzy chłodną ścianą a użytkownikiem, zapewniając najwyższy komfort podczas relaksu.

Wezgłowie w łóżku pełni również funkcję dekoracyjną. Wśród szerokiej oferty produktowej wybierać można spośród łóżek z wieloma wzorami i kształtami wezgłowia, które z pewnością stworzą wyjątkowy klimat w każdej sypialni.

Łóżko Classic Lux New Design tapicerowane Łóżko Enzo Bed Design tapicerowane
Łóżko Classic Lux New Design tapicerowane Łóżko Enzo Bed Design tapicerowane

Łóżka bez zagłówka mają zarówno swoje zalety, jak i wady. To, na jaki rodzaj łóżka warto postawić, zależy od wielu czynników zarówno dotyczących pomieszczenia, jak i naszych indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że głównym aspektem decydującym o wyborze każdego produktu do sypialni jest wygoda i komfort codziennego użytkowania. W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe łóżka tapicerowane, kontynentalne oraz drewniane w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych do wyboru!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *