Materac z pamięcią kształtu

Obecna oferta produktowa materacy do spania jest obszerna i bardzo rozbudowana. Wśród wielu rodzajów materacy można natknąć się na produkty określane jako materace z pamięcią kształtu lub materace memory. Są to materace, w których zastosowano innowacyjny materiał, reagujący na temperaturę ciała i nacisk ze strony użytkownika, dopasowując się idealnie do kształtu sylwetki. Sprawdź, czym charakteryzuje się materac z pamięcią kształtu i dowiedz się, czy warto zainwestować w ten rodzaj powierzchni spania!

Przeczytaj także: Pianka termoelastyczna w materacu – komfort i wygoda!
Wejdź na: Jakie są rodzaje materacy?
Sprawdź również: Materace dla sportowców – jaki materac dla aktywnych osób?

Czym wyróżniają się materace z pamięcią kształtu?

Materace z pamięcią kształtu to nowoczesne produkty, w których zastosowano warstwę innowacyjnej pianki termoelastycznej. Jest to w całości sztuczny materiał o wyjątkowych właściwościach, które idealnie sprawdzają się sypialniach, zapewniając komfort i wygodę podczas codziennego odpoczynku.

Materac termoelastyczny pod wpływem temperatury ciała oraz nacisku ze strony użytkownika staje się elastyczny, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naturalnej sylwetki leżącej osoby, tworząc optymalne warunku do snu. Pianka termoelastyczna zastosowana w materacach z pamięcią kształtu charakteryzuje się strukturą komórkową, która umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz odparowywanie nadmiaru wilgoci – przekłada się to na wysoce higieniczne warunki.

Sprawdź również: Pianka HR – czym jest pianka wysokoelastyczna HR?

Materac Original Thermo Pan Materac piankowyMaterac Salsa Hilding piankowy
Materac Original Thermo Pan Materac piankowyMaterac Salsa Hilding piankowy

Materace z pamięcią kształtu cechują się również doskonałą elastycznością i sprężystością, które przekładają się na zdrowe podparcie ciała podczas snu – nie wywierają nadmiernego ucisku, dzięki czemu mięśnie podczas snu ulegają rozluźnieniu. Odkształcenia na materacu nie pozostają trwałe, po ustaniu nacisku ze strony użytkownika, materace memory powracają do swojej pierwotnej formy.

Sprawdź również: Pianka Memory – co to takiego?

Materace z pianką memory – jakie są rodzaje?

Materace z pamięcią kształtu można podzielić na wiele rodzajów, w zależności od budowy materaca i zastosowanych w nim komponentów. Obecnie wśród materacy zawierających piankę termoelastyczną wymienić można:

materace piankowe – są to modele w całości wykonane z jednej lub kombinacji kilku pianek. Materac piankowy z warstwą wierzchnią z pianki termoelastycznej to popularne rozwiązanie wśród oferty wielu producentów materacy. Są to komfortowe produkty, zapewniające idealne dopasowanie do kształtu ciała.

materace sprężynowe – pianka termoelastyczna z pamięcią kształtu jest również często stosowana jako warstwa wierzchnia w materacach z wkładem sprężynowym. Materac sprężynowy z wysokiej jakości sprężynami kieszeniowymi i pianką termoelastyczną to połączenie zapewniające zarówno stabilne podparcie kręgosłupa, jak i przyjemne otulenie ciała podczas snu.

Materac Enyo Janpol kieszeniowo-piankowyMaterac Makarena Hilding kieszeniowy
Materac Enyo Janpol kieszeniowo-piankowyMaterac Makarena Hilding kieszeniowy

materace nawierzchniowe – których budowa w wybranych produktach w całości opiera się na wysokiej jakości piance z pamięcią kształtu. Topper na materac z pianką termoelastyczną to idealne rozwiązanie dla osób szukających większego komfortu snu. Stosowane są jako dodatkowa warstwa na materac, który nie spełnia już oczekiwań użytkowników.

Materac posłaniowy z pianką termoelastyczną JanpolMaterac Alt Hilding nawierzchniowy
Materac posłaniowy z pianką termoelastyczną JanpolMaterac Alt Hilding nawierzchniowy

Sprawdź również: Kiedy stosować materac nawierzchniowy?

Materac z pamięcią kształtu – czy warto wybrać?

Materac z pamięcią kształtu będzie idealnym wyborem dla osób ceniących sobie wyjątkową wygodę podczas snu. Właściwości pianki termoelastycznej przekładają się na optymalne dopasowanie powierzchni spania do ciała użytkownika pod wpływem temperatury i nacisku. Materace memory cechują się również wysoką odpornością na odkształcenia. Dzięki wysokiej elastyczności i sprężystości wracają do swojej pierwotnej formy po ustaniu nacisku – przekłada się to na wieloletnią trwałość i wytrzymałość produktu.

Sprawdź również: Wygodny materac – czyli jaki?

Materace z pamięcią kształtu to produkty o wyjątkowych właściwościach, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów – polecane są zarówno dla osób szukających komfortowego podłoża snu, jak i osób zmagających się na co dzień ze schorzeniami i bólami pleców i kręgosłupa. Warto zainwestować w wysokiej jakości materac i zadbać o wygodny, komfortowy i zdrowy sen!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *