Kiedy stosować materac nawierzchniowy - sypialnia

Zakup nowego materaca wiąże się z dosyć dużym kosztem. W wielu przypadkach zdarza się, że po jakimś czasie materac nie spełnił naszych oczekiwań, a termin zwrotu lub wymiany dawno minął. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poprawić komfort snu, bez wydawania większych pieniędzy na nowy materac? Rozwiązaniem na takie problemy jest materac nawierzchniowy, który tworzy dodatkową warstwę na materac główny, wyrównując jego powierzchnię oraz odpowiednio regulując twardość. Jaki materac nawierzchniowy wybrać? Kiedy należy zainwestować w materac nawierzchniowy? Czym się kierować przy zakupie tego rodzaju nakładki?

Przeczytaj także: Materac na wersalkę – czy można położyć materac na wersalce?
Sprawdź również: Co zrobić, gdy materac jest zbyt miękki?
Wejdź na: Jak zwiększyć żywotność materaca?

Czym jest i kiedy stosować materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to zwykle cienki, kilkucentymetrowy materac z wypełnieniem piankowym, którego głównym zadaniem jest wyrównanie powierzchni spania, regulacja twardości materaca oraz zwiększenie komfortu podczas snu na zużytym, starym materacu. Wysokiej jakości materac nawierzchniowy to również doskonała wodoodporna, przewiewna i antyalergiczna nakładka, dzięki której nasz materac zachowany zostanie w czystości i świeżości przez bardzo długi czas.

Zaletą materacy nawierzchniowych jest łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu, dzięki niewielkiej grubości, a co za tym idzie wadze, tego rodzaju materace doskonale sprawdzą się podczas podróży jako osobny produkt pod namiotem lub jako dodatkowa warstwa na niewygodny materac w hotelu. Spełnią swoją funkcję również na sofach i kanapach, tworząc niezwykle komfortowe warunki do odpoczynku i regeneracji po ciężkim dniu pracy.

Sprawdź również: Odkształcony materac – jak zapobiegać?

Materac Hilding Tenor Materac Top Thermo Materass
Materac Tenor Hilding Materac Top Thermo Materasso

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Obecna oferta materacy nawierzchniowych jest bardzo bogata, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujemy od tego rodzaju nakładki oraz w jakim celu będzie wykorzystywana. Na rynku dostępne są materace nawierzchniowe piankowe, lateksowe oraz z wkładem z pianki termoelastycznej. Każda z tych pianek charakteryzuje się innymi właściwościami.

Jeśli chcemy zwiększyć twardość powierzchni spania, idealnie w tym celu sprawdzą się nakładki z pianek o zwiększonej gęstości, które gwarantują stabilne utrzymanie kręgosłupa oraz zachowują pierwotny kształt przez bardzo długi czas.

Przeczytaj: Za twardy materac – co zrobić?

Materac Hilding Bass Materac Posłaniowy Latex Janpol
Materac Bass Hilding Materac Posłaniowy Latex Janpol

W przypadku zbyt twardej powierzchni doskonałym wyborem będzie materac z pianką termoelastyczną, która pod wpływem nacisku i temperatury ciała idealnie dopasuje się do naturalnych krzywizn, tworząc niezwykle wygodne warunki do snu. Natomiast materace nawierzchniowe z lateksem polecane są osobą z alergiami, dzięki otwartej strukturze lateks umożliwia ciągły przepływ świeżego powietrza, absorpcję nadmiaru wilgoci oraz zapobiega nadmiernemu poceniu, tworząc środowisko wolne od bakterii i grzybów przy zachowaniu odpowiedniej sprężystości powierzchni spania.

Sprawdź również: Jaki materac wybrać?

Z biegiem lat materace do spania tracą swoje właściwości oraz pojawiają się na nich trwałe odkształcenia wynikające z codziennego użytkowania, które mogą wpływać na dyskomfort podczas snu, a w dłuższej perspektywie na problemy z kręgosłupem. Doskonałym rozwiązaniem na te problemy jest zakup materaca nawierzchniowego, który zapewni wysoki komfort użytkowania oraz zapobiegnie dalszemu zużyciu materaca głównego.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *