materac dwuosobowy - jaki wybrać

Odpowiednio dobrany solidny materac to kwestia priorytetowa, jeśli chcemy, aby nasz sen stał się zdrowy i wygodny. Oczywiście wpływ na jakość naszego odpoczynku ma również wiele innych czynników. Jednak bez wątpienia porządny materac jest w stanie zapewnić najwyższy poziom komfortu snu i właściwy wypoczynek zarówno ciała, jak i umysłu. Podczas wyboru idealnie dobranego materaca bardzo ważnym aspektem są jego wymiary oraz liczba osób, która będzie z niego korzystać. Jakie dopasować materac dwuosobowy? Jakie wymiary materac dwuosobowego będą optymalne? Sprawdź, jaki materac dwuosobowy będzie najlepszy dla Ciebie!

Sprawdź również: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Przeczytaj też: Jaki materac dla dwojga wybrać?
Wejdź na: Materac jednoosobowy – jaki materac dla singla?

Wymiary materaca dwuosobowego?

W ofercie sklepów z sypialnianym asortymentem możemy znaleźć kilka rozmiarów materacy dwuosobowych. Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi wymiarami materacy, na jakie decydują się klienci są materace 140×200, 160×200 oraz 180×200 cm.

Długość 200 cm nie jest zmienna, ponieważ jest to standardowa długość materaca do spania. Istnieją również materace o długościach 210 czy 220 cm, jednakże są to zwykle materace produkowane na specjalne zamówienie klienta. Pamiętajmy jednak, aby wziąć pod uwagę długość i szerokość łóżka tak, żeby materac mógł się w nim idealnie zmieścić!

Sprawdź również: Jaki materac do łóżka małżeńskiego – pojedynczy czy dwa osobne?

Materac Puls Pan Materac Materac Hilding Cha Cha
Materac Puls Pan Materac Materac Cha Cha Hilding

Materac dwuosobowy do spania – jaki wybrać?

Wybór rozmiaru materaca dwuosobowego w głównej mierze zależy od naszych preferencji. Innymi słowy, zarówno długość, jak i szerokość materaca są związane, między innymi z naszym wzrostem, sylwetką ciała oraz upodobaniami, jak również z miejscem, jakim dysponujemy w sypialni.

Przy odpowiedniej powierzchni sypialni z pewnością warto zainwestować w łóżko i materac 160×200 cm. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rozmiarów przez pary i małżeństwa. Musimy jednak pamiętać, że szeroki materac nie zawsze sprawdzi się w małej sypialni. Przy mniejszej powierzchni warto zastanowić się na mniejszym łóżkiem, aby zachować więcej miejsca na szafki czy komody.

Materac Enyo Janpol Materac Original Multi Pan Materac
Materac Enyo Janpol Materac Original Multi Pan Materac

Dobrym rozwiązaniem do nieco mniejszych sypialni będzie materac o wymiarach 140×200. Jest on polecany osobom, które lubią spać blisko swoich partnerów i nie mogą zdecydować się na duże meble do sypialni. Z kolei materace 180×200 i 200×200 cm są dedykowane do wielkich sypialni, w których duże łóżko odgrywa kluczową rolę w aranżacji całego pomieszczenia.

Jakie wypełnienie materaca dwuosobowego?

Po wyborze odpowiedniej wielkości materaca, zastanówmy się również, jaki wkład materaca dla dwóch osób będzie najlepszy. Parom szczególnie poleca się materace kieszeniowe, gdzie każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej przegrodzie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężyny uginają się pojedynczo, w zależności od miejsca nacisku, dlatego też partnerzy nie przeszkadzają sobie podczas odpoczynku. Jest to bardzo ważne kiedy występują duże różnice wagowe pomiędzy dwoma osobami. Ciekawym rozwiązaniem są również materace z wkładem piankowym, które dzięki połączeniu kilku warstw wysokiej jakości pianek tworzą niezwykle komfortowe warunki podczas odpoczynku.

Materac Electro Hilding Materac Demeter Janpol
Materac Electro Hilding Materac Demeter Janpol

Dwa materace jednoosobowe zamiast dwuosobowego?

Jeśli występują duże rozbieżności w upodobaniach i wadze partnerów warto zastanowić się nad zakupem dwóch jednoosobowych materacy o odmiennych stopniach twardości. Należy jednak mieć na uwadze, aby dobrać materace o takiej samej wysokości. Wybór dwóch różnych materacy to świetne rozwiązanie, kiedy nie jesteśmy w stanie wybrać jednego idealnie pasującego materaca do dwóch użytkowników.

Zdrowy i wygodny sen to gwarancja niezliczonych pokładów energii w następnym dniu, dlatego warto poświęcić czas i wybrać idealnie dopasowany materac!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *