Jaką kołdrę wybrać?

Nie tylko, na czym śpisz, ale też czym się przykrywasz, ma duży wpływ na komfort i higienę snu. Najważniejszym parametrem jest przewiewność kołdry, niezależnie od tego, czy jest ciepła – na zimę, czy lekka – na lato, powinna dobrze odprowadzać wilgoć. Nie powinniśmy się pod kołdrą pocić. Kolejną ważną kwestią jest jakość kołdry, przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na certyfikaty i na to, aby nie była barwiona chemicznie, a jej poszycie było cienkie i wykonane z dobrego materiału. Zatem jaką kołdrę wybrać?

Przeczytaj także: Pościel dla alergików, jaką wybrać?
Wejdź na: Jakie wypełnienie kołdry wybrać?
Sprawdź: Kołdra naturalna czy syntetyczna – którą wybrać?

Jaką kołdrę wybrać? Całoroczna, letnia czy zimowa?

Na lato powinniśmy wybrać przewiewny i lekki model, który łagodzi wzrost temperatury w pomieszczeniu i poprawia cyrkulację powietrza, odprowadzając wilgoć. Ponadto mały gabaryt letnich modeli umożliwia zabranie kołdry ze sobą na wakacje. Z kolei zimą nasza kołdra powinna przede wszystkim pomagać utrzymać ciepło. Wypełnienie puchowe to propozycja dla wymagających osób. Kołdra puchowa jest przewiewna, lekka i sprężysta, śpimy pod nią jak pod chmurką. Istnieje możliwość dostosowania ilości wypełnienia, dostępna jest opcja całoroczna, zimowa i letnia.

Wybierając puch, pamiętajmy, aby był dobrej jakości oraz aby możliwe było pranie pościeli. Jeśli mamy ograniczony budżet lub nie chcemy co sezon zmieniać kołdry, dobrym wyborem będzie model całoroczny. Wypełnienia syntetyczne sprawdzą się w ciepłych i ogrzewanych pomieszczeniach. Odpowiednia cyrkulacja powietrza nie doprowadza do przegrzania się ciała podczas letnich nocy. Wypełnienie jest miękkie, trwałe – nie zbija się podczas prania i zapewnia cyrkulację.

Przeczytaj: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac
Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac

Sprawdź również: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Jaka kołdra dla alergików?

Ważne jest dobranie odpowiedniej pościeli dla alergika. Osoby z alergiami na roztocza powinny zdecydowanie unikać spania pod kołdrą puchową. Najlepszym wyborem będzie kołdra z wypełnieniem syntetycznym, którego zaletą jest możliwość prania w pralce. Osoby, które na co dzień zmagają się z alergią, powinny często prać pościel w temperaturze 60 st.C, aby skutecznie walczyć z alergenami. Ze względu na właściwości antyalergiczne, ciekawym rozwiązaniem jest kołdra z wypełnieniem lateksowym.

Sprawdź również: Kołdra na lato – jaką wybrać?

Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa
Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa

Sprawdź: Rozmiary kołder – jakie są dostępne?

Jakie poszycie kołdry jest najlepsze?

Wypełnienie odpowiada za właściwości termoizolacyjne i antyalergiczne, natomiast to poszycie kołdry ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego ważne jest, aby było wykonane z przyjemnej tkaniny, która otuli nasze ciało. Poszycie pościeli może być wykonane z materiału naturalnego lub syntetycznego. Kołdra z bawełnianym pokryciem jest bardzo higieniczna, świetnie absorbuje wilgoć i umożliwia prawidłową cyrkulację powietrza. Poszycie wykonane z mikrofibry jest miękkie, bardzo szybko schnie i jest wytrzymałe.

Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa
Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa

Jak dbać o kołdrę?

Aby kołdra służyła nam jak najdłużej, należy o nią odpowiednio dbać. Po pierwsze powinniśmy jak najczęściej wietrzyć kołdrę. Po drugie raz na sezon należy ją wyprać, postępując zgodnie z zaleceniami producenta. Kołdra tak jak inne przedmioty z czasem się zużywa i traci swoje właściwości, dlatego raz na parę lat po prostu powinniśmy wymienić ją na nową. Warto również podczas zakupów stacjonarnych zapytać sprzedawcę lub sprawdzić na stronie internetowej jak dbać o dany model kołdry, aby służyła nam jak najdłużej.

Sprawdź: Pranie kołdry – jak prać kołdrę w warunkach domowych?

Kołdra jest równie ważnym elementem w sypialni co materac i łóżko. Wpływa bezpośrednio na komfort i wygodę podczas snu, zapewniając przyjemne otulenie i ciepło w zimowe wieczory oraz odpowiednią przewiewność podczas gorących letnich nocy. Już teraz zadbaj o komfort swojego snu i wybierz wysokiej jakości kołdrę do sypialni!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *