Łóżko dla rodzeństwa - aranżacja pokoju dla rodzeństwa z piętrowym łóżkiem

Wybór łóżka dla dwójki dzieci do jednego pokoju nie jest łatwą sprawą. Należy wziąć pod uwagę szereg wymagań, aby zapewnić swoim pociechom zarówno komfortowe warunki podczas snu, jak i w trakcie nauki lub zabawy w ciągu dnia. Jakie łóżko dla rodzeństwa będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę szukając łóżka dla dwójki dzieci? Sprawdź teraz i skorzystaj z naszych porad!

Przeczytaj także: Wymiary materaca dla dziecka – jakie będą odpowiednie?
Sprawdź również: Jaki materac dla dziecka wybrać?
Wejdź na: Mały pokój dla dwójki dzieci – jak urządzić?

Łóżko dla rodzeństwa – co należy wziąć pod uwagę?

Bardzo często w mieszkaniu nie jesteśmy w stanie wydzielić dwóch osobnych lub większej ilości pokoi dla każdego dziecka. Pojawia się wtedy problem odpowiedniego zagospodarowania pokoju, aby był zarówno komfortowy w nocy, jak i funkcjonalny w dzień podczas zabawy lub nauki. Wybierając łóżko dla rodzeństwa, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe aspekty: komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz solidność wykonania.

Sprawdź: Pierwsze łóżko dla dziecka – jakie wybrać?

Wybór łóżka dla rodzeństwa zależny jest od wieku naszych pociech oraz dostępnego miejsca w pokoju. W większych pokojach bez problemu możemy zmieścić dwa osobne łóżka dziecięce, natomiast w ograniczonej przestrzeni musimy już pomyśleć nad praktyczniejszym zagospodarowaniem dostępnej powierzchni. Obecna oferta sklepów meblowych z wyposażeniem pokoi dziecięcych pozwala wybierać spośród wielu łóżek stworzonych z myślą o rodzeństwach mieszkających w jednym pokoju.

Łóżko piętrowe Denis Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Jan Tartak Meble drewniane
Łóżko piętrowe Denis Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Jan Tartak Meble drewniane

Dowiedz się więcej: Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju?

Łóżko dla dwójki dzieci – jaki mamy wybór?

Oferta łóżek dla dwójki dzieci do jednego pokoju jest bardzo bogata i rozbudowana. W zależności od metrażu pomieszczenia oraz upodobań dzieci wybierać możemy spośród wielu rodzajów łóżek. Klasycznym rozwiązaniem do małego pokoju dziecięcego są łóżka piętrowe, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru – z szufladami, wysuwanym dodatkowym materacem oraz z wbudowanymi biurkami.

Ciekawym i zyskującym na popularności rozwiązaniem są łóżka typu domek z bajkowym motywem dedykowane dla mniejszych dzieci. Oczywiście w ofercie dostępne są również standardowe łóżka pojedyncze idealne do pokoju współdzielonego przez większe dzieci lub nastolatków.

Łóżko piętrowe Leo F50 Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Oliwier Tartak Meble drewniane
Łóżko piętrowe Leo F50 Tartak Meble drewniane Łóżko piętrowe Oliwier Tartak Meble drewniane

Przeczytaj także: Jaki materac do łóżka piętrowego wybrać?

Łóżko dla rodzeństwa – piętrowe, wysuwane czy dwa osobne?

Które łóżko dla rodzeństwa wybrać? Jest to bardzo często zadawane pytanie przez rodziców szukających optymalnego rozwiązania do pokoju dla dwójki dzieci. Dla młodszych dzieci w mniejszych pokojach z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie stylowe łóżko piętrowe, które obok odpowiedniej wygody i oszczędności miejsca, zapewni wyjątkowe wrażenia i zadowolenie naszych pociech z możliwości wspinania się po drabince na górną część łóżka.

Ciekawym rozwiązaniem są również łóżka dla dwojga dzieci z wysuwaną dolną szufladą z dodatkowym materacem. Funkcjonalnością zbliżone są one do standardowych łóżek piętrowych. Ich wadą jest natomiast konieczność codziennego wysuwania wieczorem i zasuwania rano dolnej części. Tego rodzaju łóżka również polecane są do pokoi dziecięcych o ograniczonym metrażu.

Łóżko Anna Tartak Meble drewniane Łóżko Nova Tartak Meble drewniane
Łóżko Anna Tartak Meble drewniane Łóżko Nova Tartak Meble drewniane

W większych pomieszczeniach, w których nie musimy zastanawiać się nad każdym centymetrem powierzchni zdecydowanie lepiej zainwestować w dwa osobne łóżka dla rodzeństwa. W szczególności, jeśli nasze pociechy nie są już małymi dziećmi. Starsze dzieci potrzebują większego komfortu podczas snu oraz swojej prywatnej przestrzeni w ciągu dnia, dlatego w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie aranżacja pokoju z dwoma osobnymi łóżkami.

Wspólne łóżko dla rodzeństwa – czy to dobry pomysł?

Wspólne łóżko dla rodzeństwa to rozwiązanie, które może się sprawdzić w przypadku małych dzieci, które lubią spędzać każdą chwilę w swoim towarzystwie, nawet podczas snu. Szerokie podwójne łóżko dla dwójki dzieci powinno być wyposażone w odpowiedni materac do spania dostosowany do potrzeb rozwijającego się ciała.

Niestety wraz z wiekiem każde z dzieci potrzebuje własnej przestrzeni. Dlatego też wspólne łóżko dla rodzeństwa sprawdzi się tylko przez pierwszych kilka lat życia dzieci. W późniejszym wieku z pewnością należy zaplanować inne umeblowania z łóżkiem piętrowym lub dwoma osobnymi łóżkami.

Jakie łóżko dla dwójki dzieci?

To, jakie łóżko dla rodzeństwa wybierzemy, zależne jest od wielu czynników m.in. wieku naszych pociech, dostępnego metrażu pokoju oraz przede wszystkim preferencji samych dzieci. Wybierając łóżko dla dwojga dzieci, musimy pamiętać, aby zapewnić im jak największe bezpieczeństwo, komfort oraz wygodę użytkowania!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *