jakie wypełnienie kołdry wybrać

Wysokiej jakości kołdra zapewni nam wygodny i komfortowy sen. Podczas ciepłych nocy musi zapewnić nam odpowiedni dostęp powietrza i świeżości, natomiast w zimie oczekujemy ciepłego otulenia. Kołdry możemy podzielić na wiele kategorii, jednak najczęściej wyróżnia się typy na podstawie ich wypełnienia. W obecnej ofercie znajdują się kołdry naturalne z puchu i pierza, jak również produkty wełniane oraz kołdry dedykowane dla alergików. Wybór kołdry nie jest aż tak łatwy, jak mogłoby się wydawać! Jaką kołdrę wybrać? Jakie wypełnienie kołdry zapewni nam odpowiednie otulenie, ciepło i przewiewność podczas snu?

Przeczytaj także: Pościel dla alergików, jaką wybrać?
Sprawdź: Kołdra naturalna czy syntetyczna – którą wybrać?
Wejdź: Kołdra na zimę – jaką wybrać?

Kołdry puchowe – naturalne wypełnienie kołdry!

Kołdry puchowe dzielimy na te, które wypełnione są puchem gęsim lub kaczym. Warte uwagi są produkty z wypełnieniem gęsim, ponieważ charakteryzują się najwyższą sprężystością i lekkością. Należy także pamiętać, że produkt jest naturalny co nadaje mu bardzo ważne podczas snu właściwości – doskonałe wchłanianie i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu w gorące noce nie przegrzewamy się.

Z drugiej strony świetna izolacja – w chłodniejsze noce jest nam przyjemnie ciepło. Bardzo ciekawą informacją jest fakt, że w Polsce produkuje się jedne z najlepszych pościeli puchowych na świecie. Produkty z ekskluzywnych serii są już dostępne w wersjach całkowicie bezpiecznych dla alergików!

Sprawdź: Pranie kołdry – jak prać kołdrę w warunkach domowych?

Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac
Kołdra Bamboo Pan Materac Kołdra Lyocell Pan Materac

Przeczytaj: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Kołdry z pierza – naturalne wypełnienie w niższej cenie!

Kołdry z pierza podobnie jak powyższe kołdry puchowe są produktami z wypełnieniem naturalnym. Tutaj wypełnienie tworzą ptasie pióra i puch. Tego typu kołdry dobrze pozbywają się wilgoci, jednak ich właściwości izolacyjne są nie co gorsze. Należy także wspomnieć o wyższej wadze takiej pościeli.

Kołdry naturalne z pierza są produktem nie tak ekskluzywnym, jak te w pełni puchowe natomiast jeśli nie mamy alergii i szukamy naturalnego produktu w niższej cenie, to warto zainteresować się pościelami z pierza.

Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa
Kołdra Mikrofibra Pan Materac Kołdra Crystal Paradies Puchowa

Sprawdź również: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Kołdry wełniane – świetne właściwości izolacyjne!

Kołdry wełniane pozyskiwane są najczęściej z wełny jagnięcej, wielbłądów bądź owiec. Podobnie jak kołdry puchowe mają bardzo dobre właściwości izolacyjne i oddające nadmiar wilgoci (zimą – ciepłe środowisko snu, latem – przyjemnie chłodno). Nie są zalecane alergikom, jednak posiadają bardzo prozdrowotne cechy.

Szczególnie zaleca się je osobom z dolegliwościami takimi jak bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, jak również ze zmagającymi się z problemami z kręgosłupem. Do najbardziej ekskluzywnych, co za tym idzie najlepiej działających na zdrowie, zalicza się kołdry z wełny alpak południowoamerykańskich oraz z merynosów australijskich.

Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa
Kołdra Moonline Paradies Puchowa Kołdra Bossanova Sonno Puchowa

Sprawdź: Rozmiary kołder – jakie są dostępne?

Kołdry dla alergików – syntetyczne wypełnienie kołdry!

Kołdry syntetyczne i antyalergiczne uznawane są za produkty najbezpieczniejsze dla alergików. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ możemy je prać w naszych domowych pralkach bez obawy o uszkodzenia.

Wypełnienie tworzą najczęściej włókna poliestrowe lub silikonowe. W tym przypadku trudno o właściwości izolacyjne lub te gwarantujące dobrą przewiewność. Jest to grupa pościeli, za którą zapłacimy najmniej przy dobrej higienie snu.

Sprawdź również: Kołdra na lato – jaką wybrać?

Kiedy postanawiamy ulepszyć jakość naszego codziennego snu, najczęściej skupiamy się na najwygodniejszej dla nas poduszce oraz na dobrym, zdrowym dla kręgosłupa materacu. Często zapominanym produktem, dzięki któremu będziemy budzić się bardziej wypoczęci, jest właśnie kołdra. Zadbaj już teraz o najwyższy komfort snu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *