poduszka do spania na plecach

Zdrowy i spokojny sen to podstawa w kwestii kompleksowej regeneracji organizmu. To właśnie w nocy powinny odpoczywać wszystkie zbolałe miejsca, a umysł nabierać sił na kolejny dzień funkcjonowania w rzeczywistości. Kluczowe jest oczywiście dobranie odpowiedniego materaca. Niejednokrotnie jednak zapominamy o wyborze perfekcyjnie dopasowanej poduszki, która właściwie podeprze i odciąży nasz kręgosłup szyjny podczas snu. Jaka poduszka do spania na plecach będzie odpowiednia? Czym kierować się podczas zakupu poduszki do spania na plecach? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Poduszka do spania na boku – jaką wybrać?
Dowiedz się więcej: Poduszka do spania na brzuchu – jaka najlepsza?

Spanie na plecach – czy taka pozycja jest zdrowa?

Każdy użytkownik podłoża do snu ma swoją ulubioną pozycję, w której odpływa w meandry snu, oraz w której przez całą noc pozostaje. Najczęściej jest to oczywiście ułożenie ciała w pozycji bocznej, lewej lub prawej. W środowisku medycznym mówi się jednak, że nie można uznać pozycji tej za w pełni zdrową dla kręgosłupa lub całkowicie szkodliwą. Wszystko zależy od funkcjonalności i kompatybilności materaca z odpowiednią poduszką.

Sprawdź również: Jaka pozycja do spania jest najlepsza?

Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku pozycji snu na plecach. Źle wyprofilowana poduszka do spania może przekrzywiać kręgi szyjne, tworzyć przeprosty, tym samym zakłócając prawidłowy odpoczynek mięśni, powodując jeszcze większy dyskomfort. Jaka poduszka do spania na plecach byłaby zatem najlepsza? Odpowiedź jest prosta – najbardziej dopasowana do naszych potrzeb i stworzona wyłącznie z jakościowych materiałów!

Poduszka Bamboo Pan Materac Poduszka Lyocell Pan Materac
Poduszka Bamboo Pan Materac Poduszka Lyocell Pan Materac

Poduszka zwykła czy poduszka ortopedyczna do spania na plecach?

Rynek sypialniany oferuje nam wiele możliwości, co do wyboru perfekcyjnej poduszki do spania na plecach. W asortymencie poszczególnych firm znajdziemy poduszki klasyczne, jak i poduszki ortopedyczne.

Poduszka Vitale Wave Magniflex Poduszka Magniprotect Wave Magniflex
Poduszka Vitale Wave Magniflex Poduszka Magniprotect Wave Magniflex

Czy poduszka ortopedyczna do spania na plecach jest konieczna? Oczywiście niewątpliwym atutem będzie posiadanie przez poduszkę statusu medycznego.  Pamiętajmy jednak, że najważniejsze wciąż pozostaje właściwe wyprofilowanie podłoża w stosunku do górnej części ciała użytkownika. Wygodne modele, wykonywane przez renomowane marki, bez statusu medycznego, są zazwyczaj także odpowiednie do zapewnienia zdrowego i spokojnego snu.

Dowiedz się więcej: Jaka poduszka ortopedyczna sprawdzi się najlepiej?

Poduszki do spania na plecach – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej poduszki do spania na plecach to kwestia jeszcze bardziej istotna, jeśli już zmagamy się ze znaczącymi napięciami mięśni i w rezultacie bólami kręgosłupa. Należy pamiętać, że obolałe miejsce w ciele może mieć swoje źródło w zupełnie innym miejscu.

Dyskomfort w odcinku lędźwiowym może wynikać na przykład ze złego ułożenia kręgów w odcinku piersiowym, czy nawet mając swoje źródło w biodrach użytkownika podłoża do snu. To właśnie dlatego tak niezwykle ważne jest, aby zadbać podczas odpoczynku o każdą część swojego ciała, a nie działać tylko punktowo.

Poduszki ortopedyczne do spania na plecach są ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Podpierają właściwie kręgi szyjne, zapewniając niejednokrotnie odpowiednie ułożenie kręgosłupa w części piersiowej, czy nawet lędźwiowej. Podczas wyboru idealnej poduszki do spania zwróćmy szczególną uwagę na jej wyprofilowany kształt oraz zastosowanie poszczególnych materiałów.

Poduszka Visco Balance Hilding Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej Janpol
Poduszka Visco Balance Hilding Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej Janpol

Najczęściej możemy spotkać się z modelami wykonanymi z pianek termoelastycznych, działającymi pod wpływem temperatury oraz tymi, które dodatkowo uzupełniono o składniki chłodzące, dzięki czemu we wnętrzu poduszki z wkładem termoelastycznym zostaje nieustannie utrzymane odpowiednie środowisko i komfort snu przez całą noc.

Jaką poduszkę do spania na plecach wybrać?

Posiadając wiedzę na temat tego, że poduszka ortopedyczna do spania na plecach nie jest koniecznym, ale często wskazanym rozwiązaniem, możemy przystąpić do selekcji i wyboru idealnego modelu do odpoczynku dla nas.

Szczególnie weźmy pod uwagę wcześniej wspomniane materiały, z których została wykonana poduszka do spania na plecach i zweryfikujmy czy na przykład na któryś z nich nie mamy uczulenia. Podobnie potraktujmy informacje o składzie pokrowca, w jakim umieszczono wkład poduszki. Możemy się spotkać z poduszkami, które są wyposażone w zdejmowany pokrowiec. Zdecydowanie jest to kolejnym atutem, ponieważ w razie potrzeby, warto go z łatwością zdjąć i odświeżyć w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta.

Przeczytaj: Jaka poduszka do spania będzie najlepsza?

Skompletowanie właściwego i zdrowego podłoża do snu powinno być tematem priorytetowym w rozumieniu dbania o dobrą kondycję swojego ciała. Nic bowiem nie obciąża mięśni i kręgosłupa bardziej niż codzienny odpoczynek na źle dobranym materacu, „wzbogaconym” o nieprawidłowo dobraną poduszkę, dodatkowo tworzącą niepotrzebne napięcia sylwetki w okolicy barków oraz głowy. Zdecydujmy się na modernizację miejsca do snu, a nasze ciało odwdzięczy się prawidłowym funkcjonowaniem i wypoczęciem w każdym kolejnym dniu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *