Sypialnia w stylu skandynawskim

Myślisz o remoncie, a może właśnie kupiłeś mieszkanie, które musisz urządzić? Marzysz o jasnym i przytulnym wnętrzu? Sypialnia w stylu skandynawskim to wnętrze subtelnie muśnięte surowością, z dodatkiem kolorowych akcentów, które nadadzą sypialni wyjątkowego charakteru i klimatu. W takim razie jak urządzić sypialnię w skandynawskim stylu? Poniżej przedstawiamy garść inspiracji i kilka praktycznych porad jak stworzyć wyjątkowy skandynawski styl w swojej wymarzonej sypialni.

  1. Sypialnia w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?
  2. Sypialnia skandynawska – drewno i natura
  3. Sypialnia skandynawska – oryginalny styl

Czytaj też: Sypialnia w stylu galmour
Sprawdź również: Sypialnia w stylu industrialnym
Wejdź na: Sypialnia w stylu boho, jak urządzić?

Sypialnia w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Sypialnia to miejsce szczególne – oaza wypoczynku, w którym zregenerujesz siły po całym dniu. Warto więc zadbać o właściwy komfort snu i wybrać taką stylistykę swoich „czterech kątów”, która Cię nie zdominuje. Sypialnie w stylu skandynawskim są jasne, świetliste i otwarte. Charakterystycznymi kolorami są biel i szary. Subtelne barwy nie przytłaczają całości i można w ich towarzystwie umieścić wyraziste pastelowe dodatki.

Łóżko Boden - Ekodom
Łóżko Boden – Ekodom

Sypialnia skandynawska – drewno i natura

Stylistyka skandynawska zbliża nas do natury, o czym świadczą drewniane meble. Pomimo minimalistycznej formy, skandynawski styl ma charakter. Warto go podkreślić za pomocą efektownych bibelotów. Na ścianach nie może zabraknąć pamiątkowych ramek lub topografii ulubionych miejsc. Sypialnianą komodę warto przyozdobić oryginalnymi świecznikami. Na łóżku przykrytym stonowaną narzutą niech znajdą się miękkie poduszki w wyrazistym kolorze. Aby uchwycić skandynawski klimat, nie można zapomnieć o oknach. Ciężkie wzorzyste firany i zasłony zastąpmy zwiewną delikatną tkaniną. A jak zagospodarować parapety? Tutaj też przyda się szczypta wyobraźni. Oprócz ulubionych roślin mogą się na nich znaleźć unikatowe wazony lub rustykalne lampiony.

Sypialnia skandynawska – oryginalny styl

Wartym uwagi rozwiązaniem jest także wykończenia sypialni w surowej stylistyce. Tutaj świetnie sprawdzą się drewno czy cegła. Ponieważ skandynawska konwencja daje oryginalne możliwości aranżacyjne, w sypialni lub w innych wnętrzach, nowe życie zyskują stare przedmioty np. wiklinowe koszyczki, drewniany stolik z palet, odnowiona zapomniana skrzynia, która zbiera kurz gdzieś w strychowych zakamarkach, czy duży fotel z historią. Meble, które chcemy wykorzystać, nie muszą pochodzić z tego samego zestawu. Istota tkwi w umiejętnym połączeniu ich ze sobą. Ponieważ sypialnia urządzona w stylu skandynawskim powinna być miejscem ciepłym i urokliwym, na podłodze niech znajdzie się klasyczny dywanik. Preferowane kolory to: biel, szary, błękit, lub z delikatnym czarno-białym wzorem.

Łóżko Azurro
Łóżko Azurro – New Design

Fenomen wystroju sypialni w stylu skandynawskim odkryto już w XIX wieku. Obecnie staje się coraz bardziej popularny. Bezpretensjonalna forma, lekkość i jasność – są korzystne nie tylko dla wnętrza, ale również dla naszego samopoczucia. Życzymy owocnych poszukiwań i przyjemnego urządzania wymarzonej sypialni!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *