stelaż pod materac piankowy

Stelaż to nieodłączny element każdego łóżka o budowie ramowej. Umieszczony wewnątrz ramy stanowi podparcie materaca, jego listewkowa budowa zapewnia odpowiednią wentylację posłania, a giętka konstrukcja zapobiega odkształceniom podłoża, na którym sypiamy. Wybór stelaża powinien być podyktowany m.in. rodzajem materaca. Jaki stelaż pod materac piankowy będzie najlepszy? Sprawdź i dowiedz się, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając stelaż do materaca piankowego!

Sprawdź również: Jaki stelaż do łóżka wybrać?
Przeczytaj: Stelaż drewniany czy metalowy, który wybrać?
Dowiedz się więcej: Jak regulować twardość stelaża?

Jaki stelaż pod materac piankowy sprawdzi się najlepiej?

Stelaż, choć czasem traktowany po macoszemu, w dużej mierze wpływa na komfort snu. Nawet najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb materac ułożony na słabej jakości stelażu może utracić niektóre swoje właściwości. Oznacza to na przykład, że elastyczny materac piankowy umieszczony na twardym i sztywnym stelażu nie zapewni optymalnego dopasowania do ciała śpiącej na nim osoby.

Natomiast osadzony na stelażu z giętkich sprężynujących listew, które dobrze reagują na nacisk, zapewni znacznie większą wygodę nocnego odpoczynku. Dlatego kupując materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, warto zaopatrzyć się w stelaż elastyczny dobrze współpracujący z materacem. Taki stelaż do łóżka nie tylko nie ograniczy elastyczności podłoża do spania, ale też zapobiegnie możliwości powstawania deformacji.

Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Family Classic Hilding
Stelaż Surface Standard Pan Materac Stelaż Family Classic Hilding

Sprawdź również: Jaki materac do stelaża regulowanego?

Stelaże regulowane pod materac piankowy

Obok klasycznych stelaży bez regulacji producenci oferują stelaże regulowane z podnoszonymi ręcznie lub elektrycznie zagłówkami i podnóżkami. To znakomite rozwiązanie dla osób, które poszukują wyższego poziomu komfortu podczas relaksu i snu, mają większe potrzeby związane ze względami zdrowotnymi lub z powodu unieruchomienia pozostają w łóżku długi czas.

Takie stelaże mogą być stosowane z materacami, które odpowiednio dopasowują się do ich ustawienia. Materace piankowe lub lateksowe sprawdzą się tu znakomicie. Natomiast materace sprężynowe nie powinny być używane ze stelażami regulowanymi, gdyż sprężyny mogą zostać uszkodzone.

Dowiedz się więcej: Jaki stelaż pod materac kieszeniowy?

Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Family Moto Hilding
Stelaż Surface Complet Pan Materac Stelaż Family Moto Hilding

Dodatkowe aspekty wyboru stelaża pod materac piankowy

Wiemy już, że materace piankowe zapewnią najwyższy poziom komfortu ze stelażami elastycznymi i są one polecane do stelaży z możliwością regulacji. Zastanawiając się, jaki stelaż do materaca piankowego wybrać, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów:

gatunek drewna – najczęściej stosowanym materiałem do produkcji stelaży jest drewno sosnowe, brzozowe i bukowe. To ostatnie cechuje się dobrą elastycznością i bardzo dużą wytrzymałością. Najtańsza sosna jest najmniej odporna na ewentualne odkształcenia mogące powstać pod wpływem dużego obciążenia.

odstępy między listewkami – najlepiej ok. 3 cm. Przy dużych odstępach pianka może wpadać w szczeliny i w ten sposób w dłuższej perspektywie czasu mogą powstawać miejscowe przetarcia pokrowca i uszkodzenia zewnętrznej warstwy wkładu. Jeśli natomiast odstępy będą zbyt małe, nie będzie zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Stelaż Double Mobil T5 Materasso Stelaż Macedonia Janpol
Stelaż Double Mobil T5 Materasso Stelaż Macedonia Janpol

regulacja stopnia twardości na odcinku lędźwiowym za pomocą specjalnych suwaków. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli dopasować twardość podłoża do własnych preferencji.

Przemyślany zakup stelaża pod materac piankowy to inwestycja w komfortowy sen. Dobierając skrupulatnie dopasowany do swoich potrzeb materac, warto zagłębić się w szczegóły dotyczące budowy stelaża, aby ich wzajemne współdziałanie pozwoliło uzyskać maksymalnie satysfakcjonujące efekty.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *