Materac dla niemowlaka - sypialnia

Wybór odpowiedniego materaca dla niemowlaka nie jest łatwą decyzją. Z uwagi na to, że w pierwszych miesiącach życia dziecko głównie śpi, tak ważne jest zadbanie o jego komfort i dobrą jakość snu. Prawidłowe dobranie materaca wspomoże przyjazny sen i zapobiegnie problemom kręgosłupa. Warto zaznaczyć, że produkty różnią się konstrukcją oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Zatem na jaki materac dla dziecka się zdecydować oraz na jakie czynniki zwrócić uwagę, aby maluszek spał dobrze?

Jakie wypełnienie materaca dla niemowlaka?

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście bezpieczeństwo, na które wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście rodzaj tworzywa, który nie powinien zawierać szkodliwych substancji chemicznych. Materac do łóżeczka dla dziecka powinien charakteryzować się właściwościami antyalergicznymi oraz antyseptycznymi. Odpowiednim wyborem są materace lateksowe oraz piankowe, które skutecznie zatrzymują rozwój drobnoustrojów oraz zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Często rodzice zastanawiają się na wyborem materaca, który wykonany jest z wodoodpornych pianek. Jednak czy, aby na pewno jest to cecha, która jest przyjazna dla zdrowia? Otóż nie do końca. Materiały wodoodporne niestety nie przepuszczają powietrza, co prowadzi do szybszego pocenia podczas snu. Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z tego typu materacy? Oczywiście, że nie. W tym celu warto skorzystać ze specjalnych ochraniaczy na materac, które zapewniają wentylację, a zarazem chronią przed zabrudzeniami. Dodatkowym ich atutem będzie możliwość prania w pralce przez co dłużej zachowają właściwości higieniczne.

Materac Hilding Dobranocka Materac Hilding Safety Smyk
Materac Dobranocka Hilding Materac Safety Smyk Hilding

Twardy czy miękki – na jaki materac dla dziecka się zdecydować?

Kolejną ważną cechą jest odpowiednia twardość i grubość materaca, która jest uzależniona od gęstości zastosowanych pianek. Rodzice często zastanawiają się nad tym problemem. Pamiętajmy, że niemowlę waży niewiele, więc wystarczająca będzie grubość 11-14 cm. Materac dla niemowlaka stanowi podstawę prawidłowego rozwoju w pierwszych miesiącach i latach życia. Powinien stabilnie i prawidłowo podpierać kształtujący się kręgosłup, aby zapobiec problemom w dalszym życiu. Zbyt miękka powierzchnia spania przyczyni się utrudnienia ruchów dziecka oraz zapadania, natomiast twardy materac doprowadzi do dużego dyskomfortu podczas snu i zabawy. Idealnym rozwiązaniem jest średnio-twardy materacyk, który obok prawidłowego podparcia zapewni dziecku odpowiedni komfort i wygodę.

Materac Young Prestige Pan Materac Materac Fini Janpol
Materac Young Prestige Pan Materac Materac Fini Janpol

Bezpieczeństwo – certyfikaty i atesty w materacach dla najmłodszych!

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze materaca dla niemowlaka czy starszego dziecka jest bezpieczeństwo. Jedną z podstawowych zasad jest rozmiar materaca. Materac powinien być dłuższy od maluszka o co najmniej 20 cm, aby zapewnić swobodę ruchów oraz umożliwić prawidłowy rozwój dziecka. Produkty przeznaczone dla najmłodszych użytkowników muszą również posiadać niezbędne certyfikaty i atesty, aby mogły być dopuszczone do sprzedaży detalicznej. Podstawą w przypadku materacy dla niemowląt jest Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka, która oznacza, że produkt spełnia podstawowe standardy higieny oraz zapewnia bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Równie istotną kwestią wyposażenia jest pokrowiec, który powinien być wykonany z antyalergicznej, nieuczulającej tkaniny o właściwościach zapewniających czyste środowisko snu dla dziecka.

Zastanawiając się, jaki materac dla dziecka wybrać, należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które wpływają na zdrowie oraz prawidłowy rozwój malucha. Przed zakupem należy sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany materac, stopień twardości powierzchni spania oraz bezpieczeństwo w postaci atestów i certyfikatów. Warto również skorzystać z porad ekspertów, którzy z pewnością pomogą i doradzą w wyborze odpowiedniego materaca dla niemowlaka czy starszego dziecka.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *