Kobieta na materacu na wersalce

Wygodny i komfortowy sen to jeden z podstawowych elementów codziennego zdrowego życia. Każdy z nas marzy o przytulnej przestrzeni, jaką jest własna sypialnia ze stylowym łóżkiem i wygodnym materacem. Nie każdy jednak może sobie na taką wygodę pozwolić. W mniejszych mieszkaniach i pokojach bardzo często funkcję spania spełnia kanapa, wersalka lub narożnik. Czy warto położyć materac na wersalkę? Czy można zamienić zwykłą wersalkę na wygodne podłoże do snu? Sprawdź, jak poprawić komfort swojego codziennego snu stosując specjalny materac nawierzchniowy na wersalkę!

Przeczytaj także: Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Czy można położyć materac na wersalkę?

Kanapy i wersalki w ciągu dnia z dedykowane są do strefy wypoczynkowej w salonie. W mniejszych mieszkaniach, bez możliwości wydzielenia sypialni, spełniają bardzo często również funkcję spania. Nie jest to najwygodniejsze podłoże do snu ze względu na szczeliny, wypustki i bruzdy, jakie powstają po rozłożeniu wersalki. Czy klasyczny materac na wersalkę pomoże rozwiązać ten problem?

Materac Bass Hilding nawierzchniowy Materac Top Latex Materasso nawierzchniowy
Materac Bass Hilding nawierzchniowy Materac Top Latex Materasso nawierzchniowy

Materace przeznaczone do łóżek nie nadają się do użytkowania na kanapach, wersalkach czy narożnikach. Ze względu na swoją budowę i wysokość nie będą stanowiły komfortowego podparcia. Problematyczne będzie codzienne przenoszenie materaca ze względu na jego gabaryty oraz brak możliwości ponownego zrolowania.

Klasyczne materace wymagają stabilnego podparcia na elastycznym stelażu, na wersalce będzie się on układał nierówno, przez co nie zapewni prawidłowego podparcia ciała podczas snu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na wyrównanie powierzchni spania oraz zwiększenie komfortu snu na wersalce lub kanapie będą cienkie materace nawierzchniowe.

Materac Alt Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy z pianką Janpol nawierzchniowy
Materac Alt Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy z pianką Janpol

Materac nawierzchniowy na wersalkę – czy warto?

Zarówno odpowiednia długość, jak i jakość snu przekładają się na nasze codzienne funkcjonowanie i zdrowie. Warto zadbać o prawidłowe podparcie ciała, dzięki któremu rano wstaniemy wypoczęci i zrelaksowani. Spanie na nierównej i co za tym idzie niewygodnej wersalce może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie i w dłuższej perspektywie na zdrowie.

Stosując materac nawierzchniowy na wersalkę, dajemy sobie możliwość odpoczynku na wyjątkowo komfortowym podłożu. Cienki materac na wersalce pozwoli wyrównać powierzchnię oraz zapewnić stabilne i prawidłowe podparcie ciała na całej długości. Warto zadbać o wygodę podczas snu i dokupić specjalny materac w formie nakładki na wersalkę!

Materac Tenor Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy z pianką termoelastyczną Janpol
Materac Tenor Hilding nawierzchniowy Materac posłaniowy z pianką termoelastyczną Janpol

Jaki materac nawierzchniowy na wersalkę wybrać?

Nakładki nawierzchniowe to cienkie materace, których grubość nie przekracza 10 cm. Stosowane są jako wyrównanie powierzchni spania materaca bazowego, w którym zaczynają być widoczne ślady użytkowania. Budowa materacy nawierzchniowych opiera się na wkładach piankowych – poliuretanowych, lateksowych lub termoelastycznych, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć pasujący do preferencji materac.

Szukasz bardziej stabilnego podparcia? Doskonałym wyborem będą materace z pianką poliuretanową lub wysokoelastyczną. Zmagasz się z alergiami? Wybieraj spośród materacy lateksowych o właściwościach antyalergicznych. Zależy Ci na idealnym podparciu? Z pewnością docenisz materace nawierzchniowe z pianką termoelastyczną doskonale dopasowującą się do naturalnych krzywizn ciała!

Materac Top Thermo Materasso nawierzchniowy Materac posłaniowy latex Janpol
Materac Top Thermo Materasso nawierzchniowy Materac posłaniowy latex Janpol

Materac na kanapę – idealne wyrównanie powierzchni i poprawa komfortu snu!

Materac nawierzchniowy na wersalkę to doskonała forma poprawy komfortu snu oraz wyrównania powierzchni spania. Dzięki szerokiej ofercie produktowej dopasowanie idealnego materaca jest niezwykle proste. Warto zainwestować w dodatkowy materac na kanapę, aby cieszyć się wygodny i przede wszystkim zdrowym sen przez wiele lat!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *