Materac bonellowy czy kieszeniowy - który będzie lepszy

Istnieje wiele czynników determinujących wybór materaca do sypialni – jednym z nich jest rodzaj wkładu materaca. Od wielu lat jednym z najczęściej wybieranych materacy są modele z wkładem sprężynowym, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Materace sprężynowe dzielą się na kilka rodzajów ze względu na rodzaj zastosowanych sprężyn – bonellowe i kieszeniowe. Który będzie lepszy do codziennego odpoczynku – materac bonellowy czy kieszeniowy? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Przeczytaj także: Jakie są rodzaje materacy?
Wejdź na: Dla kogo są materace kieszeniowe?
Sprawdź: Jakie są rodzaje sprężyn w materacach?

Materac bonellowy – co to znaczy?

Sprężyny bonellowe to klasyczne rozwiązania w materacach starszej generacji. Tego rodzaju sprężyny charakteryzują się budową w kształcie klepsydry oraz jednym połączeniem. Materace bonellowe uznawane są za trwałe i solidne, jednakże przy uszkodzeniu jednej ze sprężyn dyskomfort użytkowania odczuwalny jest na całej powierzchni spania.

Przeczytaj także: Materace dla sportowców – jaki materac dla aktywnych osób?

Materac Original Multi Pan Materac kieszeniowy Materac Flamenco Hilding kieszeniowy
Materac Original Multi Pan Materac kieszeniowy Materac Flamenco Hilding kieszeniowy

Materace z wkładem ze sprężyn bonellowych polecane są osobom śpiącym w pojedynkę. Wkład bonellowy przenosi drgania na całą powierzchnię, dlatego ruchu jednej osoby lub poranne wstawanie będzie odczuwalne przez śpiącego partnera – z tego względu zdecydowanie odradza się stosowanie materacy bonellowych parom. Natomiast do zalet materacy bonellowych można zaliczyć ich cenę, są to stosunkowo tanie materace, które przy odpowiednim użytkowaniu spełnią swoją funkcję, zapewniając wygodny sen.

Przeczytaj także: Jaki materac do łóżka małżeńskiego – pojedynczy czy dwa osobne?

Materac bonellowy a kieszeniowy – jakie są różnice?

Materac sprężynowy z wkładem kieszeniowym to nowoczesne rozwiązanie do każdej sypialni. W tego rodzaju materacach każda sprężynka umieszczona jest w osobnym woreczku, przez co reagują one indywidualnie na nacisk, jaki wywiera użytkownik, idealnie dopasowując się do każdej części ciała. Porównując materac bonellowy a kieszeniowy różnica w komforcie odczuwalna jest niemal od razu. W materacach kieszeniowych ruchu jednej osoby są całkowicie nieodczuwalne przez śpiącą obok osobę.

Materac Puls Pan Materac kieszeniowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy
Materac Puls Pan Materac kieszeniowy Materac Pasodoble Hilding kieszeniowy

Elastyczność punktowa to jedna z głównych zalet, jakimi wyróżniają się materace z wkładem kieszeniowym. Stabilne i zdrowe podparcie ciała to podstawa zachowania odpowiedniej kondycji kręgosłupa. Rodzaj elastyczności powierzchnia spania to główna różnica pomiędzy materacami bonellowymi a kieszeniowymi.

Przeczytaj także: Elastyczność punktowa czy powierzchniowa w materacu, co lepsze?

Materac bonellowy czy kieszeniowy – który lepszy?

Zastanawiając się, czy wybrać materac bonellowy czy kieszeniowy zdecydowanie lepiej kupić materac z wkładem kieszeniowym. Są to nowocześniejsze materace, które zapewnią odpowiedni komfort snu przez wiele lat codziennego użytkowania. Materace bonellowe, mimo że są tańsze, z pewnością nie zagwarantują prawidłowego podparcia ciała, w szczególności, jeśli będą użytkowane przez dwie osoby.

Przeczytaj: Jakie materace są najzdrowsze?

Wybór odpowiedniej powierzchni spania jest bardzo istotny w kontekście zdrowego i regeneracyjnego odpoczynku. Wybierając między materacem bonellowym a kieszeniowym warto postawić na nowocześniejsze rozwiązanie w postaci sprężyn kieszeniowych, które są gwarancją stabilnego podparcia ciała na całej długości. Obecna oferta sklepów z materacami pozwala wybierać spośród wielu modeli materacy sprężynowych idealnie dopasowanych do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *