Wymiary materaca dla dziecka

Wybór materaca dla dziecka nie jest łatwą sprawą, obok wątpliwości dotyczących wypełnienia materaca pojawia się również problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru materaca. Wraz z rozwojem i wiekiem dziecko potrzebuje coraz większej powierzchni spania. Jakie wymiary materaca dla dziecka będą odpowiednie? Jaki wybrać rozmiar materaca dla niemowlaka, a jaki dla starszego dziecka? Sprawdź teraz i dowiedz się więcej o standardowych wymiarach materacy do łóżeczek dziecięcych!

Przeczytaj także: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?
Sprawdź: Łóżko dla rodzeństwa – piętrowe czy dwa osobne?
Dowiedz się więcej: Jaka twardość materaca dla dziecka?

Wymiary materacy dla dzieci – jaki rozmiar materaca dla niemowlaka?

Wymiary materaca dla dziecka zależą w głównej mierze od wieku niemowlaka czy dziecka. Wybierając materac dla najmłodszych, należy wziąć również pod uwagę potrzeby dziecka, aby zapewnić jak najlepszy komfort i wygodę podczas wielogodzinnego leżenia.

Dla niemowlaków najlepszym rozwiązaniem będą materace 60×120 cm – jest to standardowy rozmiar materaca dla dziecka, który idealnie wpasuje się do każdej przestrzeni. Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco większe łóżeczko, warto wybrać do niego materac 70×140 cm lub nawet materac 80×160 cm. Takie rozwiązania sprawdzą się, jeśli nie chcemy po kilkunastu miesiącach zmieniać materaca i łóżeczka na większe.

Więcej na: Jaki materac dla niemowlaka?

Materac Hilding Safety Smyk Materac Hilding Kołysanka
Materac Safety Smyk Hilding Materac Kołysanka Hilding

Jakie wymiary materaca dla dziecka?

Wymiary materaca dla dziecka powinny być dostosowane do aktualnego wzrostu dziecka – należy pamiętać, że materac niezależnie czy przeznaczony jest dla dziecka, czy osoby dorosłej powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy od wysokości użytkownika. Największy problem rodziców przy wyborze materaca pojawia się przy nieco starszych dzieciach, które wyrosły już z materacy niemowlęcych.

Jaki rozmiar materaca dla dziecka będzie optymalny? Ciekawą propozycją są materace 80×180 cm oraz nieco dłuższe materace 80×190 cm – są to modele dostosowane do potrzeb dzieci w wieku szkolnym, zapewniając im odpowiednią przestrzeń i wygodę podczas snu przez wiele lat użytkowania.

Więcej na: Jaki materac dla dziecka wybrać?

Materac Hilding Dobranocka Materac Baby Comfort Materasso
Materac Dobranocka Hilding Materac Baby Comfort Materasso

Wymiary materacy dla starszych dzieci i nastolatków!

Dzieci w wieku szkolnym, jak i nastolatkowie potrzebują zdecydowanie więcej miejsca podczas snu. Przyjmuje się, że osoba dorosła powinna mieć minimum 90 cm szerokość na swobodną zmianę pozycji podczas snu, dlatego już dla nastolatków można wybierać również spośród tych rodzajów materacy.

Nie zawsze jednak w pokoju dziecięcym znajdzie się miejsce na pełnowymiarowe łóżko z materacem o długości 200 cm. Do mniejszych pomieszczeń idealnie sprawdzą się materace 90×180 cm lub materace 90×190 cm – produkty te stworzone zostały właśnie z myślą o mniejszych sypialniach oraz pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Więcej na: Jaki materac dla nastolatka?

Materac Hilding Funky Materac Hilding Breakdance
Materac Funky Hilding Materac Breakdance Hilding

Odpowiednio dobrany materac dla niemowlaka, dziecka czy nastolatka powinien zapewniać idealne warunki do rozwoju. Obok jakości wykonania, zastosowanych w nim materiałów równie istotne są odpowiednie wymiary materaca dla dziecka. Zadbanie o wszystkie elementy z pewnością przełożą się na wygodny, komfortowy i przede wszystkim zdrowy sen naszych pociech!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *