materac dla osób z nadwagą

Wybór odpowiedniego materaca to bardzo ważna kwestia, szczególnie dla osób z nadwagą lub otyłością. Osoby z większą wagą powinny zadbać o wygodne i zdrowe podparcie ciała podczas snu. Dla osoby z nadwagą materac powinien być dobrany indywidualnie, bardzo ważne jest, aby miał odpowiednią twardość i wysokość, równie istotny jest również rodzaj materaca. Jaki materac dla osoby z nadwagą będzie odpowiedni? Na co dokładnie zwrócić uwagę wybierając materac dla osób otyłych? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Czytaj też: Twardość materaca – co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4?
Sprawdź również: Materac piankowy czy sprężynowy, jaki wybrać?
Przeczytaj też: Rozmiar materaca – jakie wymiary powinien mieć materac?

Materac dla puszystych – na co zwrócić uwagę?

Osoby z nadwagą lub otyłością bardzo często mają problem z wyborem odpowiedniego materaca. Spanie na źle dobranym materacu może przełożyć się na problemy z zasypianiem, poranne dolegliwości oraz problemy zdrowotne. Jest to szczególnie istotne, gdy użytkownikiem jest osoba z wyższą wagą.

Szukając materaca dla osoby ważącej ponad 100-120 kg w głównej mierze należy skupić się na twardości materaca oraz jego wysokości. Im większa waga, tym grubszy/wyższy materac należy wybrać. Cięższe osoby wywierają większy nacisk na powierzchnię, dlatego grubszy materac jest w stanie zapewnić stabilność, wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

Materac Fandango Hilding Materac Pasodoble Hilding
Materac Fandango Hilding Materac Pasodoble Hilding

Przeczytaj także: Jaki materac dla szczupłej osoby?

Waga a wybór materaca?

Waga jest jednym z najistotniejszych elementów podczas wyboru materaca, nie tylko w przypadku osób puszystych. To ile ważymy, w głównej mierze warunkuje jaką twardość materaca powinniśmy wybrać. Niewątpliwie materace dla osób z nadwagą muszą spełniać inne kryteria niż materace dla osób szczupłych, m.in.: ze względu na większy nacisk wywierany na powierzchnię materaca.

Materace dla osób z nadwagą muszą wyróżniać się większą odpornością na odkształcenia oraz wytrzymałością, zachowując przy tym elastyczność i stabilność podparcia ciała. Dopasowanie materaca do wagi jest również istotne ze względów zdrowotnych. Za miękki materac nie zapewni odpowiedniego ułożenia ciała podczas snu – wpłynie negatywnie na krążenie krwi, nadmierne przeciążenie kręgosłupa, co w dłuższej perspektywie przełoży się na problemy z zasypianiem, bezsenność lub inne, poważniejsze problemy zdrowotne.

Materac Fides Janpol Materac Marigold Sembella
Materac Fides Janpol Materac Marigold Sembella

Sprawdź również: Jaki materac przy nadmiernej potliwości w nocy?

Jaki materac dla osoby o wadze 100 – 120 kg?

Osoby ważące powyżej 100 – 120 kg powinny wybierać spośród materacy, których grubość zaczyna się powyżej 20 cm. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup materaca o grubości min. 25 cm. Grubszy materac zapewni optymalne wsparcie ciała na całej długości, jak również będzie bardziej odporny na odkształcenia. Wyższa waga wiąże się również wyborem twardszego materaca.

Optymalnym wyborem dla cięższych osób będą materace, których stopień twardości powierzchni spania określany jest symbolem H4. Są to twarde materace, których budowa opiera się na wytrzymałych materiałach, dostosowanych do większych obciążeń, dzięki czemu idealnie sprawdzają się właśnie w sypialniach osób z nadwagą, jak również tych preferujących sen na wyjątkowo twardym podłożu.

Materac Zip Curem Materac Boogie Hilding
Materac .ZIP Curem Materac Boogie Hilding

Przeczytaj: Jak dobrać materac do wagi i wzrostu?

Jaki materac dla osób z nadwagą?

Materac dla osób puszystych, z nadwagą czy otyłością powinien spełniać kilka kryteriów, dzięki którym sen będzie wygodniejszy i przede wszystkim zdrowszy. Odpowiedni stopień twardości, wysokość oraz rodzaj materaca to główne aspekty, na jakie trzeba zwrócić uwagę wybierając materac. Obecna oferta produktowa pozwala dobrać idealnie skrojony pod indywidualne potrzeby materac.

Przeczytaj: Jakie materace są najzdrowsze?

Przed zakupem warto również skorzystać z porad wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą dopasować materac do budowy ciała. Materac dla osób otyłych powinien być dość twardy i zarazem elastyczny. Osoby o wyższej wadze, szukające materaca zdecydowanie powinny przetestować kilka modeli i porównywać ich właściwości, aby móc ocenić jaki będzie najlepszy!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *