sypialnia

1. Rodzaj łóżka

Planując zakup łóżka, musimy przemyśleć, jakiego rodzaju modelu szukamy. Na rynku dostępne są zarówno wersje tapicerowane, jak i drewniane, czy z płyty MDF.

Oferowane produkty są zazwyczaj dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli zdecydujemy się na tapicerowany model, czeka nas wybór tkaniny. Producenci oferują szeroki wybór tkanin łatwo czyszczących, ekoskór, skór naturalnych. Wszystkie dostępne materiały podzielone są na grupy oznaczone cyframi. Grupa o najwyższym numerze wyróżnia się najlepszą jakością. Jeśli nie jesteśmy pewni, co wybrać, warto przeglądnąć katalogi producentów, poszukać inspiracji. Istotny jest także rozmiar modelu. Sypialniane łóżka partnerskie występują w rozmiarach 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Tutaj decyzje warunkują możliwości metrażowe.

2. Wezgłowie

Niskie, wysokie, a może tapicerowane ścienne panele? Tutaj wybór też nie jest łatwy. Warto się zastanowić, czy wezgłowie ma być jedynie ozdobą, czy potrzebujemy go np. do wieczornej pracy z laptopem, oglądania filmu w sypialni lub czytania książki. A co oferują producenci? Do wyboru mamy prosty klasyczny zagłówek. Spotkać można także modele z lekko odchylonym wezgłowiem lub pozbawione tradycyjnego zagłówka na rzecz tapicerowanej ściany. Najczęściej tworzą ją pikowane panele w takiej samem tkaninie jak rama. Poniżej kilka inspiracji.

3. Stelaż

Klasyczne łóżko w wersji bez pojemnika na pościel wymaga dokupienia odpowiedniego stelaża. Tutaj wybór jest ogromny. Dostępne są klasyczne warianty z regulacją twardości o dużym zagęszczeniu listewek lub wersje podstawowe bez regulacji. Dla wymagających oferowane są także stelaże regulowane ręcznie albo elektrycznie z podnoszonym zagłówkiem i podnóżkiem. Zadaniem stelaża jest wspomaganie pracy materaca oraz zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza.

4. Materac

Jak wiadomo, najważniejszą część łóżka stanowi materac. To, czy się dobrze wyśpimy zależy od jego jakości i odpowiedniego dopasowania go do naszych preferencji. Wybierając model, nie róbmy tego pochopnie. Zasięgnijmy rady ekspertów. Przetestujmy kilka różnych materaców. Sprawdźmy, jaka twardość najbardziej nam odpowiada. Więcej na temat materaców znajdziesz na stronie:

https://www.panmaterac.pl/c/jaki-materac-wybrac

5. Pojemnik na pościel

Zanim zdecydujemy się na pojemnik, warto się zastanowić nad jego funkcją w naszym mieszkaniu. Chociaż docelowo stanowi miejsce do przechowywania pościeli, możemy go wykorzystać w inny sposób. W małych sypialniach w pojemniku możesz trzymać posezonową garderobę, która nie mieści się w szafie. To także świetna skrytka na świąteczne dekoracje. Decyzja należy do ciebie. Zaletą pojemnika jest wbudowany stelaż. Klasyczny pojemnik na pościel otwiera się od nóg ku górze. Istnieją także wersje otwierane od boków łóżka.

6. Nakastliki

Stoliki nocne tzw. nakastliki to dodatkowa opcja przy zakupie łóżka. Są zaprojektowane w takim samym stylu i wyposażone w pojedynczą szafkę lub szuflady, w których możemy trzymać drobne rzeczy pierwszej potrzeby. Jeśli w sypialni brakuje przestrzeni i nie możemy sobie pozwolić na nocne szafeczki, można wybrać inną opcję np. podwieszany regał nad łóżkiem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *