rozmiar kołder - aranżacja sypialni z kołdrą na łóżku

Rozmiar kołdry może mieć znaczący wpływ na komfort snu. Gdy wchodzimy do sklepu z myślą o zakupie nowej kołdry, wybór odpowiedniego rozmiaru może wydawać się zadaniem prostym. Jednakże, ilość dostępnych opcji sprawia, że podjęcie decyzji może być nieco trudniejsze. Dowiedz się, jakie są rozmiary kołder dostępne na rynku. Od standardowych wymiarów, które pasują do większości łóżek, po nietypowe rozmiary. Sprawdź, jakie czynniki należy brać pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej wielkości kołdry, aby zapewnić sobie i swoim bliskim spokojny i komfortowy sen każdej nocy!

Sprawdź również: Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać?
Dowiedz się więcej: Jakie wypełnienie kołdry wybrać?

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości kołdrę?

Inwestycja w wysokiej jakości kołdrę to kluczowy krok w kierunku zapewnienia sobie zdrowszego, wygodniejszego i bardziej relaksującego snu. Kołdra wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewni miękkość i wygodę.

Wiele kołder produkuje się z myślą o regulacji temperatury, utrzymując ciepło w chłodniejsze noce i pozwalając na swobodny przepływ powietrza w cieplejsze dni. Ich trwałość oraz solidna konstrukcja gwarantują, że będą służyć przez lata. Wiele kołder jest przyjaznych dla alergików i osób z wrażliwą skórą, oferując lepszą ochronę przed roztoczami i innymi alergenami.

Przeczytaj: Kołdra naturalna czy syntetyczna – którą wybrać?

Kołdra MIKROFIBRA PAN MATERAC Kołdra BAMBOO PAN MATERAC
Kołdra MIKROFIBRA PAN MATERAC Kołdra BAMBOO PAN MATERAC

Jakie są rozmiary kołder?

Rozmiar kołdry jest kluczowym elementem, który zapewnia komfortowy sen. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto zapoznać się z opcjami dostępnymi na rynku. Lepsze poznanie dostępnych rozmiarów kołder pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak dopasować kołdrę do naszych potrzeb i wymiarów łóżka.

Sprawdź również: Całoroczna, letnia czy zimowa – którą kołdrę wybrać?

Standardowe rozmiary kołdry do łóżka jednoosobowego

Jednym z najpopularniejszych rozmiarów dla pojedynczych łóżek jest rozmiar 135×200 cm lub 140×200 cm. Zapewnia wystarczającą przestrzeń dla jednej osoby i jest powszechnie dostępny w sklepach z pościelą.

Większą opcją dla łóżka jednoosobowego jest kołdra o wymiarach 155 lub 160×200 cm, zapewniająca dodatkową szerokość. Może być wybierana przez osoby, które lubią mieć więcej przestrzeni podczas snu.

Standardowe wymiary kołdry dla pary

Popularnym wyborem dla par, które dzielą łóżko i chcą mieć trochę więcej miejsca podczas snu jest kołdra 180×200 cm. Pozwala ona na komfortowe okrycie się obu osób. Podobnie rozmiar 200×200 cm.

Największą kołdrą w standardowym rozmiarze jest opcja 200×220 cm, która może być wybierana przez pary, które naprawdę cenią sobie dużo miejsca podczas snu i chcą mieć wystarczającą przestrzeń do swobodnej zmiany pozycji podczas snu. Jednocześnie rozmiar ten umożliwia otulenie się kołdrą.

Przeczytaj: Jakie kołdry są najzdrowsze?

Materac DEMETER JANPOL lateksowy Kołdra HOME BY TEMPUR Elite Light
Kołdra HOME BY TEMPUR Classic Light Kołdra HOME BY TEMPUR Elite Light

Niestandardowe rozmiary kołder

Niestandardowe wymiary kołdry są zazwyczaj wybierane przez posiadaczy łóżek o nietypowych rozmiarach lub osoby o nieprzeciętnym wzroście, np. powyżej 190 cm. W takich przypadkach, najpopularniejsze rozmiary kołder w standardowych rozmiarach mogą nie zapewniać wystarczającego komfortu lub też wyglądać nieestetycznie.

rozmiar kołdry - aranżacja sypialni z kołdrą na łóżku

Jak dopasować rozmiar kołdry do łóżka?

Pierwszym krokiem jest dokładny pomiar wymiarów łóżka. Powinien on obejmować zarówno szerokość, jak i długość łóżka. Należy również uwzględnić wysokość materaca, ponieważ kołdra powinna zakrywać podłoże snu w całości, jednocześnie nie stykać się z podłogą.

Zapoznajmy się ze standardowymi rozmiarami kołder dostępnych na rynku i wybierzmy ten, który najlepiej pasuje do wymiarów naszego łóżka. Rozmiary kołder obejmują modele jednoosobowe, podwójne lub te o niestandardowych wymiarach.

Poza standardowymi rozmiarami, rozważmy również swoje preferencje snu. Czy preferujemy więcej dodatkowej przestrzeni podczas snu? Śpimy z partnerem czy w pojedynkę? Te czynniki mogą wpłynąć na wybór odpowiedniego rozmiaru kołdry.

Sprawdź: Kołdra na lato – jaką wybrać?

Materac DEMETER JANPOL lateksowy Kołdra COTTON SUMMERNIGHT PARADIES naturalna
Kołdra PROSA ORGANIC CITY PARADIES syntetyczna Kołdra COTTON SUMMERNIGHT PARADIES naturalna

Jak dobrać szerokość i długość kołdry?

Najważniejszym krokiem jest zmierzenie rzeczywistej szerokości oraz długości łóżka. Warto użyć taśmy mierniczej, aby zmierzyć krótszą i dłuższą krawędź. Pamiętajmy, aby uwzględnić także wysokość materaca, jak i ewentualne dodatkowe warstwy, np. stelaż łóżka czy ewentualne nakładki.

Zastanówmy się, czy wolimy, aby kołdra była dłuższa i można było ją wsunąć pod materac i uniknąć odsłaniania stóp podczas snu. Jeśli zaś mowa o szerokości kołdry, to warto pomyśleć nad preferencjami dotyczącymi otulenia, bądź odwrotnie dodatkowej przestrzeni do swobodnego obracania się. W takim przypadku, możemy wybrać większą kołdrę, która zapewni komfort i ochroni przed zimnem.

Zapas kołdry, czyli dodatkowy materiał poza wymiarem łóżka, różni się w zależności od ilości użytkowników. W przypadku kołdry dla jednej osoby, może on wynosić od 10 do 20 cm po każdej ze stron, co daje łącznie od 20 do 40 cm. Natomiast, kołdra dwuosobowa powinna być dłuższa o co najmniej 20-30 cm z każdej strony, czyli 40-60 cm tkaniny więcej.

Przeczytaj: Kołdra na zimę – jaką wybrać?

rozmiar kołdry - aranżacja sypialni z kołdrą na łóżku

Wymiary kołder – jakie są rozmiary kołder?

Istnieje szeroki zakres rozmiarów kołder, które można dostosować do różnych typów łóżek i preferencji snu. Od standardowych wymiarów kołder pasujących do większości łóżek po niestandardowe opcje dostosowane do nietypowych wymiarów łóżek lub specjalnych potrzeb.

Dobór rozmiaru kołdry jest niezwykle istotny dla zapewnienia komfortowego snu. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zmierzyć wymiary łóżka, uwzględniając zarówno szerokość, długość, jak i wysokość materaca.

Warto również brać pod uwagę indywidualne preferencje snu oraz potrzeby drugiej osoby, jeśli śpimy z partnerem pod jedną kołdrą. Ostateczny wybór zależy od osobistych upodobań i komfortu, jednak wybierając odpowiednią wielkość kołdry, możemy zapewnić sobie spokojny i relaksujący sen każdej nocy!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *